Skocz do zawartości

Bayerdynamic DT 770 80Ohm vs Soundmagic HP 150


Recommended Posts

Witam serdecznie,


 


Pozwolę się podłączyć pod wątek (napisałem w innym miejscu ale tam jest dużo mniejsza aktywność stąd double postuje tutaj)


 


Mam taki oto dylemat. Mianowicie posiadam obecnie otwarte SH HD650, aczkolwiek do grania się niezbyt nadają, gdyż "miażdżą czaszkę"  :)


 


Stąd padł pomysł, by zakupić coś lżejszego, ale jednocześnie nie z serii "plastik fantasik" typu Creative albo Steelseries.. 


 


Jak wspomniałem, muzykę słucham na HD650, ale na "nowych" również nie miałbym oporów by posłuchać muzyki poza graniem  :)


 


1. Rodzaj słuchawek - do grania najlepiej zamknięte, ale półotwarte także wchodzą w rachubę


2. Rodzaj gier - FPS, gdzie liczy się kierunek dźwięku oraz dźwięk przestrzenny (CS:GO itd.)


3. Preferencje - ciepłe, jasne (hm?)


4. Muzyka - głównie elektroniczna (nie wixa typu manieczki, ale baz też się pojawia  :) )


5. Budżet - ~1500 zł


6. Preferencje - nie muszą mieć mikrofonu (generalnie dobre mikrofony są standalone), ale powinny być wygodne oraz w miarę lekkie i oddychające, żeby po kilku godzinach nie było uczucia kaca  :)


7. Karta dźwiękowa - Asus Xonar ST


8. Moje luźne typy


- HiFiMAN HE-400i 

- HiFiMAN Edition S

- AUDIO-TECHNICA ATH-A900X

 

Czy moglibyście polecić coś od siebie ? Mogą być inne typy w innym budżecie. Nie patrzyłem oferty AKG ale nie wiem czy "to jeszcze to samo" ?

 

pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

w grze Insurgency: Sandstorm dźwięk podawany jest jednak w 24 bitach. Jak wyjdą mody to pewnie zainstaluję wersję dźwięku high quality, tak jak w pierwowzorze gry Insurgency , różnica kolosalna dlatego tak nie wiem jak to by się miało do tych 16 bit.

Od tych bit 10x jest ważniejsze i odczuwalne będzie jak postarają się o udźwiękowienie samej gry.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

Pozwolę się podłączyć pod wątek (napisałem w innym miejscu ale tam jest dużo mniejsza aktywność stąd double postuje tutaj)

Mam taki oto dylemat. Mianowicie posiadam obecnie otwarte SH HD650, aczkolwiek do grania się niezbyt nadają, gdyż "miażdżą czaszkę" :)

Stąd padł pomysł, by zakupić coś lżejszego, ale jednocześnie nie z serii "plastik fantasik" typu Creative albo Steelseries..

Jak wspomniałem, muzykę słucham na HD650, ale na "nowych" również nie miałbym oporów by posłuchać muzyki poza graniem :)

1. Rodzaj słuchawek - do grania najlepiej zamknięte, ale półotwarte także wchodzą w rachubę

2. Rodzaj gier - FPS, gdzie liczy się kierunek dźwięku oraz dźwięk przestrzenny (CS:GO itd.)

3. Preferencje - ciepłe, jasne (hm?)

4. Muzyka - głównie elektroniczna (nie wixa typu manieczki, ale baz też się pojawia :) )

5. Budżet - ~1500 zł

6. Preferencje - nie muszą mieć mikrofonu (generalnie dobre mikrofony są standalone), ale powinny być wygodne oraz w miarę lekkie i oddychające, żeby po kilku godzinach nie było uczucia kaca :)

7. Karta dźwiękowa - Asus Xonar ST

8. Moje luźne typy

- HiFiMAN HE-400i

- HiFiMAN Edition S

- AUDIO-TECHNICA ATH-A900X

Czy moglibyście polecić coś od siebie ? Mogą być inne typy w innym budżecie. Nie patrzyłem oferty AKG ale nie wiem czy "to jeszcze to samo" ?

pozdrawiam

SoundMAGIC HP 151 będzie bardzo dobrze. Wyżej pod CSa nie ma co iść.

Link to post
Share on other sites

Pogrywam też w Hunt:Showdown gdzie odległość odgłosów i ich rodzaj jest dość istotny. Natomiast myślałem, by mieć drugą parę słuchawek z "mocniejszym basem" pod muzykę elektroniczną (z HD650 nie jestem do końca zadowolony w tym zakresie, ale przede wszystkim po paru godzinach odpada głowa). Może AKG 712 lub Beyerdynamic DT860? Podobny budżet do tych Sound Magiców (te wydają się spoko jak na taki nieduży budżet). 

 

btw. Mam możliwość nabycia w dobrej cenie HiFiMan HE560 V2... 

Edytowane przez kukov
Link to post
Share on other sites

SoundMAGIC HP151 450zl, AKG K712 pro około tysiąca :) czasem lekko ponad, czasem poniżej.

 

SoundMAGIC mają bardzo ładną scenę jak na zamknięte słuchawki. Grają V-ka. Bardzo przyjemny bas i dużo detalu. Świetna separacja i holografia. Do gier bardzo dobra opcja. Recenzję są na sieci :).

 

Napisałeś że zamknięte, AKG K712 pro to konstrukcja otwarta, zero izolacji. Wszystkie słuchawki pół-otwarte to tak naprawdę otwarte i nic tego nie zmieni :). Taniej może uda się dostać AKG K7XX bliźniacze strojenie jak AKG K712 pro(różnicę marginalne) a tańsze :).

Edytowane przez FreeQ
Link to post
Share on other sites

Wiem wiem, że napisałem o zamkniętych a wrzuciłem te AKG. Po prostu czytałem zagraniczne recenzje i AKG 712 były wymieniane jako bardzo dobre do gier i muzyki. Jak wspomniałem chciałbym na tym słuchać elektroniki, bo na HD650 nie da się zbyt długo wytrzymać, a w mojej ocenie brakuje tam basu.

 

Cenowo może i jest taniej SoundMagic, ale jak wspomniałem budżet zakreśliłem ~1500 także mieszczą się i AKG i Magiki (oraz Beyery 860 o których wspomniałem wcześniej). Kusi mnie ten HifiMan ale nie wiem czy dałyby radę w grach dynamicznych.. 

Link to post
Share on other sites
chcialbym jak najmniej , ale myślę , że do 300 zł

Według mnie jakbyś poszukał osławionego AIM SC808, to byłoby dobrze, aczkolwiek jak wyżej napisałem,synergicznie może być tak średnio  ale później można dostroić brzmienie za pomocą oampów. Ewentualnie używanego Xonara ST/STX ale tu potrzeba cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

Według mnie jakbyś poszukał osławionego AIM SC808, to byłoby dobrze, aczkolwiek jak wyżej napisałem,synergicznie może być tak średnio dlatego ale później można dostroić brzmienie za pomocą oampów. Ewentualnie używanego Xonara ST/STX ale tu potrzeba cierpliwości.

A jakaś alternatywa na zewnątrz skrzyni ( samo PC pewnie po usb ) ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...