Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Photoshop (Digital), Corel Draw -(ale głównie zestaw ma skupiać się na pierwszym programie.)

Maksymalna kwota 5000 zł - ostatecznie.

Których części potrzebuję wszystkie podzespoły, obudowa + Windows

Czy będzie podkręcać sprzęt? : Tak

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Nie mam żadnych.

Własna propozycja zestawu : Szukałem już trochę po forum, lecz tematy które do mnie trafiały zazwyczaj posiadały nieaktualne linki, dlatego własnej propozycji nie mam.

Inne: Jest to chyba mało istotne, ale komputer będzie pracował z Wacom cintiq 13hd

Edytowane przez wieczornykac
Link to post
Share on other sites

i7 4790K + HR-02 Macho rev.B

MSi Z97 G43

16GB ddr3 G.Skill ripjawsX 2400 cl11

gtx 960 2GB gigabyte ITX

SSD Crucial MX200 240GB

SSD Crucial BX100 120GB

HDD 2TB Seagate DM001

PSU CM G550M

Buda Zalman Z3

razem 4800zł (esc.pl)

 

WIn7 PRO - allegro 200zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@stelek, za taki post jak twój to ja bym tutaj warna dostał...

 

nie ma sensu proponować GTX960 bo autor chce konkretny sprzęt pod programy do grafiki a nie gry, jeśli ma być już GPU to skłoniłbym się w stronę AMD z powodu lepszej wydajności w OpenCL, z której Photoshop korzysta.

Link to post
Share on other sites

 

 

jeśli ma być już GPU to skłoniłbym się w stronę AMD z powodu lepszej wydajności w OpenCL, z której Photoshop korzysta.
Za takie wypowiedzi możesz dostać warna. Od kiedy to AMD ma lepszą wydajność w PSie od Nividi ? 
Link to post
Share on other sites

Za takie wypowiedzi możesz dostać warna. Od kiedy to AMD ma lepszą wydajność w PSie od Nividi ? 

Od kiedy pamiętam to karty AMD miały lepszą wydajność w OpenCL niż karty Nvidii, jest to bodajże jeden z powodów dlaczego Radeony były wykorzystywane do kopania kryptowalut. Photoshop korzysta z akceleracji OpenCL a nie CUDA.

NIE WPROWADZAJ W BŁĄD ! 

 

A co do twojego wcześniejszego postu, ja rozumie że jesteś specem od zestawów komputerowych ale podałeś jedynie parametry kompa bez podania opisu i argumentów 'za' co jest "nieprofesjonalne", nawet nie skusiłeś się podać linków do podzespołów aby autor tematu miał wgląd w parametry. Nie wyjaśniłeś również do czego w zestawie wykorzystać dyski SSD (np. 1 na system + kolejny na cache dla PS)...

Edytowane przez stelek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Photoshop korzysta z akceleracji OpenCL a nie CUDA.

Yyy tak ??? Takie pytanie - jakie masz doświadczenie z Photoshopem ? Pracujesz zawodowo jako grafik - fotograf itp. ? 

Następnie nie wiem czy wiesz ale OpenCL na AMD nie działa poprawnie w takich apkach jak PS (i nie tylko w nim). Niestety AMD od kilku lat ma to w D... i skupia się na driverach pod gaming, dlatego My też mamy AMD w D... i korzystamy z Nvidii - bo poza OpenCL, PS wykorzystuje OpenGL (CUDA), Następnie wsparcie dla MPE, którego brak w AMD... itd.

 

 

A co do twojego wcześniejszego postu, ja rozumie że jesteś specem od zestawów komputerowych ale podałeś jedynie parametry kompa bez podania opisu i argumentów 'za' co jest "nieprofesjonalne", nawet nie skusiłeś się podać linków do podzespołów aby autor tematu miał wgląd w parametry. Nie wyjaśniłeś również do czego w zestawie wykorzystać dyski SSD (np. 1 na system + kolejny na cache dla PS)...

Jak autor jest obeznany w temacie to nie potrzeba tam nic dodawać, jak nie jest to chyba zapyta ? Zresztą - nie jesteś tu chyba od rozliczania mnie z tego co robię, co robię za FREE z własnej dobrej woli ? Najwyraźniej mam wiedzę w temacie skoro tak, a nie inaczej postępuje, ale nie mam zamiaru tutaj nic Tobie udowadniać, bo nie Ty założyłeś temat, nie Ty prosisz o pomoc ... Wiec co robisz? Trolujesz sobie siejąc zamęt swoimi sformułowaniami z kosmosu na temat AMD i PSa ... a idę o zakład że nie masz zielonego pojęcia na temat PS i całej tej grafiki komputerowej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Yyy tak ??? Takie pytanie - jakie masz doświadczenie z Photoshopem ? Pracujesz zawodowo jako grafik - fotograf itp. ?

