Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna o wydajności >= Radeon HD6870?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jako, że ostatnio moja obecna karta zaczyna mi robić piskusy postanowiłem wymienić ją na nową o podobnej wydajności. Mój XFX HD6870 zupełnie mi wystarcza więc po co mam przepłacać jak i tak nie wykorzystam potencjału. Odpowiadając na pytania:

 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: najbliższy miesiąc; nie mam sztywno ustalonej kwoty bo nie wymagam super wydajności ale powiedzmy 600zł

Zastosowanie: Filmy Full HD, Internet, prace biurowe, programowanie itp.

Model i moc zasilacza: XFX 550W 80+

 

Reszta specyfikacji komputera:

Mobo: AsRock P67 Pro3

CPU:  Intel Core i5 2550K

Ram: 8 GB DDR3 PC3-10600

Buda: SilentumPC Brutus 430

 

Rozdzielczość monitora w której grasz: nie gram w gry ale monitor mam 23" 1920x1080

Dodatkowe wymogi: musi być nowa z min. 24 miesięczna gwarancją, fajnie by było jakby miała dobre chłodzenie i była w miarę bezawaryjna

Edytowane przez matty24
Link to post
Share on other sites
Zastosowanie: Filmy Full HD, Internet, prace biurowe, programowanie itp.

 

 

nie gram w gry

tutaj spokojnie wystarczy ci karta zintegrowana. Po prostu podpinasz kabelek od monitora do wyjścia na płycie głównej. Jeśli nie grasz w gry, to najzwyczajniej w świecie nie ma sensu kupować tutaj dedykowanej grafiki

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

ALE: za 250 zł masz HD7770, który spokojnie wystarczy do gier, jeśli zmienisz zdanie. Poza tym grafika zintegrowana nie nadaje się do niczego,wiem bo sam miałem nieprzyjemność używać jej przez miesiąc. ( wyjątkiem są grafiki zintegrowane z procesorami APU od AMD ). Integra nie potrafi wyświetlać płynnie stron internetowych, a filmy FHD zacinają.

 

PS jeśli chcesz maksymalnie obniżyć koszty to za 150 zł masz HD5770, a za 100 zł znajdziesz GTX260. Obie te karty swego czasu były przeznaczone dla graczy, więc w biurze będą śmigać, a nawet pograsz sobie na nich w 720p, o ile zmienisz zdanie o grach, do czego cię serdecznie namawiam.

 

Edytowane przez Downator
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie wszystkim za wypowiedzi. Myślę sporo nad tym i chyba ostatecznie wybiorę R7 250X (http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-250x-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7250x-1gd5-630605/). Mam 3 lata gwarancji i cena mnie satysfakcjonuje. Do filmów Full HD wystarczy.

Tylko jedna sprawa mnie zastanawia. Obecne sterowniki (Win 8.1 x64) 14.12 do mojej HD6870 są jednocześnie do kart R7. Więc gdyby się okazało, że moje problemu z BSOD i artefaktami to wina sterowników, to na nowej karcie będzie to samo... I tutaj rodzi się pytanie, czy nie warto dopłacić do GTX 750 bez Ti żeby zmienić platformę na nVidia?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...