Skocz do zawartości

Przenoszenie danych z systemem między dyskami.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez advancePL,

Recommended Posts

Cześć, mam ogromny problem, na który już mi brakuje sił.

Mój system operacyjny - Windows 8.1 64bit

Próbowałem przenieść wszystkie dane (razem z systemem) z poprzedniego dysku (wd 1tb) na nowy (seagate 2tb).
Używałem różnych programów i nic nie mogło mi pomóc. Ostatnim był acronis migrate easy. Prawdopodobnie on by to zrobił, tylko po wszystkim nie odpiąłem pierwszego dysku (1tb) i system postawił mi się na partycji "e". Jak odepnę pierwszy dysk, to ładuje mi chyba czystego windowsa (wyłączyłem kompa jak tylko zobaczyłem brak avatara). Nie wiem już co mam robić.
Problem w tym, że wcześniej miałem partycję systemową na c i tamten dysk nie ustawił partycji systemowej na c, tylko na e.
Doradźcie co zrobić, mnie już brak pomysłów na to, najchętniej bym wywalił komputer przez okno.
Acronis migrate easy już teraz nie daje efektów, bo swoją robotę wykonuje w minutę, ale bez efektów.

Link to post
Share on other sites
Gość Jacojj

Odepnij ten nowy dysk i sprawdź czy z systemem wszystko w porządku po tych zabawach. Jeśli tak to:

0. Wykonaj backup!

1. Utwórz bootowalnego pendrive'a lub CD/DVD z bootowalnym programem do klonowania dysków/partycji (jest tego wiele, np. Macrium Reflect Free)

2. Podłącz nowy HDD (przy wyłączonym kompie) i odpal komputer z tego pendrive'a.

3. Wykonaj klonowanie dysku/partycji - czy co tam potrzebujesz

4. Odłącz stary dysk i sprawdź czy komp wstaje poprawnie z nowego dysku i czy masz wszystkie dane na tym nowym dysku

5. Nowy dysk najlepiej podłącz do pierwszego (chyba zerowego) kanału SATA.

6. Stary dysk sformatuj czy co tam sobie chcesz, ale ja bym go nie ruszał (nie kasował) przynajmniej przez pierwszy miesiąc (z powodu krzywej wannowej niezawodności)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok, już to ogarnąłem. Odpiąłem nowy dysk, wtedy partycja systemowa ustawiła się ponownie na C.
Potem podłączyłem nowy dysk, który poszedł pod całkowity format, a następnie odpaliłem acronis migrate easy. Po zakończeniu jego pracy odpiąłem stary dysk (zostawiając tylko nowy) i system już się ustawił prawidłowo na C.

Potem podłączyłem stary dysk i go sformatowałem, bo system już śmiga bez problemu na nowym.
Ogólnie narobiłem sobie pełno niepotrzebnej pracy, bo nie odpiąłem starego dysku po wykonaniu pracy przez program acronis migrate easy.
Piszę to w razie czego, bo może jeszcze komuś się to jeszcze przyda :)
Temat do zamknięcia.

 

Na nowym systemie moze poprostu zmien litere dysku z E na C?

 

Nie da się zmienić litery partycji systemowej... a przynajmniej wymaga to pełno pracy, po której i tak nie ma pewności, czy wszystko będzie później działać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...