Skocz do zawartości

Bayerdynamic DT 770 80Ohm vs Soundmagic HP 150


Recommended Posts

Witam.

Mam dylemat które słuchawki zakupić.

Słuchawki będą służyły głównie do gier i muzyki na PC podpięte pod fiio e10k.

 


Ciekawi mnie też które lepiej zgrają się z fiio?

Gry w które gram to głównie FPSy  a muzyka to prawie wszystko ale z naciskiem na pop i hip hop :)

Link to post
Share on other sites

Soundmagic HP 150 maja lepszą przestrzenność jak DT777 ,no i myślę, że lepiej się zgrają jak DT na FiiO aczkolwiek, to już sam musiałbyś ocenić.

 

osobiście jednak poleciłbym jednak otwarte AKG-K612Pro mimo mniejszej podstawy basowej ale za to scena i swobodne, napowietrzone pozycjonowanie. Z FiiO ładnie się zgrają.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

siemano

ostatecznie wybór padł na soundmagic HP 150

słuchawki grają naprawdę świetnie i długo mógłbym pisać o ich zaletach

ale od niedawna zastanawiam się nad drugim modelem słuchawek :)

chciałbym zachować wszystko co prezentuje SM ale dodać więcej bassu oraz troszkę wygody (pady welurowe) najlepiej też by słuchawki były o małej impedancji

póki co na uwadze mam ultrastone 780 (choć za wygodne podobno nie są no i welurów brak) ale może są jeszcze jakieś modele którym warto się przyjrzeć

Link to post
Share on other sites

na pewno HFI780 ma więcej basu. W grach są po prostu świetne ,pozycjonowanie jak na zamknięte bardzo dobre.No ale wygoda myślę ,że mniej komfortowe jak HD150, choć można im pady wymienić ,to jednak nieco zmieni ich brzmienie.

Link to post
Share on other sites

są to słuchawki o świetnej separacji , w bardzo dobrej pozycjonującej przestrzeni , z również świetnymi wysokimi tonami ale ten basior, jest go za dużo jak dla mnie,brzmienie jest zbyt cieple, zbyt ciemne przez wyciętą  średnicę i chyba nie jest to sprzęt do e10k ,AIM jeszcze tak.Są to słuchawki, które lubię i nie lubię ,najlepiej grają z jasnymi źródłami/ neutralnymi jak to w pewnej recenzji napisali.

Link to post
Share on other sites
  • 3 lata później...
Chodzi mi o różnice w modelach Ultrasone Hfi 580 , 780 vs ich nowsze modele z dopiskiem 

pro i .Podobno Hfi 580 i Pro ma więcej basu w stosunku do swojego poprzednika .Tak w ogóle myślałem o SM HP 150,ale będąc w sklepie przymierzyłem i okazało się że to model na dużą głowę , na mnie jakby zalużne (słuchawki pokazowe).

Słuchawki w sumie służyły by mnie do fps-a Insurgency Sandstrom , czasami jakiś film  w telewizorze, kompie.

Po prostu lubię dosadny dzwięk wystrzału czy wybuch granatu,w ramach rozsądku i kosztem nie dominowania nad innymi pasmami , lubię bas. 

Najważniejszy wymóg to scena , pozycjonowanie.Docelowo dokupię AQ DragonFly Black (cena około 200 zł) obecnie słaba integra.

Ciekawe jak można porównać bas i scene w tych słuchawkach do moich obecnie posiadanych ISK HP 580. 

Edytowane przez omron
Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o różnice w modelach Ultrasone Hfi 580 , 780 vs ich nowsze modele z dopiskiem pro i .Podobno Hfi 580 i Pro ma więcej basu w stosunku do swojego poprzednika

780 ma nieco mniej basu i brzmi mniej detaliczniej ale i tak w dalszym ciągu bardzo jasno. Wersje PRO (,450,650,750)są bardziej przestrzenne i tez bardziej szczegółowe granie.Trochę odbiega od tego typu grania wersja Pro 900, bo to basowa i ciemna szkoła.

