Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mam notebooka na którego nie idzie żadnym sposobem wgrać Windowsa 7 (starter).

 

Zauważyłem ze dysk dziwnie chodzi, wiec zrobiłem diagnostykę za pomocą MHDD.

 

Bad sektorów jest *2373*

Z tego co wiem da się "wykasować" te bad sektory. Pytanie tylko czy jest sens ?

 

Zrobiłem smart, ale nie wiem czy on juz przeniósł sam te bad sektory... chodzi mi o Reallocate event count.

Z tego co widziałem to tez jest 66 sektorów niestabilnych.

 

Raczej dysk do wymiany. Chce tez poznać wasze zdanie.

 

Wyniki wyglądają następująco:

http://s2.ifotos.pl/img/2JPG_waxxqqr.jpg

 

////

 

http://s2.ifotos.pl/img/1JPG_waxxqqh.jpg

Link to post
Share on other sites

nie ma czegoś takiego jak akceptowalna liczba bad sektorów. Ja miałem kiedyś problem z dyskiem hdd i miał tylko jednego bad sektora. Poszedł na gwarancję, dostałem nowy. System dał się zainstalować, ale próby instalacji sterowników do płyty głównej kończyły się niepowodzeniem. Skoro system nie chce się zainstalować na Twoim dysku to znak że jest on ruiną, ponadto na zdjęciach widać że bad sektory są rozsiane po całej powierzchni dysku. 

Link to post
Share on other sites

Pula sektorów rezerwowych do zastąpienia bad sektorów jest różna w zależności od dysku/producenta.

 

Tutaj nie ma jeszcze zadnego realokowanego sektora. Jest za to aż 66 sektorów niestabilnych (pending sectors), które nie są bad sektorami (ponieważ raz się da z nich odczytać a raz nie) ale się nimi staną prędzej czy pózniej, a najpewniej większość z nich staną się "offline uncorrectable". Jak najbardziej podlega to gwarancji i niczego dobrego po tym dysku bym się nie spodziewał.

Link to post
Share on other sites
Jest za to aż 66 sektorów niestabilnych (pending sectors)

A czego jest mowa tylko o tej ilości niestabilnych sektorów. Takie podejście czyli, opieranie się tylko to co pokazuje sam smart w zestawieniu do skanu rzeczywistego, jest wprowadzaniem w błąd. MHDD jest programem z pod dos i raczej prawie można wykluczyć zafałszowania wyników skanowania, jakby skanowanie odbywało się z poziomu działającego systemu. I opieranie się tylko  na samym smarcie ,jak się ma też skan. Skan pokazuje że z powierzchnią jest bardzo źle, bo oprócz niestabilnych sektorów wykazanych pod pozycją; x UNC. Liczba jest dużo większa jak 66, bardziej zbliżona do pozycji ze smartu 196 ( Reallokate  event count). Bo są jeszcze wolne sektory z odczytem powyżej 500 ms i jest ich też bardzo dużo. Sztywno trzymanie się do oceny stanu dysku, tylko to co pokazuje sam smart, jak się ma inne wyniki, nie jest właściwym podejściem do analizy stanu dysku. Można oczywiście spróbować zrobić pełne zerowanie i na pozostałe bady remap. Ale ze świadomością, że może być problem ze względu na dużą liczbę badów już zakwalifikowanych i też wolnych sektorów. Przy tak dużej liczbie złych sektorów, nie opierał bym się na liczbie sektorów zapasowych jaka by nie była. Bo raczej przy takiej lczbie złych sektorów nie należy się spodziwać optymistycznych prognoż. Teoretycznie o liczbie wyczerpujących się zapasowych sektorów mówi parametr przy pozycji 5 MHDD. Liczba RAW jest niby zero ale atrybuty są bardzo niskie, i te dwa zestawienia tego parametru są sprzeczne. Nie można do końca ufać to co pokazuje smart. Bo nieraz aktualizuje się z opóźniem albo się zatrzymuje. I w efekcie smart nie pokazuje stanu rzeczywistego jaki jest aktualnie.

Edytowane przez golin
Link to post
Share on other sites

@golin dobrze gada o pozycji 5, wyświetlane wartości są sprzeczne.  
Zdarzają się czasem błędy przy przeliczaniu wartości RAW, z winy programów. np, w ostatnio popularnym SSD-Z.

W ogóle wartości podane w tabelce na 1-szym zdjęciu, są sprzeczne z graficznym skanem. 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...