Skocz do zawartości

KARTA WYBRANA. RADEON R9 290x. WADLIWOŚĆ ORAZ PRODUCENT


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Matiziol,

Recommended Posts

Witam ponownie,

Po długim namyśle i dyskusji z młodszym bratem, zdecydowaliśmy, że wyborem, który najbardziej sprostałby jego oczekiwaniom i kieszeni jest Radeon R9 290x. Wybraliśmy kartę na podstawie stosunku cena/jakość. Poniższy filmik zadecydował o wyborze:



Karta, miałaby nominalnie pasować do komputera z płytą główną Gigabyte z chipsetem H87, procesorem Intel i5 4670 3,4GHz.

W planach na chwilę obecną jest kupno tej karty oraz zasilacza. W kwestii zasilacza - w poprzednim temacie dostałem dwie dobre propozycję, także temat zasilacza jest załatany.

ODNOŚNIE KARTY

 

Jakiego producenta karty polecacie? Jak karta odbiera z Wiedźminem 3? Czy są z Nią jakieś większe problemy? Jak jest z gwarancją i trwałością? 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No cóż, nic dodać, nic ująć.

 

 

Lepiej weź gtx 970, pobiera mniej prądu i będzie cichs

Jakieś kryteria? Cisza? Możliwości OC? Temperatury?
I możesz jeszcze podać maksymalny budżet? (na kartę i zasilacz)

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

No cóż, nic dodać, nic ująć.

 

 

Jakieś kryteria? Cisza? Możliwości OC? Temperatury?

I możesz jeszcze podać maksymalny budżet? (na kartę i zasilacz)

No właśnie wszystko byłoby cacy. Wziąłbym GTX 970, jak radzi kolega wyżej, jednak nie chciałbym kupować karty używanej. Budżet do 1300zł po uzgodnieniu ponownym z młodszym bratem. Karta niekoniecznie musi być super cicha. Zasilacz antec true power classic gold 550w lub thermaltake se 530 w.

 

Myślałem nad tym Radeonem. Cena mocno naciągnięta bo 50zł ponad budżetem ale znośnie.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=60187

Edytowane przez karol458
Link to post
Share on other sites

Może nie tyle że duże problemy, tylko trochę gorzej u nich z realizacją gwarancji niż u konkurencji. Mimo wszystko asus robi dobre chłodzenia do gpu i na chwilę obecną 1350 za 290x to naprawdę okazja.

Dlaczego gorzej z realizacją? Czy jakby karta była wadliwa i się spaliła (sama z siebie) to nie naprawiliby/dali nowej? 

I jak ich realizacja porównuje się z realizacją u konkurencji?

Link to post
Share on other sites

Po prostu karta po odesłaniu będzie u nich dłużej, a kontakt gorszy

 

@edit Porównując np do EVGI, czyli firmy z najlepszym serwisem masz gorszy kontakt, nie możesz zmieniać pasty, bo utracisz gwarancję, a sama gwarancja jest dłuższa

Edytowane przez KomaNdoRamBoo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu karta po odesłaniu będzie u nich dłużej, a kontakt gorszy

 

@edit Porównując np do EVGI, czyli firmy z najlepszym serwisem masz gorszy kontakt, nie możesz zmieniać pasty, bo utracisz gwarancję, a sama gwarancja jest dłuższa

Dzięki wielkie koledzy! Właśnie zamówiłem 290x Asusa oraz zasilacz Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Link to post
Share on other sites

Ajj spóźniłem się, 1350zł za r9 290x, niby dobra cena ale w tej cenie również kupisz gtx970 (zotac/gigabyte mini), ogólnie celował bym w gtx970 z niereferencyjnym chłodzeniem, ze względu na mniejszy pobór mocy, cichszą pracę i lepsze sterowniki.

 

Ale z r9 290 jestem również zadowolony :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ajj spóźniłem się, 1350zł za r9 290x, niby dobra cena ale w tej cenie również kupisz gtx970 (zotac/gigabyte mini), ogólnie celował bym w gtx970 z niereferencyjnym chłodzeniem, ze względu na mniejszy pobór mocy, cichszą pracę i lepsze sterowniki.

 

Ale z r9 290 jestem również zadowolony :)

r9 290 oraz r9 290x są w miarę podobne. Odpalałeś już może grę "Wiedźmin 3"? Jeżeli tak, to jak oceniasz performance? I jak stoi kwestia sterowników do tych kart?  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...