Programista grafiki, mechaniki gier oraz user interface tak więc rozsądnym jest założyć, iż PS, Blender oraz narzędzia programistyczne znam na tyle dobrze aby wiedzieć jakie bzdury właśnie wypisujesz, wróć do zestawów gamingowych gdzie w ciemno wcisniesz i5-4460, mobo na chipsecie H81 i GTX970 koniecznie od MSI bo ma pół pasywne chłodzenie , bo tam twoja wiedza się przyda a do zestawów profesjonalnych się nie zbliżaj.

 

proof, że nie ściemniam: http://i.imgur.com/ZIhGcLV.jpg

 

 

Następnie nie wiem czy wiesz ale OpenCL na AMD nie działa poprawnie w takich apkach jak PS (i nie tylko w nim). Niestety AMD od kilku lat ma to w D... i skupia się na driverach pod gaming, dlatego My też mamy AMD w D... i korzystamy z Nvidii

Nie, to Ty wydajesz sie mieć AMD w D.... siejąc fud. Czy możesz podać na to jakiś dowód, link? Jakiś czas temu na benchmarku (lub purepc) zestawiono AMD APU vs i7 gdzie i7 dostał po dooopie od 2x tańszego APU dzięki akceleracji w integrze (oczywiście NIE POLECAM APU bo w efektach, które nie mają akceleracji będzie wolniejszy od ślimaka).

 

A co do samej "nie działającej" akceleracji w kartach AMD:

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_newsy/201406/PM/amd-adobe-crative-cloud-akceleracja-1.jpg

 

 

PS wykorzystuje OpenGL (CUDA), Następnie wsparcie dla MPE, którego brak w AMD... itd.

Kompromitujesz się również porównując OpenGL (api do _wyświetlania_ grafik) z CUDA (niepubliczne API do obliczeń GPGPU).

Od razu dodam, że PS akceleruje wyświetlanie za pomocą OpenGL w wersji 2.0 a kalkulowanie efektów za pomocą OpenCL...

 

CUDA jest wspierana w Adobe Premiere, nie myl tego z Photoshopem...

 

Proszę cię, daj ludziom pomóc autorowi a nie tylko siejesz zamęt w temacie którego nie ogarniasz.

 


Edit:

  • Płyta główna: MSI Z97-G43  - tania lecz dobrze wyposażona płyta główna na chipsecie Z97, pozwala na podkręcanie odblokowanych procesorów, posiada chłodzoną sekcję zasilania, bogate wyjścia na tylnym panelu, PCIE 3.0, USB 3.0, SATA3 (6GB), obsługuje do 32 GB RAM.

     

  • RAM: 2x  Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 - 32GB szybkiego ramu w 4 kościach, nada się idealnie do wielowarstwowych projektów i grafik o wysokiej rozdzielczości

     

  • PSU:  XFX Core TS 550W - wysokiej jakości zasilacz, cichy, spokojnie uciągnie ten zestaw i pozwoli na rozbudowę.

     

  • HDD: Toshiba DT01ACA200 2TB  - 2 Terabajtowy dysk który pomieści wiele projektów i obrazów w formacie RAW

     

  • SSD: Crucial MX200 250GB  - Solidny i szybki dysk SSD na system oraz Photoshopa.

     

  • CHŁODZENIE CPU: RAIJINTEK Themis EVO - Wydajne i ciche chłodzenie, sam takowe posiadam i jestem zadowolony ;)

     

  • OBUDOWA: Zalman Z3 PLUS czarna - Dośc solidna i dobrze wentylowana obudowa, jest jeszcze wersja biała ale to kwestia gustu ;)

     

  • GPU: ASUS Radeon R7 260X 2GB OC - GPU ze średniej półki cenowej, przeciętna wydajność w najnowszych grach lecz nada się idealnie do akceleracji w PS

     
 
Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

 

 

A co do samej "nie działającej" akceleracji w kartach AMD:
Miło że wklejasz testy AMD, na 100 wiarygodne ;) 

 

 

Kompromitujesz się również porównując OpenGL (api do _wyświetlania_ grafik) z CUDA (niepubliczne API do obliczeń GPGPU).
Rozmawiamy o wsparciu w PSie jakie oferuje GPU, czy  może o czymś innym ? Z tego co wiem PS posiłkuje się OCL i OGL, a nie tak jak wyżej twierdzisz samym OCL - do tego co mi po testach jak ja na co dzień pracuję z PSem od kilkunastu lat. A GPU doradzam z doświadczenia - z doświadczenia jakie miałem z badziewiem od ATi. Sorry ale te karty z Adobe średnio sobie radzą i nie chodzi tu o wydajność, bo ta w PSie nie jest potrzebna, chodzi o stabilność, o sterowniki. 

