Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Wiem, że istnieje wiele tematów takich jak ten, ale czytam i czytam i nie mogę się zdecydować.
Na Politechnice wyniki są już 9 lipca i trzeba złożyć dokumenty do 15 lipca, natomiast na WAT wyniki są 14 lipca. Nie wiem co robić. Jeśli dostanę się na Politechnikę to myślę, że na WAT tym bardziej. 
Na PW wybrałem:
1. Wydział Inżynierii Lądowej - Budownictwo
2. Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych - Informatyka
3. Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych - Informatyka
4. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa - Mechanika i Budowa Maszyn
5. Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych - Elektronika

Na WAT:
1. Budownictwo
2. Informatyka
3. Mechatronika

Cały czas myślę, żeby złożyć na PW, ale wszyscy znajomi mówią mi, że teraz to już tak naprawdę te uczelnie niczym się nie różnią, ale na WAT mają lepsze pracownie, nowocześniejszy sprzęt a PW jest już taka przestarzała.

Drugim problemem jest to, że cały czas sie zastanawiam między budownictwem, a informatyką na pierwszy wybór. Na PW już nie mogę tego zmienić, ale na WAT tak.

A wy co o tym myślicie?
Jaka jest różnica między tymi uczelniami na tych kierunkach? Sam już nie wiem co myśleć...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze Ci Mlody powiem ze po Informatyce o wiele lepsze pieniadze i lepsze warunki pracy, wiec jesli Cie to kreci na rowni z budownictwem to idz w to.

 

Po budownictwie bedziesz musial sie uzerac na budowach zeby zrobic kolejne certyfikaty, sluchac starych dziadow ktorzy nie zawsze chca dopuszczac mlodych do tego uzerac sie z ludzmi na budowach (ekipy, podwykonawcy itp) wiec ze teraz to wyglada lepiej niz kiedys, ale wciaz sie trafiaja kwiatki a Twojego przelozonego bedzie guzik obchodzic, ze mietek zle przeczytal plany albo ma tyle roboty ze robi chalture pod warszawa. 

 

Poza tym w Polsce nei zapowiada sie na taki boom budowlany jak byl kilka lat temu, wiec inzynierow coraz wiecej a pracy tyle samo. 

Nawet w wawce moj kumpel ten sam rocznik co ja skonczyl budownictwo na WAT i zarabia z 2k umowa zlecenie, jest tam jakims majstrem czy kims. A chlopak jest bardzo obrotny i dobrze sie uczyl wiec nie wierze w to, ze jesli nie dalo sie awansowac to by nie awansowal. 

 

A po informatyce ciepla praca w biurze, kawka herbatka czyste raczki, chociaz wiadomo jesli do jakiej firmy trafisz.

 

Reasumujac kiedys inzynier budowlany to byl mega ktos i zawsze sie kojarzyl z wysokimi zarobkami dzisiaj tak juz nie jest (no chyba ze masz 30 lat doswiadczenia, ale po studiach no chance).

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam kilku znajomych, z którym chodziłem do klasy w liceum i są na informatyce na PW. Wybrali Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych i są zadowoleni. Z rozmów, które z nimi przeprowadziłem po I roku, dowiedziałem się, że mieli do czynienia z bardziej praktycznymi technologiami niż ja na PP.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...