Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia dac do moich głośników bose companion 3. Zestaw wykorzystany ma być docelowo do słuchania muzyki w pomieszczeniu ok 5m2. Zależy mi na wykorzystaniu potencjału głośników bose.
Po zapoznaniu się z opiniami zastanawiam się nad
-Fiio e10k (pytanie jak radzą sobie z głośnikami 2.1, bo to urządzenie dedykowane słuchawką)
-NuForce udac 3
-Zewnętrzna dzwiękówka typu Creative Soundblaster X-fi 5.1 / omni surround 5.1
Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

te głośniki nie mają nie wiadomo jakich możliwości ale AIM SC808 bym do nich podłączył ,choć to i tak nieco na wyrost do tego sprzętu.

Zależy mi na urządzeniu zewnętrznym, jako że głośniki współpracują z laptopem. A z wymienionych przeze mnie urządzeń któryś się nadaje?

Link to post
Share on other sites

każde się nada. Nic nie napisałeś o brzmieniu ,więc z fusów tutaj ci nie powróżę.

Profesjonalnie opisane brzmienie tego zestawu jest tutaj http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/BOSE_Companion_3_wersja_II_-_glosniki_nie_komputerowe-3436.html

Już wiem, że powinienem szukać DACa który lubi 'ciemne' zestawy słuchawek/kolumn aby dobrze grało z głośnikami, dlatego też faworytem jest Fiio i tu prośba o opinie czy ktoś łączył go z głośnikami 2.1?

Link to post
Share on other sites
Już wiem, że powinienem szukać DACa który lubi 'ciemne' zestawy słuchawek/kolumn aby dobrze grało z głośnikami,

Przede wszystkim takiego sprzęty aby tobie odpowiednio grały.

 

Proponuję FiiO ale Olympus 2 oraz AudioTraka Prodigy Cube.

Link to post
Share on other sites

hej, dzięki za odpowiedź. właśnie skupiłem się na obu urządzeniach i właśnie do nich zawęziłem krąg poszukiwań.

 

Fiio wydaje się być moim faworytem, zasłużył sobie na rekomendacje http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fiio-e10k-olympus-2/

Jedyne co mnie w nim martwi, to fakt, że jest dedykowany słuchawką i obawa jak poradzi sobie z moim zestawem 2.1

 

Prodigy Cube za to daje możliwość manewru z wymianą OPAMPów i dopasowania go poniekąd do głośników i preferencji dzwiękowych.

Posiada wyjście RCA (tylko czy fakt, że Fiio go nie ma to faktycznie wada?)

Edytowane przez otherthan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...