Skocz do zawartości

Recommended Posts

§  Budżet: 160

§  Jakiej myszki obecnie używasz: Roccat Savu

§  Jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech x7 500mp

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 800dpi

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ~50cm

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): głównie CS:GO, rzadziej LoL

§  Ile przycisków używasz w myszce: 5

§  Chwyt: Między palm a claw

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka:~14,5cm

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Sensor 3090 jest dla mnie za wolny, zbyt często zdarza się akceleracja negatywna.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Brak akceleracji negatywnej, nie lubie małych myszek.

Mam na oku SS Rival, ale trochę ponad budżet, więc czekam na okazje.

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz obecnie Sensor 3090 a szukasz czegoś lepszego (3310, 3366/ S3988) to w granicy 160 normalnie nic takiego nie dostaniesz. Zaczyna się od 200zł w góre. (z czego te 200 to Rival którego odradzam)

 

w X-kompie jeszcze przez 2 dni możesz dostać Roccat Kone Pure Optical (black) z 3310 za 170zł + przesyłka.

 

Ewentualnie, ja akurat sprzedaję mysz Logitech G303 (2 tygodniową, nową sztukę bez wad w 100% sprawną z gwarancją na 2 lata) za 170zł (wliczona przesyłka) symetryczny kształt + najlepszy sensor na rynku 3366 bez jakichkolwiek akceleracji.

 

Jeśli jesteś zainteresowany, to przeanalizuj obie opcje :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A roccat kone pure military?

Szczerze mówiąc nie widzę, żeby tego logitecha polecali.

Nowa mysz, niedawno w Polsce dostępna do zakupu. Poczytaj Amazon, albo inne portale. (oczywiście nie namawiam CIę do jej zakupu) kup to co Ci się podoba, i wydawać Ci się będzie, że będzie Ci pasowało)

 

Military jest również swietna. Napisałem CI o tym Kone Pure Optical (black) która właśnie ma sensor z military.

Jedynym problemem, który możesz mieć w Roccacie to po lewej stronie wypustka na kciuk. - Ja miałem tak duży problem w trzymaniu myszy przez to, ze mysz od razu zwróciłem. (często kupuje myszy i testuje, później sprzedaje albo oddaje w terminie do 14 dni)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miedzy pure optical a military jest jakas rożnica?

Dlaczego sprzedajesz tego logitecha?

Wymiarowo są identyczne. Róznią się się tylko scrollem i chyba wyglądem. Scroll w military jest bóstwem, i nie widziałem w żadnej innej myszy tak dobrze wykonanego scrolla. Jako jedyna wersja Black z RKPO ma 3310 sensor. - natomiast nie wiadomo jak on tam działa, bo nie wiadomo dlaczego włożyli tam sensor 3310. Wiele sklepów i ludzi nawet nie wie, że wersja black ma 3310 sensor i 5000dpi, gdzie normalne roccaty kone pure opticale mają sensor z 4000 dpi(czyli a3090)

Przyciski główne są te same. Są to d2fc-f-7n Omrony. Jak na omrony to w myszce przyciski wciska się ciężej niż w normalnych myszkach ponieważ plastik od roccata jest bardzo twardy.

 

W g303 zastosowano nowe przełączniki w sposób metalowej sprężyny. Bardzo szybko je się wciska i bardzo szybko odskakują. To pierwsza mysz z tym mechanizmem. 

 

@@ Sprzedaje jak zwykle. Bardzo często sprzedaje myszy na tym forum (jeśli jesteś ciekawy to przeglądnij moje tematy) sprzedawałem tutaj już chyba z 5-7 sztuk myszy i kilka podkładek i klawiatur. Jak wspominałem - kupuję nowe myszy i klawiatury, i często je sprzedaje by kupić kolejne nowe produkty. (tak, tracę na tym czasami pieniądze, jeśli nie zdążę zwrócić towaru do 14 dni) Ale takie moje upośledzenie. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby nie to, że obecnie mam Roccata Savu, który ma prawie takie same wymiary jak Kone to pewnie bym ją wziął, ale nie wiem czy chce drugi raz ten sam profil. Z drugiej strony nie mam możliwości przymierzyć się do tego Logitecha jak i Steelseriesa. Trudny wybór :/ albo dozbieram do czegoś droższego.

Edytowane przez foggies
Link to post
Share on other sites

@Steel

 

W nowych partiach poprawili tę gumę w Rivalu. ;)

Tak? O_o

I które to są te poprawki? Jak wyglądają pudełka? I wszystkie edycję poprawili?

Gdyby nie to, że obecnie mam Roccata Savu, który ma prawie takie same wymiary jak Kone to pewnie bym ją wziął, ale nie wiem czy chce drugi raz ten sam profil. Z drugiej strony nie mam możliwości przymierzyć się do tego Logitecha jak i Steelseriesa. Trudny wybór :/ albo dozbieram do czegoś droższego.

Rival w kazdym sklepie jest do pomacania. Np. Mediamarkt, saturn. G502 i g303 w poznaniu też byly nie wiem jak u Ciebie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak? O_o

I które to są te poprawki? Jak wyglądają pudełka? I wszystkie edycję poprawili?

 

Na Overclockers.uk jest info, że poprawiona wersja różni się brakiem (lub obecnością, trzeba by zobaczyć stare pudełko) loga NiPu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat mam nowego rival'a zakupiony 4 dni temu w x-kom i mam logo NiP'u, ale nie mam dodatkowej gumki z napisem steelseries. Jak dotąd boczne gumy są twarde więc może to już jest jakaś zmiana niech ktoś napisze jakie były wcześniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat mam nowego rival'a zakupiony 4 dni temu w x-kom i mam logo NiP'u, ale nie mam dodatkowej gumki z napisem steelseries. Jak dotąd boczne gumy są twarde więc może to już jest jakaś zmiana niech ktoś napisze jakie były wcześniej.

