Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej planuje kupić nową karte graficzną do takiego oto zestawu:

 

Procesor: Intel Core i7-950 /3.06GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366
Płyta główna: Gigabyte X58A-UD3R /intel X58/
Pamięć RAM: Corsair XMS3 6 gb (3x2 gb tripple chanel) DDR3 1600MHz
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB

                       WD 1TB 7200 rpm 32MB

                       SSD 120 Patriot Pyro
Karta graficzna: Asus Radeon HD6870 1024MB
Karta dźwiękowa: Asus Xonar D1
Zasilacz: Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze
Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

 

Jestem zdecydowany na radeona r9 280x, chciałbym tylko zapytać o dobór chłodzenia. Która wersje byście polecili najbardziej i dlaczego ? Budżet +/-1200 zł za nówke (raty) lub używana na gwarancji max 800 zł.

Link to post
Share on other sites

Ten 970 to piekielnie droga karta :P(na tego radeona nowego już mi szkoda tyle wydawać) . Nie jestem pewien czy potrzebuje aż tak dobrej karty. Gram w gry mmo, za singlami nie przepadam chociaż chciałbym sprawdzić gta V.

Edytowane przez Saktap
Link to post
Share on other sites

To kup może GTX-a 960 (nowa) choćby np. taką http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-960-oc-2gb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-3xdp-gtx-960-2gd5t-oc-713411/testowo niby gorsza od R9 280x ale zależy od gry no i niższy nacisk sterowników ma geforce na CPU a Twój to starsza konstrukcja i lepsza chyba karta od "zielonych"

ps.ja mam GTX-a 660Ti i w gry takie jak W3 czy GTA 5 bez problemu idzie grać np.w W3 około 40kl/s przy śr/wys. ust.

Tu masz coś na GW (ponad rok jeszcze)  jeśli chodzi o 660Ti http://olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-660ti-oc-gwarancja-26-08-2016-CID99-IDaF3Vp.html#ff93fb95de

Link to post
Share on other sites

Jak coś mam do sprzedania za 690 zł r9 280x na gwarancji działa idealnie GIGABYTE rev 2.0 

Cewki nie piszczą ? Artefakty się nie pojawiają ? Ile gwarancji pozostało ? Przy obciążeniu ten windforce jest do wytrzymania (chodzi o hałas)? Jest możliwość wystawienie na alledrogo ? Do czego ją wykorzystywałeś ? I mniej więcej na jakich temperaturach chodziła ?

Edytowane przez Saktap
Link to post
Share on other sites

Koledzy na forum doradzili poniższą kartę:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-oc-twin-frozr-gaming-3gb-ddr5-pci-e-box-r9-280x-gaming-3g/pd/DQ7HJBBBM/

dojdzie do mnie w poniedziałek. Do końca miesiąca możesz załapać się na game'ingową myszkę o wartości 100zł. Mam nadzieję, że będę zadowolony - a cena wraz z myszką i darmową przesyłką jest dość atrakcyjna.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nic nie piszczy, artefaktów nie ma karta działa na 1125/1650 po OC temperatury max jakie zaobserwowałem w dzień gdzie było 32+ była 75 stopnie tak to 68-71 Montowałem raz na sekcji zasilania małe radiatorki na płycie głównej, te co mi zostały dokleiłem na sekcji chłodzenia pamięci od góry skierowałem na nie jeden wentylator i powiem że całkiem daje sobie rade, a wiemy że na pamięciach temperatury bywają kosmiczne 5-7 stopni w dół to zawsze coś ;) 

co do hałasu nie narzekałem 

Gwarancja Styczeń 2017 

mam cały komplet pudełko itd zadbana :) 

Link to post
Share on other sites

nie rozumiem niektórych ludzi :) jeśli kolega pyta o kartę r9 280x to dla mnie jest oczywiste ze chce coś w tym przedziale cenowym a nie coś co kosztuje 500 zł więcej. 

Powiem tak r9 280x to dobry wybór, jeśli wolisz nvidie to 960 ma bardzo podobną wydajność ale posiada 1gb vram mniej jest też wersja 4gb ale w przypadku tej karty jest ona nieopłacalna. 

Osobiście wybrałbym mimo wszystko gtx 960 ponieważ moim zdaniem nvidia ma lepszy support a ich karty są mniej awaryjne, przy czym 960 jest nieco mniej wydajna, ale to nie są duże różnice. A w grach pisanych we współpracy z nvidia czasem nawet wygrywa z 280x

Edytowane przez Efeljot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...