Skocz do zawartości

Karta graficzna za około 2500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez decrypterie,

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Z racji ze sesję mam już za sobą i w końcu mam więcej czasu dla siebie chciałbym wymienić swoją kartę graficzną na coś lepszego, dającego pograć na max detalach w rozdzielczości fullHD.

 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Zakupu planuję dokonać w przyszłym tygodniu. Mam na ten cel około 2500zł i nie chciałbym przekroczyć tego budżetu.

-Zastosowanie: Gry
-Model i moc zasilacza: Corsair RM 650 Gold

-Reszta specyfikacji komputera

Płyta główna: Gigabyte Z77P-D3

Procesor i5 3570 (udało mi się go wykręcić do 4.2 ghz)

Dysk HDD 1tb segate barracuda

Obudowa Silentum PC Gladius M40-6 wentylatorów

Monitor samsung 21.5cala fullHD

Gigabyte gtx 650

-Rozdzielczość monitora w której grasz!

1980x1024

-Dodatkowe wymogi

Jeżeli jest możliwość z moimi podzespołami to chciałbym pograć w Wiedźmina 3 na uber razem z futrem  i nie obserwować spadków fps poniżej 30 kl/s

 

Na początku byłem zdecydowany na 970 ale oglądając benchmarki z W3 to trochę karcie brakuje mocy. 980ti jest dla mnie o wiele za droga więc na dzień dzisiejszy stanęło na 980 od Gigabyte. Wybrałem ta kartę ze względu na najwydajniejsze chłodzenie a po zmodowaniu biosu prawie niesłyszalną pracę w idle. Ale jestem otwarty na propozycje :) Przewidujecie może jakieś obniżki cen kart po premierze Fury?

 

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Edytowane przez khazad92
Link to post
Share on other sites

Gtx 980 jest na dzień dzisiejszy nie opłacalna i wcale nie ma jakiejś ogromnej różnicy pomiędzy 970.

Na dzień dzisiejszy z gtx to najlepiej 970 lub 980Ti.

Osobiście miałem 970 od gigabyte g1 i bardzo fajna karta i jakoś mi mocy nie brakowało dopóki nie puściłem 3 monitorów w obieg.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Cewki to loteria .Na 5 różnych grały w 4 kartach ale to tylko przy wysokim fps a więc jakieś menu w grze? Zawsze możesz vsync włączyć i spokój. Też miałem dylemat bo sprzedałem 2x 290x na rzecz 295x2 bo był w promocji i dzień później wyprzedano a zostałem bez kart. Zamówiłem rano 980ti kupa kasy ale kombajn jest. To co droższa od 980 to pamiętaj że w przyszłości też za nią weźmiesz troche więcej niż za zwykłą 980.Najlepiej załadować do koszyka jak kupujesz online ,zamknąć oczy i kliknąć,wtedy już po ptokach ale banan na gębie jest :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tym szaleństwie jest metoda:) Stać by mnie było na zakup 980ti ale właśnie ta kupa kasy mnie przeraża. W planach miałem jeszcze dysk ssd więc kwota robi się jeszcze konkretniejsza. Do przyszłego tygodnia pewnie się będę zastanawiał brał za i przeciw. Ale dzięki za odpowiedzi trochę mi rozjaśniłeś :)

 

E: Procesor nie będzie mi ograniczał karty?

Edytowane przez khazad92
Link to post
Share on other sites

Patrząc na to co pokazał Radeon do tej pory nie spodziewam się jakiejś rewolucji po premierze Fury. Jak narazie wszystkie karty plasują się za zielonymi a kosztują podobną kwotę. Wiec nie poszaleli ani z wydajnością ani z cenami. Obstawiałbym wydajność nowego Fury trochę ponad 980, obym się mylił. Zobaczymy jeszcze jak będą wyglądać temperatury na chłodzeniu powietrzem bo karty od czerwonych nie należą do najchłodniejszych. Narazie to takie gdybanie zobaczymy po 14.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy do tej rozdzielczości  , GTX 980TI , to nie " delikatny " overkill ?

Nie jest.  


