Skocz do zawartości

Czy nadal opłaca się kupić GTX 970 na kilka lat ?


Recommended Posts

Witajcie.

Chciałbym się doradzić ponieważ nadeszła pora na kartę graficzną bo moja poprzednia już padła.

Zastanawiam się nad MSI R9 390 ale nie widziałem żadnego filmu o tej karcie w grze a testy mnie nie kierują za bardzo która karta jest lepsza bo jest kilka testów które się różnią.

Na innych forach piszą że są podobnej wydajności ale  GTX 970 ludzie zaobserwowali problem z pamięcią natomiast R9 390 Ma  8 GB pamięci wideo co mnie bardzo cieszy bo gry już niektóre potrzebują więcej niż 3,5-4 GB.

A teraz pytanie czy R9 390 opłaca się brać czy raczej poczekać albo kupić GTX 970 ale tutaj mam obawy że nie wystarczy mi na długo.

Budżet który chce przeznaczyć na kartę to 1500 zł +/-

Sprzęt który posiadam :

I5 4460

Asrock B85M Pro4

RAM 8 Gb 1600 Mhz

Zasilacz Deus G1 600 W 80+ Bronze

Obudowa Zalman Z3 Plus.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie odgadniesz co przyniesie przyszłość. Wraz z dx12 AMD powinno trochę zyskać przewagi ale to tylko przypuszczenia. Do 1500zł masz kilka opcji. 

http://www.komputronik.pl/product/270956/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/MSI_Radeon_R9_390_8GB_GAMING.html

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-290x-4gb-gddr5-512-bit-hdmi-2xdvi-dp-r9-290x-lightning-634989/

lub jakiś GTX 970.

Na procku AMD FX + R9 390

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Autorze patrząc na twój konfig. z uwzglednieniem obudowy i zasilacza najlepszym wyborem będzie gtx970.

O wydajnosc nie musisz się martwic przynajmniej do nowej odsłony kart zielonych.

 

Dla kolegi od 4k. R9 390 nie jest w stanie zapewnić racjonalnego fps w tej rozdzielczości.

Edytowane przez neo88
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli wg. mnie karta sobie spokojnie radzi z Crysis 3 na 1920x1080 co mnie bardzo cieszy i mi by wystarczyło ciekawy jestem jak działa w tytułach Assasins Creed unity itd.

Dzięki za podesłanie mi linku pierwszy film prezentujacy R9 390 w akcji a nie żaden test i widać wszystko :)

A I5 4460 + R9 390 będę ze sobą współpracować ? nie będzie problemów?

I R9 390 dam radę do ilu podkręcić nie znam sie za dobrze i stąd te głupie pytanie,za co przepraszam :)

WhiteGhostPL dziękuję za radę przemyślę to :)

Dziękuje za zainteresowanie się tematem :)


Znalazłem test GTA 5 ale przy większej rozdzielczości

Link to post
Share on other sites
A I5 4460 + R9 390 będę ze sobą współpracować ? nie będzie problemów?

Będzie lepiej wspołpracować niż z FX który masz wyżej w filmiku. Co do OC to myślę że około 10% na rdzeniu, pamięci, nie mam pojęcia. Ciekawą opcją jest też 290X Lightning. To akurat karta dedykowana overclockerom. Ma rdzeń z selekcji i pamięci samsunga. Do tego perfekcyjne wykonanie.  

 

Tutaj masz film z właśnie 290X Lightning w grze GTA V. 

Edytowane przez damianox89
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Crysis 3 śmigał przez 90% gry przy 60 fps na karcie GTX 670 w FHD i na wysokich ustawieniach więc nie wiem czy jest sens w ogóle o niej wspominać przy GTX 970 czy R9 380. W GTA 5 też miałem stałe 60 FPS na wysokich ustawieniach z wyjątkiem tekstur bo już pamięci nie stykało karcie.

Gdybym miał do wyboru dzisiaj między taką 670 ale z minimum 4gb a 970 z "4GB" to brałbym o połowę tańszą 670 i siedział na niej pewnie jeszcze ze 2 lata...

 

Myślę że 970 spokojnie wystarczy każdemu na kolejne 4 lata do grania w najnowsze tytuły.

Pozostaje oczywiście rozsądne zarządzanie jakością grafiki w grach - bo po kiego komuś np tektury FHD (i większe) na 22" monitorze - i tak nie zobaczy różnicy jakości. Dzisiaj ciężko znaleźć różnice w grach między "ultra" a "high"... Dopiero na UHD i 27" coś można o tym podyskutować.

 

Niestety/stety dzisiaj gry jadą ostro z rozdzielczościami tekstur i mamy takie myki w grach jak np. tektury okularów dla postaci, które ledwo widać a są w rozdzielczości 2000x2000 tylko... po co? Skoro i tak nikt na to nie zwróci uwagi a tylko zapycha pamięć na karcie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz grać na "maksymalnych" detalach to zmiana topowej karty co roku zalecana(o ile wyjdzie nowa karta).

Grać na tym gtx 970 będziesz jeszcze długo.

Ja wiem że każdy by chciał monitor UHD i pierdylion fpsów, jednak do takich detali raczej SLI / CF jest wymagane.

Teraz jest ciężko osiągnąć stałe 60fps na jednej karcie w FHD z każdym wymaksowanym ustawieniu.

