Skocz do zawartości

System nie wstaje na zintegrowanej grafice


Recommended Posts

Witam,
Spotkałem się dzisiaj z dziwnym problemem z kartą zintegrowaną w procesorze Intel Pentium G3258. Po wymontowaniu dedykowanej karty, monitor przepiąłem do wyjścia na płycie ( MSI  Z87 -G43) DVI , w Biosie przestawiłem na IGP i pyk reastart. Komputer się uruchomił, wyświetliła się grafika MSI, później czarny ekran i restart , ponownie grafika MSI i tak w kółko. Dotychczas nie używałem tej grafy zintegrowanej i nie wiem czy wymaga ona czegoś jeszcze od systemu czy coś jest z nią nie tak. 

 

Po podpięciu pendriva z systemem, normalnie się zbootował i chciał system instalować.  UEFI również działa prawidłowo, ale systemu nawet w trybie awaryjnym nie idzie włączyć. Na lgia 1155 przełączałem ten monitro na zintegrowaną grafę i działał normalnie. Jeżeli ktoś się z czymś takim spotkał to proszę o info jak to rozwiązać, nei chce stawiać systemu od nowa, nie wiadomo czy nawet by się włączył. 

Link to post
Share on other sites

Opcja 1: Spróbuj zwiększyć ilość przydzielonej pamięci dla IGP. 

2: przełącz z powrotem z IGP na PCIE jako główny adapter video(bez włożonej dodatkowej karty), sygnał i tak powinien zostać podany na intelowska grafikę

 

Pytanie, jakich pamięci używasz i ich ustawień?

Link to post
Share on other sites

Ustawienia stock przywracanie domyślnie, nie pamiętam ale raczej cl9, pamięci 2 GB 1333 Samsung 8 gb, wielkość pamięci zmienialem, a sygnał spróbuje jutro podać na PGE ale wydaje mi się że też tego już probowalem

Bez znaczenia czy igp czy PGE system nawet się nie chce pokazać ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...