 

 

 

Programista grafiki, mechaniki gier oraz user interface tak więc rozsądnym jest założyć, iż PS, Blender oraz narzędzia programistyczne znam na tyle dobrze aby wiedzieć jakie bzdury właśnie wypisujesz, wróć do zestawów gamingowych gdzie w ciemno wcisniesz i5-4460, mobo na chipsecie H81 i GTX970 koniecznie od MSI bo ma pół pasywne chłodzenie , bo tam twoja wiedza się przyda a do zestawów profesjonalnych się nie zbliżaj.
Coś jeszcze chciałbyś dodać ? 

 

 

zestawów profesjonalnych
a co to jest takiego zestaw profesjonalny  ?

Ponawiam pytanie o doświadczenie z Photoshopem i grafiką (*nie mylić z "programowaniem grafiki" :D )

Link to post
Share on other sites

Rozmawiamy o wsparciu w PSie jakie oferuje GPU, czy  może o czymś innym ? Z tego co wiem PS posiłkuje się OCL i OGL, a nie tak jak wyżej twierdzisz samym OCL

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, nie mam już nic do dodania więc zacytuję swój post którego raczej nie doczytałeś...

 

 

Kompromitujesz się również porównując OpenGL (api do _wyświetlania_ grafik) z CUDA (niepubliczne API do obliczeń GPGPU).

Od razu dodam, że PS akceleruje wyświetlanie za pomocą OpenGL w wersji 2.0 a kalkulowanie efektów za pomocą OpenCL...

Link to post
Share on other sites

 

 

roszę cię, daj ludziom pomóc autorowi a nie tylko siejesz zamęt w temacie którego nie ogarniasz.
No to zrób to w końcu !  Ktoś z tak bogatym doświadczeniem jako grafik, informatyk poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu. Więc nie czekaj i pomóż - przecież to twoja działka i znasz się na tym ... nie to co ja .. biedny, niedouczony ... co ja tam mogę wiedzieć na temat stacji roboczych ... ohh sorry zestawów profesjonalnych 

 

 

No co za "DZBAN" :) HAHAHA .... Wiesz jest takie coś ....zacytuje  

 

Użytkownik braxi edytował ten post dziś, 21:30

Czyżbyś edytował posta ? hmmm niech zgadne co dopisałeś ... 

Dziecko daj już sobie spokój i przestań się już kompromitować - Ok? Takie zagrywki tutaj - Ty jesteś poważny? Powiedz mi tylko po co ? W jakim celu ? Co chcesz osiągnąć taka beznadziejnie idiotyczna zagrywką  ? 

Nie wiesz że po edycji jest notka ?


:D  :D  :D  :D


 

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania
Ciężko się czyta coś czego niema ;)  
Link to post
Share on other sites

Znowu ?  :D co za gość  :rotfl:

Dno twojego zachowania, czy ty aby na pewno powinieneś mieć tego moderatora? Zachowujesz się karygodnie robisz z siebie debila w tym momencie. Zamiast śmiać się, że edytuję post to może zobacz od jakiego miejsca leci gruba kreska a pod nią napis "Edit:" bo jak widać ty dalej, mimo zwrócenia przeze mnie uwagi, nie czytasz ze zrozumieniem.

Nazwanie mnie "dzbanem"? Koledzy w gimnazjum muszą być z Ciebie dumni.

 

Edit:

Tak, i edytowałem tamto pole niejednokrotnie gdyż nie pozwoliłeś mi dokończyć zestawu dodając coraz to kolejne bezsensowne wypowiedzi w tym temacie.

Edytowane przez braxi
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, i edytowałem tamto pole niejednokrotnie
Chodzi oto że nie tylko je edytowałeś ....

godz.21:30

a kalkulowanie efektów za pomocą OpenCL... "

Następnie zarzucasz mi brak czytania ze zrozumieniem - więc pytam co miałem czytać, skoro tam nic nie było ? Robisz ze mnie debila ?

Nazwałem Ciebie Dzbanem, bo jak można inaczej nazwać kogoś kto tak postępuje ? Kłamca ? A może idiota ?

Dla mnie jesteś Dzbanem, niczym więcej ... panie programisto grafiki i czego tam sobie jeszcze nie wymyślisz.

Link to post
Share on other sites

Chodzi oto że nie tylko je edytowałeś ....

godz.21:30

a kalkulowanie efektów za pomocą OpenCL... "

Następnie zarzucasz mi brak czytania ze zrozumieniem - więc pytam co miałem czytać, skoro tam nic nie było ? Robisz ze mnie debila ?

Nazwałem Ciebie Dzbanem, bo jak można inaczej nazwać kogoś kto tak postępuje ? Kłamca ? A może idiota ?

