Skocz do zawartości

600-1000 W pełny modular


Recommended Posts

Cześć. 

 

  1. Budżet: 500? 1000? Mogę dać sporo, ale musi być to dobrze wyceniony produkt.
  2. Procesor: i7-4790K
  3. Karta Graficzna: Docelowo dwie high-endowe karty, więc 600W na samo GPU trzeba liczyć
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Ma być zapas na konkretne OC.
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Ta, jak wyżej.
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): Rozmiar bez ograniczeń, kultura pracy dobra, ale bez spuszczania się nad dB, okablowanie w 100% modularne, możliwość odpięcia 24-pin i każdego molexa.
  7. Własna propozycja: Nie mam własnej propozycji, nie jestem na bieżąco z zasilaczami. Obecnie mam Anteca TPN 650W i jestem z niego zadowolony, ale poprzedni OCZ SXS2 600W też mnie zadowalał. Zasilacz musi mieć chyba koło kilowata mocy, 800W minimum. Jakieś certyfikaty w stylu "Platinum" czy coś odnośnie sprawności nie są dla mnie priorytetem.
Link to post
Share on other sites

Hej!
 
Jest trochę opcji typu
Seasonic 1000W Platinum
Corsair 1200W 80 PLUS Platinum

Leadex 1200W

Cooler Master Silent Pro Gold 1200W

Fractal Design NEWTON R3 1000W

I do rzecz osobiście wziąłbym (seasonic) wypada rewelacyjnie można go równać tutaj tylko z korsarzem ( Jeśli już się czepiać bardzo szczegółów) Cenę też na okej. (31DBa max noise) bardzo mało. PCB  wykonanie  jak i jakość  (lutow ) fenomenalne. No i bebehcy jedne z lepszych na rynku  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do kart chodzi o dwa high-endy od nVidii. Coś pokroju 2x980Ti, ale niekoniecznie teraz, mogą to być Pascale. Chcę mieć możliwość takiego zakupu bez zmiany PSU. 

 

A co sądzicie o zasilaczach EVGA? Np te:

http://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-nex1000-80plus-gold-modularny-1000-w-20-g2-1000-xr-587575/

http://www.morele.net/zasilacz-evga-850w-supernova-g2-220-g2-0850-xr-743687/

 

Myślę że 850W by starczyło, zwłaszcza że procesor jeszcze oszczędny, a ostatnio pobór kart spada z generacji na generację (nawet u AMD, choć oni nie wchodzą w grę).

Link to post
Share on other sites

 

 

A co sądzicie o zasilaczach EVGA? Np te:

NEX'a sobie odpuść, natomiast G2/P2 to rebrandowane SuperFlowery.

 

Osobiście mając taki budżet patrzyłbym na platynowego Leadexa 1200W - jeden z najlepszych zasilaczy na rynku, jeśli chodzi o regulację napięć to najlepsza w swojej klasie wśród zasilaczy bez DSP(Tylko Corsair AX1200i go bije), tłumienie tętnień - jak zawsze w przypadku SF, na najwyższym poziomie - lepiej od konkurencji. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co sądzicie o zasilaczach EVGA? Np te

One są okej bardzo dobry produkt w tej cenie.  Ale nie są ciche.

To już wiadomo jakiego pokroju gpu montujesz zestaw nie zje więcej niż 700W po ostrym ( overclokingu) Brałbym seasonic platinum 1000w bo wersja 860W w cenie prawie taka sama.

brałbym 1Kw żeby się pocił że tak to określę.

Dużo jest dobrych zasilaczy i wybór tak naprawdę jest ciężki.

Ale krótko mówiac brałbym sprawdzonego (giganta).

Link to post
Share on other sites
To ciekawe, zwłaszcza, że są półpasywne. Swojego jeszcze nie usłyszałem, a mam go około pół roku

 

Zdaje mi się, że owoce potraktował NEX'a i G2 jako jedną serie tych PSU.

Faktycznie pierwsze SuperNovy - te oparte na Fortronach były dość głośne :>

 

Swoją drogą morele ma błąd w oznaczeniu :o Pierwszy link to również G2 :o

Link to post
Share on other sites

Z mojego ostatniego doświadczenia dorzucę parę groszy:
- AX1200i- fajny zasilacz, mnie trafiły się jednak 2 sztuki z rzędu, które potrafiły klikać w trybie półpasywnym- wentylator dostaje kick co kilkanaście sekund próbując się zakręcić i hałasuje, można poczytać na forum corsair'a o tym problemie. W trybie normalnym cichutki, nic nie słychać jak nie jest obciążony.
- Seasonic Platinum 1200W- świetny zasilacz, ale też ma coś zrypane z kontrolerem trybu półpasywnego i w okresie letnim (testowany w czerwcu) włączał się wentylator w zależności od temperatury z prędkością prawie maksymalną nawet przy przeglądaniu neta. Na moje oko (ucho?) dawał w okolicach 35-40dBA, a przełączanie go w tryb normalny też skutkowało ciągłą pracą w takim zakresie hałasu. Też można o tym problemie poczytać w sieci- wersja 1000W, która jest starszą jednostką z serii Platinum, nie ma podobno tego problemu, czyli wentylator owszem włącza się jak jest ciepło, ale faktycznie kręci się na tych 16dBA, które podaje producent- przetestuję pewnie na dniach ;)


 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...