Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ponieważ jestem tu nowy i to jest mój pierwszy post chciałem się przywitać ze wszystkimi - Witam :)

 

A teraz nakreślam mój problem.

 

Otóż zajmuję się projektowaniem logo co jak wiemy jest grafiką 2d - nie jest to coś ogromnie wymagającego dla współczesnych komputerów. Zwykła grafika wektorowa i trochę rastrowej.

 

Obecnie pracuję z Corel 12 ale planuję zakup najnowszej wersji Corel x7. Mam stary komputer z Vistą i ten mój Corel 12 i inne Photoshopy chodzą bez problemu, no może czasem są przestoje ale do zniesienia. Jednak najwyższy czas na jakiś nowy sprzęt w dodatku, że nowy Corel chodzi tylko pod Windows 7 / 8.

 

No i oto moje pytanie - jaki sprzęt wybrać i jaki powinienem mieć budżet na zakup ale bez szaleństw. Coś co będzie spokojnie i gładko chodzić głównie pod projektowanie grafiki 2d.

 

Jeśli jest ktoś w stanie coś zasugerować będę wdzięczny.

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.


PS. Przepraszam jeśli już taki temat się ostatnio pojawił.

 

Szukałem ale nie znalazłem..

Link to post
Share on other sites

Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wskazówki.

 

  • Zastosowanie komputera: Grafika 2d rastrowa ale też do obróbki foto
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ile powinienem? w tym właśnie problem
  • Których części potrzebujesz?: zestaw z monitorem
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: myślałem o LG 34UM65 LED AH-IPS 1
  • Specjalne wymagania: no raczej brak fanaberii
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? chyba nie
  • Własna propozycja zestawu: 
  • Inne: pozdrawiam
Link to post
Share on other sites
Otóż zajmuję się projektowaniem logo co jak wiemy jest grafiką 2d - nie jest to coś ogromnie wymagającego dla współczesnych komputerów.

:?:  A logo w 3D to już nie logotyp ? Cop do wymagań to wszystko zależy od stopnia złożenia projektu i od tego jakie zostały użyte narzędzie przy jego projektowaniu. 

 

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? chyba nie

Daj znać jak się upewnisz.

Link to post
Share on other sites

W takim razie nic się nie nadaje  :/

Cena stacji pod 2D / Foto oscyluje w granicach od 2500zł do 6000zł i więcej. Np.dedykowana karta graficzna ze średniej półki to wydatek rzędu 1000€, także jest na co wydawać kaskę. Wstepnie celował bym w i5 4460 w przypadku wersji eco. Jak stać Ciebie an więcej to warto zerknąć na i5 w wersji z odblokowanym mnożnikiem ("K") i oczywiście go podkręcić.

Ram - 16GB (2*8GB)

SSD - 2szt - jedna na OS, programy, pagefile.sys, drugi na scrtach disk, cache i pliki temp aplikacji

GPU - polecam coś od Nvidi - wydajność karty niema zbyt dużego znaczenia także śmiało możesz brać coś na poziomie gtx750Ti / gtx660, a nawet niżej.

Najważniejszy jest CPU i RAM. Następnie scratch disk i ogólnie dyski (szybkość zapisu/odczytu, czas dostępu do danych).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...