Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc i podpowiedzi, abym mógł złożyć coś, co zadziała :)

 

  • Zastosowanie komputera : Do gier, filmów
  • Maksymalna kwota : 2000
  • Których części potrzebuję : Płyta główna, procesor, ram
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: Docelowo do wymiany,
  • Specjalne wymagania : Cicha praca
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :Dysk sata III, NVidia GeForce GT 620, Zasilacz Fever LC-8400BTX 400 W
  • Własna propozycja zestawu :
    Płyta Główna: ASRock z97 extreme 4, Procesor Intel i5 4460, ram 2x4 GB Kingstone 1600Mhz
  • W przyszłości chcę dokupić kartę/karty graficzne, więcej pamięci ram, monitor, obudowę i zasilacz.
  • Chcę do komputera w przyszłości dokupić rzutnik do gier, filmów.

Mam kilka zasadniczych pytań, a mianowicie:

  • Czy warto korzystać z dwóch kart graficznych jednocześnie?
  • Czy warto kupić gotowy zestaw komputerowy? Wydaje mi się, że są tam strasznie słabe płyty główne.
  • Jaki zasilacz wybrać i czym się kierować? Dodam, że ważna jest dla mnie cicha praca zestawu.
  • Czy do komputera, którego się nie podkręca warto kupić wodne chłodzenie?
  • Czy po wymianie karty graficznej i zakupie podanych przeze mnie części pogram w Wiedźmina 3?

 

Części nie muszą być nowe, ale dobrze by było.

 

Dziękuję za cierpliwość przy czytaniu moich wypocin i bardzo proszę o pomoc, ponieważ już 3 dni spędziłem na szukaniu i porównywaniu części, aż mi głowa spuchła :)

Edytowane przez Busiu90
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.X
Procesor Intel Core i5-4670S (6M Cache, do 3.80 GHz) CM8064601465703

 

Płyta główna Asus B85-PRO GAMER Intel B85, LGA1150 (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3)

 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

 

Cena około : 1650zł

 

Pozdrawiam ;)

 

//rażąca niekompetencja 

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

1. Przy twoim budżecie nie.

2. Nie opłaca się, nawet jak będą dobre części, to przepłacisz za to, że to gotowiec.

3. Zasilacz dobrej firmy (XFX, Corsair itp.) i standard 80+/80+ Bronze (dalej się nie opłaca dopłacać)

4. Nie, jedynie byłoby sporo ciszej, ale biorąc pod uwagę cenę bez podkręcania się nie opłaca.

5. Zależy od karty graficznej, którą kupisz  ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...