Skocz do zawartości

Ocena zestawu [~2500zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez radioland,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry (nie specjalnie wymagające)
  • Maksymalna kwota : 2500zł
  • Których części potrzebuję : cała buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: LG Flatron M237WDP (1920x1080p)

 

 

http://i.imgur.com/VP93Glq.jpg

 

 

A więc przejdźmy do rzeczy:

  1. Czy taki zestaw w takiej cenie trzyma się kupy? :D
  2. Warto wydać 20zł na chiński modem WiFi na USB czy już coś dwa razy więcej na jakimś PCI (po całym domu mam 5 kresek zasięgu, na zajętość kanałów też nie można narzekać)?
  3. Będzie się dało jakoś podłączyć USB 3.0 w przodzie obudowy podczas gdy ta płyta nie posiada takowych złącz (USB 3.0 ma tylko 2x tylne wyjścia)?
  4. Warto coś dopłacić/zrezygnować do tego zestawu?

 

 

Z góry dzięki za pomoc :D Co do kupna to chyba jeszcze jutro bym składał zamówienie

Edytowane przez tomardo
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jest dobrze, jak zauważyłeś nie jest to zestaw do ultra ustawień ale spokojnie pograsz.

Jeśli potrzebujesz wifi to całkiem dobrze spisują się karty np tp-linka, usb czy pci to kwestia preferencji.

 

USB 3.0 dać się da ale będziesz potrzebował przejściówki i moim zdaniem lepiej dołożyć do płyty która będzie miała usb 3.0 wewnętrzne. Nie tracisz wejścia i masz normalne transfery.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@radioland Poleciłbyś jakąś płytę główną która by spełniała takie wymagania lub przynajmniej podał różnicę w cenie? :D

 

 

@lukbart Co do rozbudowywania to chętnie bym coś w przyszłości planował ale to już odległe czasy... :D Używek nie chce, wolę trochę więcej zapłacić i mieć już świeży sprzęt ze sklepu z gwarancją a nie bawić się ewentualnie gdyby coś nie działało.

Link to post
Share on other sites

AsRock B85M Pro3 

 

Przy płytach mATX z ograniczoną ilością portów PCI, kartę Wi-Fi warto brać pod USB. Chłodzenie karty zajmuje dwa sloty. Nie ma sensu wpychać kart WiFi zaraz pod chłodzenie GPU. Takie moje zdanie. 

Masz rację, w sumie to i tak zamierzałem brać pod USB ale mi to wszystko fajnie rozjaśniłeś :D

 

 

Co do płyty to faktycznie warto dopłacić te 70zł więc to zrobię ale nie rozumiem czemu na esc.pl ta karta kosztuje 235zł (24 miesiące gwarancji) a na morele.net 206zł (32 miesiące gwarancji).. Warto było by składać ten zestaw w 2 sklepach równocześnie? Nawet z dostawą wyszło by taniej..

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz go składał sam w domu to nie ma problemu żeby zamówić część części w jednym sklepie a część w drugim, jeśli nie przeszkadza ci że będziesz musiał odebrać dwie przesyłki. Musisz sam obliczyć jak ci będzie najkorzystniej, sprawdź ceny przesyłek bo czasami potrafią być dość drogie.

 

Jak chcesz zamówić już złożony zestaw to musisz zamówić w jednym sklepie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@radioland no jakoś sam wolę złożyć :D Niby nigdy tego nie robiłem ale to proste jak budowa cepa więc się obejdzie nawet i bez poradników, faktycznie policzę sobie jak to wyjdzie z cenami i kupię najtaniej po prostu :)

 

@Realistico no to przecież wiadomo, ale po co to na siłę pchać skoro na tej płycie i tak jest "ciasno" :D TP-linki trochę taniej wychodzą a i po opiniach widać że ludzie są z nich zadowoleni

 

Jak na razie to chyba wszystko :D dzięki za pomoc chłopaki ^.^

Link to post
Share on other sites

no jakoś sam wolę złożyć :D Niby nigdy tego nie robiłem ale to proste jak budowa cepa więc się obejdzie nawet i bez poradników

I prawidłowo, masz wszystko złożone tak jak chcesz, ładnie poukładane, a i jak trzeba coś wymienić to wiesz jak wszystko jest podłączone.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 30 zł więcej masz wyciszoną obudowę Zalman R1.

Na dzień dzisiejszy to różnica 16zł na esc.pl :D Warto w ogóle ją zakupić, tzn jaka jest różnica w głośności pracy w przypadku stosowania chłodzenia powietrznego? Bo tak z designu to moim zdaniem trochę straszy taka dosłownie buda :D

Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy to różnica 16zł na esc.pl :D Warto w ogóle ją zakupić, tzn jaka jest różnica w głośności pracy w przypadku stosowania chłodzenia powietrznego? Bo tak z designu to moim zdaniem trochę straszy taka dosłownie buda :D

Cholercia, nie zauażyłem że to o Z1 :)

 

R1 jest fabrycznie wyciszony za pomocą mat wygłuszających. Dodatkowo masz w nim regulację pracujących w nim wentylatorów. Jak za 16 zł, to chyba bardzo opłacalny wybór.

 

Tutaj jej recenzja -> http://forum.benchmark.pl/topic/170144-zalman-r1-recenzja/

Edytowane przez dan-mark
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cholercia, nie zauażyłem że to o Z1 :)

 

R1 jest fabrycznie wyciszony za pomocą mat wygłuszających. Dodatkowo masz w nim regulację pracujących w nim wentylatorów. Jak za 16 zł, to chyba bardzo opłacalny wybór.

Regulacja pracujących wentylatorów jest także w Z3 ale fakt faktem, to taki Z3 Plus tyle że wyciszony więc dopłacę te 16zł :D Dzięki za radę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...