Skocz do zawartości

Czy miałeś problem z kartą sieciową na płytach Asrock?  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy miałeś problem z kartą sieciową na płytach Asrock?

    • Tak
      1
    • Nie
      5
    • Nie pamiętam
      0


Recommended Posts

Mam problem z kartą sieciową. Internet podpięty jest do karty sieciowej Realtek RTL8111E (płyta główna Asrock 880G Extreme3). Po włączeniu komputera BIOS nie wykrywa połaczenia kablem Ethernet. W BIOS'ie widzę, że połaczenie wynosi 0Mbs, a kontrolki na karcie sieciowej się nie palą. Po wyłaczeniu modemu, a następnie komputera od sieci elektrycznej i podłaczeniu tych urządzeń do niej ponownie wszystko działa jak należy. Jednak, po wyłaczeniu komputera na noc, i jego ponownym włączeniu rano problem powraca (w nocy wszystko jest podłaczone do prądu). Próbowałem przeflashować BIOS z 170 na 1.70, ale to nic nie dało, napisałem do supportu Asrocka to gość odpisał, żeby zaktualizować BIOS, jednak to robiłem już wcześniej. Ktoś spotkał się z takim problemem? Od czego to może być? Każdego kto przybliży mnie do poznania przyczyny problemu nagrodzę "Pomógł".

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś zmieniać jakieś opcje zawarte w biosie w OnBoard LAN? Nie miałeś czasem jakiejś burzy u siebie, bo mi się kiedyś tak zdarzyło, że piorun walnął i spalił router, a kontrolki na karcie już nie migają ;). A jeśli to nie pomoże to może poszukać jakiejś starej sieciówki pod PCI i sprawdzić czy taka działa.

Link to post
Share on other sites

Trochę chaotycznie to opisałeś, czyli chodzi ci o to że router/switch działa tylko w nocy, a w dzień już nie tak ? Masz jeszcze jakieś inne urządzenia podpięte do tego routera, jak tak to powiedz ile i co to jest ( drukarka sieciowa/komputery ).

Link to post
Share on other sites

Zmieniałem opcje dotyczące karty sieciowej. Komputer generalnie jest nowy, burzy rzadnej nie miałem, modem działa normalnie, tylko, że nie wykrywa komputera (posiada kontrolkę PC). Podpinając kabel Ethernet do innego kompa wszystko jest OK. To jest modem i z tej racji nie ma, żadnych innych urządzeń do niego podpiętych, jest tylko i wyłacznie jeden komputer. Problem dotyczy głównie wykrycia podłaczenia kabla Ethernet, bo jak karta już go wykryje to wszystko działa jak powinno. Przykład z "nocą" jest odbiciem tego jak to wszystko działa. Raz karta wykrywa połaczenie kablem a raz nie. Gdy nie wykrywa odłączam wszystko od prądu, podłaczam jeszcze raz i wszystko gra. Tylko w czym moze być przyczyna problemu?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam też kartę Realtek RTL8111E, ale na płycie Asusa M4A88TD-V EVO i podobny problem. Internet mam poprzez router kablowy (z uwagi na to, że mam też telefon z kabla internetowego) i zdarza się mi tak (co kilka dni), że nagle komputer traci połączenie a po restarcie jest ok. Ewentualnie włączam komputer - nie ma internetu - restartuje i jest ok. Sam nie wiem, może to wina niedopracowanych sterowników. Podłącze chyba na razie kartę sieciową ze starego komputera i za jakiś czas jak się pojawią nowe stery do REALTEKA to go potestuje . . .

Link to post
Share on other sites

nie ma co oddawać płyty głównej, to może być wina wadliwej konstrukcji sieciówki ( albo sterów ) :), ja proponuje odkupić mały adapter usb za 20 zł i będziesz miał spokój :o. Na swoim asusie też mam taki myk że jak zainstaluje sterowniki ( od chipsetu ) na win7 to nie działa mi sieciówka ( nie mam pojęcia czemu ), bez sterów jest wszystko ok. Podejrzewam że to wina właśnie sterowników od asusa bo tak to mam spokój.

Link to post
Share on other sites

czyli jeżeli bios nie wykrywa to OS też nie ma tu dużo do gadania. Hmmm czyli sieciówka jest uszkodzona sprawdzałeś kompa pod innym podłączeniem ?? tzn inny router/kabel itd. jak sprawdzisz to to kup sobie po prostu adapter na usb i masz spokój :o ( moim zdaniem nie opłaca się wysyłać mobo na 14 dni roboczych przez zwykłą sieciówke wartą 15zł + przesyłka. )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...