Skocz do zawartości

[Tutorial] Edycja BIOS'ów kart graficznych


Recommended Posts

No pięknie, pięknie, sam będę musiał się tym pobawić, bo mam wrażenie, że mój GTX465... a przepraszam, zapomniałem - mam wrażenie, że mój GTX470 ma większy potencjał niż te marne 800 MHz, tyle tylko, że wymaga ciut większego napięcia :D

 

edit:

 

Ja też dałem pochwałe ! :)

 

i przyklej może to ktoś :wariat:

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Ok Super

 

Mam pytanie do autora postu

 

Posiadam dwie grafiki Galaxy 9600GT OC Tuner zegary w nich to 625-1625-2000 @ 755-1850-2200

juz kiedys probowalem dodac do nich ustawienia low, 2d,low 3d i 3d ale poleglem na tym grafika nadal nie miala zakladek zasilania.

 

Pytanie czy jest możliwe zrobienie tego (zmodowanie biosy) ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm, nie mogę sobie przypomnieć, ale kiedyś chyba podsyłałeś mi plik bios od tej karty i pomimo wysiłków ni chciała się słuchać. Podeślij jeszcze raz (o ile się nie pomyliłem) zobaczymy, co da się zrobić. Aha podeślij mi jeszcze fotkę karty (obie strony i wyjścia).

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Ok Super

 

Mam pytanie do autora postu

 

Posiadam dwie grafiki Galaxy 9600GT OC Tuner zegary w nich to 625-1625-2000 @ 755-1850-2200

juz kiedys probowalem dodac do nich ustawienia low, 2d,low 3d i 3d ale poleglem na tym grafika nadal nie miala zakladek zasilania.

 

Pytanie czy jest możliwe zrobienie tego (zmodowanie biosy) ?

O ile mnie pamięć nie myli to da się to zrobić, ale trzeba ręcznie wyedytować bios hex editorem, żeby odblokować profil 2D. Kiedyś zrobiłem coś takiego na 9800GX2. Widziałem na jakiejś polskiej stronie artykuł tłumaczący jak to zrobić, chyba na nvision.pl
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dopisze sie do tematu .

W jaki sposob mozna zmienic prace wentylatora na grafie ( na sztywno)?

Nie chodzi mi o zmiane z poziomy CCC tylko w biosie .

Zmiana wartosci w RBE ( zakladka fan settings) nie przynosi zadnego efektu . Czy dam duty cycle min % 50 czy nawet 60 % to i tak trzyma 21% ( jak bylo od zawsze)

Ma ktos jakis pomysl dlaczego tak sie dzieje ? Dodam ze wszystko inne tj, takty i vcore dziala poprawnie ,tylko ten fan :/

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

BIOS kart graficznych formatu 77xx jest rezydentny, co doprowadza do kompatybilności, jak już chcecie w biosie pracować to polecam jakąś profesjonalną książkę, powinno zadziałać. Najlepszy sposób to zrobić dual-bios, i jakiś zapasowy, UWAGA traci się gwarancje. Oprogramowanie symulacyjne nie wydostanie się tak po prostu, trzeba znać się na technologiach. A dostawcy sprzętu mają swoje patenty, sytuacja się komplikuje. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zakup oprogramowania za na prawdę wielkie pieniądze.

 

Gtx470, nie mają żadnych Biosów, tylko rozruchowe ścieżki dostępu do pamięci. Powoduje to kompatybliność wewnątrz skalarną. Tryb zewnętrzny - czyli ujednolicenie kodu to po prostu sterowniki, uruchamiające wartości rzeczywiste, także łatwo złamać rejestry i implementacje, odpowiedzialną za pułap technologiczny typu zegar pamięci i chip-u. Trudno coś udowodnić potencjalnemu użytkownikowi. Problem w tym : karta może być po prostu niestabilna, a serwis tego nie wychwyci, lub inaczej, jeśli wychwyci to porówna z chipem referyncyjnym i sprawdzi, czy doszło do awarii na skutek błędu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę,

 

Karta Sapphire hd5850 (game edition)

 

Mam podpięte 2 monitory - w takiej opcji karta chodzi 400 core / 1000 mem. Odpalam program do OC (Sapphire Trixx) podkręcam kartę 980/1250, pogram w coś i po wyłączeniu gry chcę przywrócić zegary default. Niestety w trybie 2D karta nie wraca do tych 400/1000 tylko obniża do wartości jak dla 1 monitora (157/300). Po ponownym uruchomieniu kompa jest ok.

 

Pomyślałem, że edytując bios zmienię zegary pod obciążeniem na takie jak chcę i po sprawie, jednak jest problem. Fabryczny bios po zgraniu wygląda tak:

 

http://imageshack.us/a/img515/3164/rber.th.jpg

 

Pytanie które wartości mam edytować? Próbowałem przestawić zegary z kolumny "clock info 00" jako, że są tam wartości które karta ma osiągać pod obciążeniem, jednak po wgraniu tak zmienionego biosu karta nie wchodziła nawet na takty 725/1000. Po wgraniu starego biosu wszystko wraca do tego jak było na początku.

 

Jest dokładnie to samo co w tym temacie http://www.overclock...ad.php?t=678270

Edytowane przez pigula630
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam pewien problem. Chcę zrobić (tylko z nazwy) ze swojego GTX 560 jakiegoś 570 czy jak. I zmieniam w biosie karty z 560 na 570, zapisuję, flashuję nvflashem (nvflash.exe nowy.rom -5 -6) i on się ładnie wgrywa, ale nadal wykrywa 560. Co zrobić, aby to zadziałało?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...