Skocz do zawartości

Moc zasilacza do wymagającego zestawu gamingowego


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xCiastekPLx,

Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Jako, że złożyłem sobie zestaw jedyne co jeszcze mi potrzeba to zasilacz. Jeśli umie ktoś oszacować moc (W) prosiłbym o pomoc. Tylko jeśli ktoś umie bo komputer nie jest tani :P

 

Tu jest zestaw:

 

 Procesor: CORE I5 4590 3.3GHz LGA1150 BOX 

 

 SilentiumPC Chłodzenie CPU - Spartan Pro HE924 

 

 Płyta główna : MSI B85-G43 Intel B85 LGA 1150 (2xPCX/VGA/DZW/LAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE)

 

Pamięć: 8GB GOODRAM DDR3 PLAY 8GB PC1600 2x4GB SILVER CL9 

 

 Dysk twardy: 1 TB Western Digital WD Blue WD10EZEX 1TB 3.5'' SATAIII 64MB 7200rpm

 

 Napęd : Lite-on 2mb bufor

 

 Karta gr. : MSI AMD Radeon R9 280X 3072MB DDR5/384bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1050/6000) (wer. OC – GAMING) R9 280X Gaming 3G

 

Obudowa: Zalman Obudowa Z9 U3 PLUS USB 3.0 Z9U3

 

 

Proponowany Zasilacz: Cooler Master Zasilacz G650M 650W Modularny 80+ Bronze RS-650-AMAA-B1

 

 

Nic nie bede podkręcać, proszę o obliczenie i czy wystarczy 650 W. Pytam profesjonalistów z benchmarka a ich tu pełno :D Dzięki za odp :P


+ klawiatura razer deathstalker i mysz ds100 msi potem tracer sniper. Weżcie pod uwagę możliwość kupna ssd i oczywiście podpinane USB. Żeby komp śmigał :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Bez przesady, zestaw zły i tani nie jest :P Wiedźmin 3 pójdzie na medium/high.


Tak jak wyżej w zupełności wystarczy . Wymagającym bym tego zestawu nie nie nazwał :P , taki średniak bez możliwości oc

Wiesz wole nie ryzykować, zestaw będzie rozwijany. Zasilacz Cooler Master G650M 650W Modularny 80+  Moja propozycja. Posiada dużo zabezpieczeń.

Link to post
Share on other sites

przecież tu wystarczy sprawdzony tt se 530w i jeszcze zapas mocy zostanie   :)

 

Fajnie, tylko nijak się ma on do kwoty jaką kosztuje propozycja autora, za te pieniądze można kupić Antka TPC Gold 550W który przewyższa pod każdym względem wszystkie zaproponowane tutaj zasilacze, poza tym że nie posiada odpinanych kabli o ile komuś na tym zależy.

 

Poza tym tak jak wyżej doradzono, moc 550W jest tutaj zupełnie wystarczającym zapasem, i ten sam zaproponowany przez autora CM GM w wersji 550W będzie dobrą propozycją pod warunkiem że nie będzie kosztował w okolicach 300zł w sklepie w którym go będzie kupował czy składał całość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajnie, tylko nijak się ma on do kwoty jaką kosztuje propozycja autora, za te pieniądze można kupić Antka TPC Gold 550W który przewyższa pod każdym względem wszystkie zaproponowane tutaj zasilacze, poza tym że nie posiada odpinanych kabli o ile komuś na tym zależy.

 

Poza tym tak jak wyżej doradzono, moc 550W jest tutaj zupełnie wystarczającym zapasem, i ten sam zaproponowany przez autora CM GM w wersji 550W będzie dobrą propozycją pod warunkiem że nie będzie kosztował w okolicach 300zł w sklepie w którym go będzie kupował czy składał całość.

Dzięki, a jak kupię 650W to zasilacz ciągnie tyle ile potrzebuje czy jest to stały pobór mocy?

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej 650w?

Nie będzie ciszej chodził i nie trzeba go wymieniać szybciej? Cooler master 550w lub 650w. Różnica w cenie 30 zł, warto dołożyć czy wziąć 550 i dołożyć do ssd?

Nie lepiej 650w?

Nie będzie ciszej chodził i nie trzeba go wymieniać szybciej? Cooler master 550w lub 650w. Różnica w cenie 30 zł, warto dołożyć czy wziąć 550 i dołożyć do ssd?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem 650W z cooler master. Dzięki wszystkim!

Raczej sam zasilacz nie będzie się wyróżniał głośnością na tle reszty podzespołów

Hehe starałem się dobierać takie aby były ciche i nie zawiodłem się. Komputer zachowuje się jakby był wyłączony ;-)

Locked

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...