Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 6500 zł.


Recommended Posts

Witam zamierzam kupić zestaw jak w temacie do 6500 i proszę i pomoc w doborze części.

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6500
  • Których części potrzebuję : cała buda bez monitora
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : tak
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Inne : monitor będzie dokupiony oddzielnie i mam pytanie odnośnie karty dźwiękowej tak do 250 zł myślałem nad aim SC8000 albo nad jak xonarem.-ceny tej karty nie wliczajcie do zestawu idzie na nią z innego funduszu.

 

Link to post
Share on other sites

Wiedz, że przekraczając pewien pułap pieniężny idziesz w mniej opłacalną konfigurację. Chcesz dociągać budżet na siłę do kilku dodatkowych % wydajności ? Czy może chcesz coś bardziej opłacalnego. W takim budżecie spokojnie się zmieścisz z dobrym szkiełkiem 24 cale FullHD. Stawiasz na kulturę pracy / wygląd ? 

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Thermalright HR-02 Macho rev.B

Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

XFX Black Edition XTR 550W Modular 135mm 80+ Gold

Phanteks Enthoo Pro (black)

DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

5741 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw z procesorem serii i5 pod OC. Dopłata ponad 400 zł do i7 jest bardzo mało opłacalna. Gry nie potrafią wykorzystać wielowątkowości i7 i nie zapowiada się tutaj na jakieś zmiany. Bdb i mocna płyta pod OC na Z87. Oczywiście można tutaj dopłacić do Z97 ale nie wiem czy warto. Wątpię abyś tak szybko zmieniał CPU. Do tego masz GTX 970 od MSI w wersji 100Me z chłodzeniem półpasywnym, sporym potencjałem OC oraz backplatem. Dopłata 800 zł do GTX 980 daje wzrost wydajności o około 10%. 8 GB DDR3 zapewnią komfort w każdej grze. Dysk SSD na system oraz soft i najczęściej grane gry. Ciche chłodzenie na CPU pod OC oraz zasilacz bdb elektrycznie również z chłodzeniem półpasywnym. Całość zamknięta w sporej obudowie z dobrym wykonaniem. Spokojnie wkładasz tutaj jeszcze dobry monitor na matrycy IPS i zostanie Ci jeszcze nawet na kartę dźwiękową. Jakie masz słuchawki / głośniki ? Może się okazać, że spokojnie wystarczy Ci integra. 

 

Możliwości jest tutaj cała masa. Obudowy z oknem, klasyczne i dodatkowo fabrycznie wyciszone. Zestaw pod maks wydajność, monitor 120 / 144 Hz (kwestia tego w jakie grasz gry) itp itd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słuchawki mam superluxy HMC 631 a poropo karty to zastanawiałem się nad gtx 980 ti co o ty myślisz opłaca się go brać czy lepiej na 970 i w przyszłym roku się przesiąść na nową generacje kart ? Gry to głownie cs i najnowsze tytuły pod full hd bo raczej z 4 k nie mam zamiaru się bawić i chicałbym aby ten zestaw był taki żeby można go było bez problemów modyfikować w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

 

 

a poropo karty to zastanawiałem się nad gtx 980 ti co o ty myślisz opłaca się go brać czy lepiej na 970 i w przyszłym roku się przesiąść na nową generacje kart ?

 

Jeżeli nie chcesz dociągać na siłę budżetu, to zakup GTX 980 Ti raczej nie jest dla Ciebie. GTX 970 daje radę na chwilę obecną w nowych grach. Kartę lepiej jest wymieniać co jakiś czas niż brać na zapas i przepłacać. Myślę też, że na GTX 970 pociągniesz dłużej niż rok. Oczywiście jeżeli producenci gier nie będą nas zaskakiwać grafiką sprzed dwóch lat i wymaganiami jak do next-gen. 

 

Tutaj możesz zrobić jeszcze inną rzecz. Wsadzasz mocniejszy PSU i masz otwartą drogę do SLI GTX 970. Pod FullHD overkill. Kwestia komfortu podczas użytkowania. 

 

 

 

chicałbym aby ten zestaw był taki żeby można go było bez problemów modyfikować w przyszłości.

 

Pod Z87 nie włożysz następnej generacji CPU od Intela.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...