Naczytales sie recenzji gdzie deklaruja ze gra byla testowana na "ultra" ustawieniach , ale zwykle bez jakiegokolwiek AA. W FHD GTX 980ti daje ci pelen komfort grania na maksymalnych ustawieniach i jesli masz kaprys to wlaczenia wszelkich dodatkowych opcji grafiki, ale nie nazwal bym tego "overkill".  

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

.

 

Nie jest.   Naczytales sie recenzji gdzie deklaruja ze gra byla testowana na "ultra" ustawieniach , ale zwykle bez jakiegokolwiek AA. W FHD GTX 980ti daje ci pelen komfort grania na maksymalnych ustawieniach i jesli masz kaprys to wlaczenia wszelkich dodatkowych opcji grafiki, ale nie nazwal bym tego "overkill".  

 

Dzięki za odp. , tego właśnie byłem ciekawy .

Edytowane przez UncleFester
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli jest możliwość z moimi podzespołami to chciałbym pograć w Wiedźmina 3 na uber razem z futrem i nie obserwować spadków fps poniżej 30 kl/s

przeciez tyle to gtx 970 zapewni .Jakbys brał 970-tke to bierz msi 100me . Naprawdę fajna , duzy oc oraz ultra cicha

Link to post
Share on other sites

 

 

Dzięki za odp. , tego właśnie byłem ciekawy .

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/1254x709q90/537/upHP3E.jpg

 

Tu masz jeszcze dla przykladu. FC4 na absolutnie max. ustawieniach ,GTX 980ti i to lekkie OC, wcale nie "overkill" jesli chodzi o moc GPU i ilosc Vramu. I "tylko" 60~70 fps. Oczywiscie sa lepsze ustawienia niz 8xMSAA zeby ta gra wygladala lepiej (akurat w FC4 MSAA wyglada zle na roslinnosci itp.) Ale widac na co sie zanosi w nowych grach.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@dam

Właśnie mylisz się bo oglądnąłem parę filmików z wiedźmina i spadki sięgały 20-25 klatek podczas walki ze stadem wilków. Gość w trakcie filmiku nawet nie wszedł do jakiegoś większego miasta. Tak że 970 nie spełnia moich wymagań.

Link to post
Share on other sites

Poczekaj na premiere Radeona Fury. Będzie kosztował w okolicach 2,5k i na pewno będzie wydajniejszy od gtx 980.

 

Przewidujesz że w 1080p będzie wydajniejszy od FuryX?

 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym 980, używki chodzą już po 2 tyś co wg. mnie jest bardzo znośną ceną.

Link to post
Share on other sites

Używki nie wchodzą w grę. Kurcze i bądź tu mądry. 980 jest najwydajniejszą kartą która mieści się w budżecie ale znowu jest nieopłacalna w zakupie. 980ti miód malina tylko cena jest wysoka. Chyba rzucę monetą;-)

Kurcze coś nie mogę edytować postu wcześniejszego dlatego piszę post pod postem. Może Adminowie zrozumieją:-)

Przewidujesz że w 1080p będzie wydajniejszy od FuryX?

Kurcze w sumie racja nie popatrzyłem dokładnie na benchmarki Radeonów. Głupio by wyszło jakby niby słabsza karta pobiła by topowca w rozdzielczości na której gra większość graczy.
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Pamiętaj co pisałem , zamykasz oczy jak przedmiot w koszyku i klikasz :) ja po otrzymaniu dziś 980Ti jeszcze z kompa nie zsiadłem. Taki banan i radość że zapomniałem ile kosztował :P

Najgorsze jak weźmiesz 980 i przy pierwszym lepszym przycięciu będziesz żałował że nie dorzuciłeś tych 5 stówek :P A może za pare miechów wpadniesz na pomysł że chcesz grać w UHD to 980 może się okazać już słabe. 

Raz się żyje.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Czym dużej będziesz myślał to będziesz na siłe wmawiał że nie potrzebujesz, przynajmiej ja tak mam. Odmawiam sobie coś i koniec końców kupuje coś czego niechce i na siłe staram się cieszyć a to nie oto chodzi :P Możesz się rozejrzeć za innymi sklepami zawsze coś idzie upolować taniej. Np caseking.de

https://www.youtube.com/watch?v=fUE9FVKhBBA

 

W porównaniu powyżej to jest nieźle podkręcona już 980 a 980Ti na stock :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...