Skocz do zawartości

Czy ta płyta główna będzie w porządku?


Recommended Posts

Mam złożony zestaw:

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970, 4GB GDDR5 (256bit) HDMI, DVI-I DL, DisplayPort (GV-N970G1 GAMING-4GD)

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh

 

I jest tu taka płyta główna:

 

Płyta główna MSI B85M-E45, B85, DualDDR3-1600, SATA3, HDMI, GBLAN, mATX (B85M-E45)

 

 

Czy to wszystko będzie ze sobą dobrze współgrało, czy ta płyta uciągnie wszystko?

Link to post
Share on other sites

generalnie to działa tak że różne serie procesorów mają różne "wtyczki" dlatego wymagają odpowiednich płyt głównych. Rodzaj wtyczki to tak zwany socket w twoim procesorze (i wszystkich od intela z 4 generacji) jest to "LGA1150" i potem szukasz sobie płyty która jest na takie "wejście" :P Jeśli masz magiczne "LGA1150" w opisie płyty to jest git :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zmień tą płytę MSI na lepiej wyposażonego Gigabyte GA-B85M-D3H  w podobnej cenie. 

 

Jaki do tego zasilacz ?

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU)

 

 

Różnica w cenie niewielka więc wrzucę to Gigabyte GA-B85M-D3H

 

Edit: Ktoś na zagranicznym forum polecił mi ASRock H97M Anniversary

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97m-anniversary-h97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-matx-661486/

 

Ma jakąś większą przewagę nad tym B85M?

Edytowane przez barteg1231
Link to post
Share on other sites

Okej, zostawię sobie tą którą podałeś, a powiedz mi - już tak tylko z mojej ciekawości: karta graficzna jakoś benefituje jak jest tak samo od Gigabyte jak płyta główna? Jak składano mi stary PC (też oparty o Gigabyte, P35-DS3 i 9600GT oraz Core2Duo E8200 stare czasy :P) w sklepie w mieście to właśnie coś takiego gość powiedział.

Edytowane przez barteg1231
Link to post
Share on other sites

Może dla mojej ciekawości ... powiedz ile wołają od Ciebie za taką konfigurację ?

Kiedyś to był inny sklep ale teraz należy do Alsen.pl, 3579 ze złożeniem wszystkiego gdy pytałem z płytą MSI, teraz pewnie się podniesie nieznacznie bo Gigabyte troszke droższe wg. moreli.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...