Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym poznać wasze opinie ewentualne sugestie który telefon będzie lepszym wyborem. 

Cenię sobie w telefonie: 

- dobry aparat,

- w miarę długi (jak na tak wymagający sprzęt) czas pracy na baterii,

- dobrą wydajność w najbardziej wymagających tytułach (gry),

- płynność i kulturę pracy,

- swobodne poruszanie się po sieci.

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z flagowych modeli. Może macie jeszcze jakieś inne propozycje. 

 

Ps: Wiem, po przeczytaniu paru tematów w tym dziale, że tu większość jest za S6, ale przynajmniej ci co się opowiedzą za wersją Samsunga niech to jakoś uargumentują i powiedzą w czym konkurent mu ustępuję ;).

A no i pomińmy kwestie designu bo jak wiadomo są gusta i guściki :)

Edytowane przez Rafioninio
Link to post
Share on other sites

Za S6 przemawia lepszy procek i układ graficzny, co przełoży się na wydajność w wymagających grach. Do tego przedni aparat (1440p vs 1080p u g4, pomimo odpowiednio 5 vs 8 mpx) i ekran super amoled. Za G4 stoi (minimalnie) lepszy aparat główny, mniej obciążająca nakładka (nie ufam marketingowcom samsunga, że teraz touchwiz nagle będzie idealny). Oba fony są bardzo porównywalne i którego nie wybierzesz, będziesz zadowolony, a wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego czy chcesz zaufać touchwizowi ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedyne wątpliwości jakie mam do S6 jest mniejsza bateria no i ten design może bardzo ładny ale czy aby na pewno trwały. Obawy mam zwłaszcza do tylnego szklanego panelu chociaż może są jakieś folie czy hartowane szkło również na tył, ale obawiam się jego rysowania w trakcie normalnego użytkowania (wyjmowanie wkładanie telefonu do kieszeni czy kładzenie go na niekoniecznie dobrej powierzchni gdzie mogą się znajdować jakieś drobinki piasku). Również odbijanie się palcy na tylnej tafli szkła może być denerwujące więc w gre raczej wchodzi wersja biała.  A z kolei w G4 odpychają mnie tandetne polakierowane ramki dookoła telefonu a z tyłem nie ma najmniejszego problemu ze zdejmowaną klapką. No i G4 jest większa i cięższa co może utrudniać jego wyjmowanie z kieszeni, no ale z drugiej strony mam dzięki temu większy wyświetlacz.

 

Ps: Miałem już kiedyś telefon spod znaczka Samsunga (zasłużone S3) TouchWizz na tamtą chwilę nie był za bardzo uciążliwy no ale jak jest teraz sam nwm. Mogę jedynie polegać na paru minutach zabawy tym telefonem w sklepie no i na waszych wypowiedziach (mam nadzieję ;).

Edytowane przez Rafioninio
Link to post
Share on other sites

Oba fony są bardzo porównywalne i którego nie wybierzesz, będziesz zadowolony, a wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego czy chcesz zaufać touchwizowi ;)

 

Istnieje coś takiego jak Apex/Nova a także inne launchery. Zawsze można spróbować podmienić. Jakby cos nie działało, kasujemy i znowu mamy Touchwiz :) .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może Ascend P8 ? Może wydajnościowo nie jest tak dobry jak jak G4 i S4. Gry wszystkie elegancko śmigają, na zeszłorocznych flagowcach już działały bez ścinek

Aparat minimalnie gorszy co nie oznacza że jest zły bo jest bardzo dobry ale za to zdjęcia makro robi najlepsze

Działa bardzo płynnie

Wykonanie lepsze od S6 i G4

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może Ascend P8 ? Może wydajnościowo nie jest tak dobry jak jak G4 i S4. Gry wszystkie elegancko śmigają, na zeszłorocznych flagowcach już działały bez ścinekAparat minimalnie gorszy co nie oznacza że jest zły bo jest bardzo dobry ale za to zdjęcia makro robi najlepszeDziała bardzo płynnieWykonanie lepsze od S6 i G4

Tylko wiesz różnica w cenę miedzy s6 i p8 nie jest aż tak duza natomiast Samsung wydaje sie miec lepsze podzespoły, ekran, aparat. No i jak dla mnie s6 ma lepszy design niż telefony typu z3 i p8. I tak jakoś nie mam specjalnie zaufania do takich firm które usilnie pragną dogonić producentów którzy zdominowali rynek.