Dla mnie jesteś Dzbanem, niczym więcej ... panie programisto grafiki i czego tam sobie jeszcze nie wymyślisz.

 

 

Gadanie z tobą to jak gra w szachy z gołębiem, nasra na szachownice, powywraca wszystkie pionki po czym i tak będzie z siebie dumny. Nie umiesz czytać? Twój problem. Nie masz argumentów na swoje debilne argumenty? To wmawiaj innym że specjalnie dopisałem tam o OCL/OGL. Zmyślam? Spoko, przecież wiesz lepiej kim jestem i czym się zajmuję. W porównaniu do ciebie nie muszę wyzywać forumowiczów aby przekonywać o swojej racji.

 

Żałuję, że nie zrobiłem wtedy tego screenshota aby cię teraz pogrążyć ale nie spodziewałem się, że jesteś aż Takim gimbem co będzie się czepiac edycji posta i dopisania specyfikacji peceta.

Link to post
Share on other sites

OCL , OGL, SROxL,. Obecnie byle jaka karta z midendowej półki do Photoshopa to jest hardcor więc co komu po rzekomo lepszej wydajności w OCL jeśli:

- Photoshop obsługuje bajerki CUDA

- karty Nvidii/sterowniki są dużo bardziej stabilne i nikt mi nie powie , że nie.

- ... w sumie te 2 argumenty poparte pierwszym zdaniem wystarczą. Nie muszę się dalej rozpisywać.

 

I tyle w temacie.

Braxi, jak chcesz się popisać to zmiataj z działów tematycznych bo wprowadzasz syf i zamęt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@ Braxi,

Pakiety adobe promują się tym iż używają CUDA,
OpenCL jest mocno powiązany z PS, CUDA i OpenGL mocno z AAE. Natomiast z wtyczką CUDA dzieją się cuda :) 

Pytanie brzmi czy faktycznie użytkownik będzie korzystać tylko z PS, ja 11 lat temu jak zaczynałem z PS to faktycznie kilka lat jedynie PS i PS potem SV i inne. Teraz korzystam z całego pakietu CC ( oczywiście odpłatnie, zastanawiam się nad adobe stock czy się opłaca :D ) i definitywnie lepiej współpracuje z GF - AP, PS, AI, AAE, ID, DW, EA i inne . Jedynie w PS coś pękło i faktycznie w testach OpenCL jest szybszy w radku. 

Niestety nie wiem jak w edycji 3d ( c4d, cad, 3dm ) bo nie mam czasu się za to zabrać. 

@Stelek
Myślę że w tym przypadku to już wybór autora, każdy z was ma rację :P Natomiast musimy pamiętać że edycja w Adobe = ram ram ram dysk, szczególnie w tych nowszych wersjach gdzie otworzyłem 2015 i zwiecha przy dużych plikach *_* << coś co mnie nakłoniło do dokupienia ramu :D

Edytowane przez Jozio
Link to post
Share on other sites

Ale cholera. Jakie ma to znaczenie przy obecnej wydajności nawet low-midendowych kart w Photoshopie? Skupmy się na REALNYCH odczuciach przy pracy a nie nad czymś czego się nawet nie odczuje.  Nvidia jest stabilniejsza, dodatkowo ma te swoje CUDAKI.. Branie Radosława do tych zastosowań moim zdaniem to strzał w stopę ale co kto woli. 

 

Niestety nie wiem jak w edycji 3d ( c4d, cad, 3dm ) bo nie mam czasu się za to zabrać.

Poza paroma wyjątkowymi sytuacjami jest podobnie jak w 2D.

 

Natomiast musimy pamiętać że edycja w Adobe = ram ram ram dysk

Zgadzam się. I dlatego nie wiem czy jest sens dalej rozkminiać o GPU.

Link to post
Share on other sites

 

 

Natomiast musimy pamiętać że edycja w Adobe = ram ram ram dysk, szczególnie w tych nowszych wersjach gdzie otworzyłem 2015 i zwiecha przy dużych plikach
Za czasów CS4 było jeszcze gorzej ;)

A prawda jest taka że GPU to jeden z mniej istotnych podzespołów jeżeli chodzi o PSa. Apetyt PSa na moce drzemiące w GPU jest tak skromny że byle karta z naszej ery z 1GB vramu jest dobrym wyborem. Z własnego doświadczenia praktycznie wszystko z powyżej 1K shaderów (cuda) to overkill - średnio około 500 jednostek jest wystarczające do pracy z małym i średni formatem, do największych tematów 1000 jednostek jest wystarczające. Mowa o szybkim realizowaniu (renderowaniu) filtrów, pędzli i wszelkich innych dodatków, które idą po GPU. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...