Więc nie bój żaby i śmiało bierz tego gtx 970.

W następnej generacji, nie liczę na 200% przyrost wydajności.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym sie zapytać czy kupująć R9 390 będę miał dostępne efekty np. Physx i tak dalej.

Bo GTX 970 oferuję takie efekty w wiedzmin 3 itd.

I Co takiego R9 390 oferuje z efektów ?

 

Edytowane przez nowy98
Link to post
Share on other sites

GTX 970 już w chwili obecnej dusi się na najnowszych grach typu The Witcher 3, COD:AW. 4 GB RAM też będzie bariera nie do pokonania. To karta na rok góra gry w optymalnych ustawieniach, nie ma co się oszukiwać. Producenci robią podzespoły na dwa lata, później są postarzane programowo jak się zbyt dobrze trzymają.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

GTX 970 już w chwili obecnej dusi się na najnowszych grach typu The Witcher 3, COD:AW. 4 GB RAM też będzie bariera nie do pokonania. To karta na rok góra gry w optymalnych ustawieniach, nie ma co się oszukiwać. Producenci robią podzespoły na dwa lata, później są postarzane programowo jak się zbyt dobrze trzymają.

No no, wydedukowałeś to nieźle. Szkoda że to g...o  prawda :D. Moja karta jakoś się nie dusi w FHD w tych grach, przypadek ?

Link to post
Share on other sites

A ja kupiłem wczoraj msi gtx 970 100me i jestem zadowolony. Fakt nie miałem czasu dużo pograć ale bf4 ultra na multi 80 - 130 klatek, bf3 ultra na multi 110 - 140 klatek. Dla mnie wystarczy jest mega płynnie. 

Link to post
Share on other sites

@ czteroeki

A to ciekawe nie powiem. Jakie jeszcze bzdury opowiesz na dziś ? 

W FullHD :

-BF4 Ultra  - stałe 60fps ( bez ograniczenia średnio 100-130fps)

-GTA V ust. bardzo wysokie - stałe 60fps ( ograniczone przeze mnie , bez ograniczenia leci do do 90 -100 fps)

- Wiedźmin 3 ustawienia wysokie/ultra bez NvidiaHairwoks - stałe 60fps

- Ryse Son of Rome ustawienia ultra - stałe 60fps ( gra ma wbudowane ograniczenie do 60fps)

( kartę ograniczam do 60fps, bo po co mi więcej skoro monitor tego nie wyświetli)

 

Więc ładnie poproszę skończ głupoty opowiadać że karta jest na rok czasu. Podejrzewam jeszcze że nawet nie masz tej karty a sugerujesz się testy na stronach internetowych.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Co do 970tki to ma akurat rację, na pełnym uberze karta się dusi, trzeba zrobić albo potężne OC albo zjechać z ustawieniami.

Co do BF4

Na mapie Ognista burza, ten GTX nie wyrabia nawet do 50FPS, przy większych wybuchach karta się dławi, tam szybko można zlecieć do 40FPS a przy tej wartości już gra staje się nieprzyjemna, mówię tu o ustawieniu takim ultra z rozdzielczością ustawioną przynajmniej na 130% a o AA już nie wspomnę bo więcej jak x2 nie uciągnie.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Co do 970tki to ma akurat rację, na pełnym uberze karta się dusi, trzeba zrobić albo potężne OC albo zjechać z ustawieniami.

Co do BF4

Na mapie Ognista burza, ten GTX nie wyrabia nawet do 50FPS, przy większych wybuchach karta się dławi, tam szybko można zlecieć do 40FPS a przy tej wartości już gra staje się nieprzyjemna, mówię tu o ustawieniu takim ultra z rozdzielczością ustawioną przynajmniej na 130% a o AA już nie wspomnę bo więcej jak x2 nie uciągnie.

Tylko na na full detalach w wiedzminie z hairkworksami gram komfortowo i tego twojego "duszenia" nie uświadczyłęm :<

Link to post
Share on other sites

No to popłynąłeś kolego, po włączeniu Hairworks framerate trzyma się w okolica 27-45FPS :P i ty mi piszesz o komfortowym graniu? 

Po OC jest 35-55 i to takim pod 1530mhz. W dodatku dochodzą mikro-przycięcia najbardziej dokuczliwe podczas jazdy płotką.

W dodatku po zmianie AA Hairworks na x4 z x8 bo na wyższym ustawieniu, nie tyle że jest niski FPS to potrafi lagować.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wszystko ok, przyznam ze co do fps wiele zalezy od tytulu i optymalizacji. Umówmy sie aktualnie na tej karcie da rade pograc w najnowsze tytuly na ustawieniach bardzo wysokich, ale za rok czy dwa lata tez pogramy moze nie na ultra ale na wysokich naprwno. Wedlug mnie ta karta do fullhd starczy na pare lat. Przy wiekszej rozdzielczosci sie dlawi to prawda i to widac. Ale jesli ktos ma niedawno kupiony monitor fullhd to 970 starczy spokojnie na pare lat licze ze karta nadazy z wymogami gier na jakies 3-5 lat. Co do wiekszej rozdzielczosci to jak ktos w takiej chce pograc raczej nie kupuje 970 lecz 980/980ti chyba ze laczy w sli to jeszcze o 970 mozna sie pokusic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...