Edytowane przez Rafioninio
Link to post
Share on other sites

Widywałem już P8 po 1550 a S6 to jednak pod 2 tysie już więc troszke sie nazbiera. Ekran lepszy dla wielbiciela amoledów. Nie każdy je lubi

Z podzespołami się zgodze

Aparat jakieś mega wielkiej przewagi nie ma bo porównywałem

Co do designu no to mnie się znowu najbardziej P8 podoba. Kwestia gustu

Huawei jest w pierwszej 3 albo 5 firm które sprzedały najwięcej smartfonów już teraz nie pamiętam dokładnie czy to była 3 czy 5. Na bank więcej od Sony mieli bo Soniacze sprzedają sie średnio

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no jakimś fanem amoledów nie jestem no ale w samsungu mam większą rozdzielczość i tym samym większe zagęszczenie px/cal.  A z tą sprzedażą nie wiedziałem ale fajnie się dowiedzieć ;) No ale w takiej cenie 1550 to P8 jest bardzo dobrym wyborem ale mnie niestety ta stylistyka odtrąca. Ta surowość, minimalizm, wszystko zamknięte w prostokątnej bryle :) no ale wiadomo o gustach się nie dyskutuję.

Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie troche jedna sprawa. W G3 dali większą rozdzielczość to leciały hejty po co itp a to przy 5.5 cala i tego nie widać. S6 ma 5.1 cala to tym bardziej nie będzie widać tej dużej ilości pikseli na cal no ale wszyscy że ekran super. Dziwne no ale cóż

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co do ramki w s6 mi spadł tel z 20 cm na podłogę drewnianą i zrobiło się małe wgniecenie widać bo widać ale niby miało być trwalsze od nota 4 ten metal czy tam aluminium stosowany w przemyśle lotniczym itp pic na wodę. Co do samego działania jestem pod wrażeniem nic nie  muli odpala się od strzału oraz posiada za******y aparat Ja polecam w 99.99% O szkło z tyłu się nie martw zakup flexyglass od 3mk na przód i tył i masz spokój ;) ja dodatkowo mam jeszcze etui od stilgut

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiadomo w głównej wieże to jeden wielki chwyt marketingowy. Ale mentalność ludzka mówi (przynajmniej większości) im większa rozdzielczość tym lepiej. Tak na dobrą sprawę ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec jakiejś większej różnicy. W G3 hejtowali to przede wszystkim dlatego że telefon nie wytrzymywał długo na podświetlonym ekranie. Mało tego w G3 mamy baterie 3000mAh i wszyscy twierdzili że wiele na baterii nie trzyma a S6 ma 2550mAh, lepsze podzespoły i bądź co bądź jakoś nikt aż tak tego nie hejtuje. No trochu dziwne  :->


co do ramki w s6 mi spadł tel z 20 cm na podłogę drewnianą i zrobiło się małe wgniecenie widać bo widać ale niby miało być trwalsze od nota 4 ten metal czy tam aluminium stosowany w przemyśle lotniczym itp pic na wodę. Co do samego działania jestem pod wrażeniem nic nie  muli odpala się od strzału oraz posiada *****isty aparat Ja polecam w 99.99% O szkło z tyłu się nie martw zakup flexyglass od 3mk na przód i tył i masz spokój ;) ja dodatkowo mam jeszcze etui od stilgut

 

O to widzisz trochę mnie z tym szkłem uspokoiłeś. No a co do ramki. Tak jak powiedziałeś aluminium (powiedzmy lotnicze) a ono samo w sobie jest dość miękkie.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego odradzasz?

Problemy z zarządzaniem pamięcią RAM, kiedy to w idlu mam wolne 300mb z 2,7gb. Nawet 5.1 mi tego nie poprawił. Reszta w S6 jest bezkonkurencyjna :).

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc jedynie można liczyć że Samsung się upora z oprogramowaniem.Lipa trochę bo w moim z 2gm ram mam w idlu wolne zawsze 500-700mb.Co do G3 to moim zdaniem hejt za to że do Snapa801 dali taką rozdziałkę a ten proc sobie nie radzi z nią,co innego S6,Nexus 6 itp,bo tam już są mocniejsze procki i GPU.W G3 gdyby dali FullHD byłby hit,tak samo jak G2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

QHD na takim wyświetlaczu, to przesada. Ponieważ inni również użyli takiej rozdzielczości, to przy porównywaniu obecnych flagowców nie ma sensu cały czas tego wywlekać. Jest to wada, która dotknęła (niemal) wszystkich.

Abstrahując więc od rozdzielczości, SAMOLED z S6 jest najlepszym dostępnym obecnie wyświetlaczem. Może prezentować treści zarówno żywe i nasycone, jak i wyblakłe, prawie całkowicie zgodne z idealizowaną paletą sRGB. Do tego idealna czerń, nieskończony kontrast, wysoka jasność i niska refleksyjność... ekran w P8 zaskoczył mnie pozytywnie. Widać ten kontrast na poziomie 1500:1, kolory są żywe, nie ma się do czego przyczepić, wciąż jednak nie jest zagrożeniem dla AMOLED-a.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...