Czyli dodatkowo nie masz gumki tej wymiennej? Zawsze jedna jest Rival a druga Steelseries w zestawie.  (tym wadliwym, który miał wadliwą powłokę)

 

Jeśli dostałeś z jednym, to może to jest to, czym powinno się kierować by trafić nowego Rivala.

 

Co do Rivala nowego, to nie mogę znaleźć różnicy w tym pudełku. A czytałem jakiś annoucement od steelseriesa że niestety nie idzie poznać po serial numberze która mysz ma nową powłokę... :(

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli dodatkowo nie masz gumki tej wymiennej? Zawsze jedna jest Rival a druga Steelseries w zestawie.  (tym wadliwym, który miał wadliwą powłokę)

 

Jeśli dostałeś z jednym, to może to jest to, czym powinno się kierować by trafić nowego Rivala.

 

Co do Rivala nowego, to nie mogę znaleźć różnicy w tym pudełku. A czytałem jakiś annoucement od steelseriesa że niestety nie idzie poznać po serial numberze która mysz ma nową powłokę... :(

 

Jest tylko jedna z napisem rival, sam się zdziwiłem że nie ma drugiej gumki przeszukałem pudełko i paczkę w której całość przyszłą i nie było na 100%, więc albo w fabryce zapomnieli albo nie dają już. Również nie znalazłem niczego innego na moim opakowaniu, jak by dało się jakoś sprawdzić po nr seryjnym kiedy wyprodukowana to może dało by się ustalić kiedy dali nową powłokę (o ile dali), firmware myszy to 1.8.0.0 może ktoś ma starszą wersje?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest tylko jedna z napisem rival, sam się zdziwiłem że nie ma drugiej gumki przeszukałem pudełko i paczkę w której całość przyszłą i nie było na 100%, więc albo w fabryce zapomnieli albo nie dają już. Również nie znalazłem niczego innego na moim opakowaniu, jak by dało się jakoś sprawdzić po nr seryjnym kiedy wyprodukowana to może dało by się ustalić kiedy dali nową powłokę (o ile dali), firmware myszy to 1.8.0.0 może ktoś ma starszą wersje?

firmware można chyba aktualizować poprzez SS Engine 3.

 

Powłoka podobno została wymieniona na nową 5 miesięcy temu+,  'ze słów pracownika steelseries'

A nadal widzę problemy, i zapewne sklepy nadal mają stare sztuki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

firmware można chyba aktualizować poprzez SS Engine 3.

 

Powłoka podobno została wymieniona na nową 5 miesięcy temu+,  'ze słów pracownika steelseries'

A nadal widzę problemy, i zapewne sklepy nadal mają stare sztuki.

 

Też czytałem o tej zmianie na reddit, zobaczymy jak to będzie u mnie jak dotąd wszystko działa jak należy, zobaczymy za miesiąc, przy moim użytkowaniu ~8h dziennie to za niedługo powinno coś być widać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo często spotyka się połączenie claw z palm gripem, czyli palce są lekko ugięte, a górna lub środkowa część śródręcza opiera się na myszce - ten chwyt jest powszechnie używany na takich myszkach jak np.  Zowie FK1, Mionix Avior, Deathadder, SteelSeries Rival, Kana V2, Sensei. Jak dobrać rozmiar myszki do odpowiedniego chwytu? (jest to jedynie poglądowy sposób, aby ułatwić dobranie odpowiedniego rozmiaru, w przypadku nieproporcjonalnych dłoni może się nie sprawdzać)

Aby najlepiej dobrać wielkość myszki do swojej dłoni – ustaw kciuk w pozycji 90 stopni i zmierz długość od końca czubka najdłuższego palca do linii którą tworzy twój kciuk, jak na obrazku:
http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2013/03/rekawymiar-150x150.jpg
Palm Grip: do otrzymanego wyniku dodajemy od 0 do 1 cm. W przypadku większych dłoni (takich +19.5cm), gdzie zmierzona długość przekracza rozmiar produkowanych myszek - bierzemy po prostu jak największe myszki. Profilowane myszki będą przy tym chwycie wygodniejsze.
Claw Grip:  Wersja 6 punktowa odejmujemy od 0.5 do 2 cm (dużo zależy od preferencji), wersja 5 punktowa odejmujemy od ok. 1 cm do tylu ile uważamy, że utrzymamy myszkę w palcach. Myszki wybieramy raczej węższe i symetryczne. 
Fingertip: praktycznie możemy grać na każdej poniżej naszego wyniku po odjęciu ok. 1 cm. 
Palmo - Claw: mierzymy podobnie jak przy palm gripie. Zaleca się tu raczej symetryczne lub lekko profilowane myszki. Dodatkowo, wielu graczy woli przy tym chwycie stosować bardziej płaskie myszki.

Przykład: Z wyniku otrzymaliśmy 12.5 cm (długość całej dłoni do nadgarstka to ok. 18.5 cm). Jak byśmy szukali myszki pod Palm Gripa to wzięlibyśmy takie z długością od 12,5 do 13.5 cm. Pod Claw ok. 11-12 cm. Pod Fingertipa 11.5-12 cm lub mniejsze.

W przypadku osób o mniejszych dłoniach do fingera i claw gripa radzimy wybierać myszki niższe (poniżej 40mm). Wtedy nawet jak wynik wyszedł nam ok. 11cm to damy radę chwycić nawet 11.5 centymetrową mysz.
tekst pochodzi zhttp://www.test-gear.pl/gripy/


Do takiej dużej dłoni jak twoja moim zdaniem SS Rival będzie idealna i siedzi tam doskonały sensor 3310 myślę że to będzie strzał w 10 :)

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...