Skocz do zawartości

Komputer do 3700zł pod OC.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez KomaNdoRamBoo,

Recommended Posts

Witam.

Pisze temat o doradzenie komputera jeszcze raz, ponieważ mój budżet się powiększył do 3700zł (max.).

Chcę, aby ten zestaw był już przystosowany do OC.

Teraz reszta info:

Proszę o jakieś propozycje, co może zmienić.     Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

mi działa - to jest "JetStream" - takie złote/źółte

 

Mam ten sam zasilacz i powiem tylko że jeśli masz zamiar podpinać COKOLWIEK na molexa (np zasilanie obudowy/oświetlenie) to jego modularność w/g mnie traci kompletnie sens... mi został tylko jeden kabel "wolny" z całego zestawu (3x sata) - resztę musiałem wpiąć bo potrzebowałem jednej wtyczki molex akurat.

 

Obudowa fajna ale przełącznik do wentylatorów w każdej obudowie to bubel - i tak mało kto tego używa. Potencjometr to co innego a i tak wiatraki lepiej podpiąć do mobo i mieć pełną konfigurację prędkości.

 

A pod OC to od razu można olać BOX intela i dokupić porządne chłodzenie na procka - ten i5 ma potencjał. Ja mam 4670k i płyta go automatycznie kręci do 4.5Ghz ale to z Grandisem bo inaczej pewnie dym by poszedł z budy :P. Na BOX procesor nie chciał przejść testów w OCCT - za gorąco się robiło.

 

Jednak nie ma sensu chyba narazie nic podkręcać w tej konfiguracji bo wątpie żeby jakaś gra topiła i5 na boxie. jak chcesz mieć ciszę to niestety trzeba dopłacić chociaż po podliczeniu tego co spisałeś to już wychodzi 3800.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

Nagrywarkę użyjesz pewnie żeby system zainstalować a potem... raz na rok grę pewnie chyba że często używasz/kupujesz płytki to się wtedy przyda. Każdy ma swoje wymagania - ja przez 2 lata tylko trzy razy potrzebowałem napędu i wspomagałem się leciwym laptopem.

 

Na zasilaczu to nie ma co oszczędzać - ten jest ok. Ew. można coś z tego spokojnie brać:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49925

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=58514

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=44205

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=38113(60 miechów gwarancji :D)

Link to post
Share on other sites

Weż xfx ts 430, lepszy elektrycznie, oem seasonica i prawdopodobnie będzie cichszy od tego vs. Zapas mocy jeszcze będzie, jakieś 100 w. 

A4tech nie słynie z dobrej jakości produktów, lepiej wziąć zestaw od np. logitecha lub w ogóle kupić osobno np. cm storm alcor/logitech g100s + http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=32989. Znacznie lepsza myszka + dobrze wykonana klawiatura.

Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa fajna ale przełącznik do wentylatorów w każdej obudowie to bubel - i tak mało kto tego używa.

 

Ja posiadałem Z3 Plus i jakoś nie stwierdziłem tutaj żadnego "bubla" ... nie wiem co masz dokładnie ma myśli ...

 

 

 

Ew. można coś z tego spokojnie brać:

 

No z tym Verlo oraz Litepower to poszalałeś ....

Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na firmę i cenę bo autor szukał czegoś tańszego ;)

 

Co do "bubla" to może źle to nazwałem - bardziej chodziło mi o to, że o tym guziku się po prostu w ogóle nie myśli po jakimś czasie - ja mam Z3 bez plus i jest tylko opcja guzika "szybciej/wolniej".

Nie używałem go w ogóle bo nie czułem takiej potrzeby a w ciągu roku od zakupu tej obudowy w ogóle o nim zapomniałem - dopiero jak wymieniałem terkoczący wentylator z tyłu to odpiąłem całkiem ten przełącznik.

Edytowane przez rockywood
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie używałem go w ogóle bo nie czułem takiej potrzeby a w ciągu roku od zakupu tej obudowy w ogóle o nim zapomniałem - dopiero jak wymieniałem terkoczący wentylator z tyłu to odpiąłem całkiem ten przełącznik.

 

Tak to jest obecnie z tymi regulatorami obrotów. Nikt raczej nie bawi się w "low" przy idle oraz "high" przy graniu. Obecne podzespoły są na tyle chłodne, że nie ma już wyścigu o każdy jeden stopień mniej czy więcej. Aż mi się przypomniały czasy Zalman Z9 vs SPC M40.

 

W zestawie są dość słyszalne wentyle i moim zdaniem regulator obrotów się tutaj przydaje. Raz włączamy na "low" i mam spokój. Po co bawić się w dodatkowe reduktory napięcia itp.  Poza tym, zostają nam wolne złącza na mobasie. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mowa o zestawie z postu #1, to tak. Wszystko jest ok. Osobiście starałbym się wyskrobać kilka złotych więcej na MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman

 

Większy potencjał OC, kulturalniejsze i wydajniejsze chłodzenie oraz backplate, który przy obudowie z oknem doda uroku. 

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

eeeee, Zużycie energii: Wymaga zasilacza minimum 500W (1x 8PIN i 1x 6PIN) - 500W minimalnie będzie potrzebne? ;[


Jak dasz radę to wrzuć sobie już tego TT SE 530W. Zyskasz modularne oraz pełniejsze okablowanie. Tutaj na start będziesz musiał bawić się przejściówki pod molexa. 

wrzucam tego thermaltake, ale chłodzenie później, niestety, zastanawiałem się, czy teraz nie upchać, ale taka Fera pewnie nie styknie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...