Po prostu lubię dosadny dzwięk wystrzału czy wybuch granatu,w ramach rozsądku i kosztem nie dominowania nad innymi pasmami , lubię bas.

W tej roli znakomicie się sprawują ,mimo czasami naprawdę dużego łupnięcia nie ma szkodliwego wpływu na pozycjonowanie.

Najważniejszy wymóg to scena , pozycjonowanie.Docelowo dokupię AQ DragonFly Black (cena około 200 zł) obecnie słaba integra.

Do Ultrasone poleca się bardziej neutralne źródła.

Ciekawe jak można porównać bas i scene w tych słuchawkach do moich obecnie posiadanych ISK HP 580.

Na pewno lepsza scena,zwłaszcza wysokość.

Link to post
Share on other sites

Wiem to 650 zł Ale to w końcu filipy Fidelio X2 30Ohmowe otwarte legendy które oferują bardzo naturalne lekko ocieplone brzmienie takie "U" Mają znakomitą scenę i separację dźwięku.. Brzmią jak dobre drewniane kolumny które są metr od Ciebie.. Idealne do gier, filmów no i muzyki.. za 650zł jest na OLXie https://www.olx.pl/oferta/philips-fidelio-x2-sluchawki-sennheiser-akg-ath-beyerdynamic-CID99-IDAhhgf.html#fb59ba8480

Edytowane przez Pewex1988
Link to post
Share on other sites

Warto, fajne słuchawki. Mają wszystko co potrzeba.Bas,scenę,przestrzeń i barwę. 

Tak Fidelio X2 to już legendy Słuchawki praktycznie nie do kupienia Grają wręcz idealnie. Maję mega scenę i bardzo fajny bas jak na konstrukcję otartą. Idealną do gier i filmów.. A 650 zeta z Używane to fajna okazja 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

witam ponownie

długo się nie odzywałem , drobne problemy zdrowotne ,do tego nawał obowiązków w pracy.

Filipy Fidelio X2 to pewnie fajna propozycja,ale coś mnie kusi na HFI 580i pro.Ciekawe jak duże są różnice w stosunku HFI 580i pro vs HP 150 (oczywiście pomijając komfort , bo  HFI 580 to i tak widzę z padami HM5 super soft,do kompa czy TV muszę zakładać okulary).

Niestety , szkoda że muszę na całość patrzeć budżeto (domowe wydatki), w związku z tym chciałem poprosić o podpowiedz niedrogiego DAC/AMP do HFI 580i pro (czy sabaj D3 byłby odpowiedni) ? słuchawki do użytku domowego.

Edytowane przez omron
Link to post
Share on other sites

Jeśli gra równo,neutralnie to jak najbardziej,jeśli ciepło to też ale jak jasno, to już nie bardzo pasuje. 

no właśnie nie znam sygnatury Sabaja D3 nigdzie nie mogę znależć jakiegoś opisu , a wiem że sporo osób u nas go kupiło.

Edytowane przez omron
Link to post
Share on other sites

chcialbym jak najmniej , ale myślę , że do 300 zł . Może być chińczyk , diy , europejska dystrybucja , używka , a  tak w ogóle sprzęt będzie sobie leżał pewnie gdzieś schowany.FX-Audio DAC-X3 po usb 16 bit,jakoś tak nie bardzo.Na razie pod PC , ale znając życie to TV czy smartfon nie wykluczone.

Link to post
Share on other sites

w grze Insurgency: Sandstorm dźwięk podawany jest jednak w 24 bitach. Jak wyjdą mody to pewnie zainstaluję wersję dźwięku high quality, tak jak w pierwowzorze gry Insurgency , różnica kolosalna dlatego tak nie wiem jak to by się miało do tych 16 bit.

Edytowane przez omron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...