Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

DNS PROBE FINISHED NXDOMAIN

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajaku

Sajaku
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 19:39

Witam , od czwartku wieczorem mam taki problem. Nastąpił on (chyba) po zaaktualizowaniu sie samemu windowsa xp. Próbowałem coś robić z yt ale nic nie pomaga.

Dodam , ze teamspeak oraz gry na steam działają. Steam jako tako nie ładuje sie , ale gry działają. Także wszystkie strony na przeglądarce mają ten problem.

• 0

#2 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:10

Spróbuj dwóch jednego z tych dwóch sposobów:

1. Otwórz Start -> uruchom -> wpisz "cmd", otworzy Ci się okienko. Wpisz "netsh winsock reset catalog" i enter. Restart komputera, po czym sprawdź czy śmiga.

2. Wchodzisz w Panel Sterowania, szukasz ustawień sieci (wybacz, ale nie pamiętam jak to wygląda na XP) i znajdujesz swoją kartę sieciową. Prawy przycisk myszy -> właściwości -> protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) -> właściwości. Zaznaczasz "użyj następujących adresów DNS i wpisujesz "8.8.8.8" oraz "8.8.4.4". Restart karty sieciowej ew. całego kompa i tyle. :)

• 0

#3 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:20

mam tylko jeden protokół. Pierwszy sposób nie pomógł.

• 0

#4 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:22

Jeżeli możesz wpisać tylko jeden adres DNS, to wpisz 8.8.8.8 i sprawdź jak pójdzie.

• 0

#5 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:26

Nie o to mi chodzi , napisałeś  4 protokół gdy ja mam tylko jeden 

• 0

#6 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:30

Ah, wybacz, zapomniałem, że na XP nie ma rozdzielenia. W takim razie wpisz w tym protokole, który masz podane adresy DNS i zrestartuj kartę sieciową/komputer.

• 0

#7 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:36

Nadal do samo.. Dodam ze karta sieciowa to netgear genie

• 0

#8 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:45

Jest jeszcze opcja restartu klienta DNS. Nie wiem dokładnie jak to działa na Win XP. Na nowszych wersjach systemu klikasz start -> uruchom -> services.msc -> poszukaj "Klient DNS" -> "uruchom ponownie". Jeżeli dobrze pamiętam, w WinXP było tak samo. Wykonaj tę czynność, zrestartuj przeglądarkę i sprawdź. :)

• 0

#9 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:52

Albo coś źle robie , albo i ten sposób nie działa.. nwm o co chodzi , jutro kompa podepne pod kabel i zobacze :)

• 0

#10 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 21:54

Sprawdź, bo to nieprawdopodobne. :P I wiem, że powinienem spytać na samym początku, ale mam nadzieję, że restartowałeś też router? xD

• 0

#11 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 22:07

Żeby raz.. Najśmieszniejsze jest to , że na wszystkich innych urządzeniach  telefony , tablet i 3 laptopy net działa BEZPROBLEMOWO. 

• 0

#12 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów

Napisano 20 czerwiec 2015 - 23:31

Hm... możesz jeszcze na upartego zrobić reinstalację sterowników do karty sieciowej. Ściągnij najnowsze sterowniki, usuń aktualne, przeczyść komputer z pozostałości i zainstaluj najnowsze. Na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc.

• 0

#13 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 09:42

To jest problem z dyskiem , zainstalowałem 7 na drugim i wsio działa ..

• 0

#14 Badzio93

Badzio93
  • Bless

• 207 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 09:57

Niekoniecznie. :) Oczywiscie mozesz przeskanowac dysk w poszukiwaniu bad'ow, ale uwalony dysk ma inne symptomy najczesciej (niestabilna praca systemu, bsody itp). W Twoim przypadku, jezeli rzeczywiscie wszystko zaczelo sie po aktualizacji, wyglada to na wysypanie sie ustawien sieciowych, badz sterownikow. Pamietajmy, ze XP mimo iz jest bardzo dobrym systemem, to troche leciwym i moglo mu sie walnac, szczegolnie jesli juz troche na dysku gosci. W skrocie system jak system, zawsze cos sie posypie. :p Jesli zalezy Ci na XP to tak jak pisalem, sprobowalbym jeszcze reinstalacji na czysto sterownikow. Ewentualnie jesli masz punkt przywracania, to tez mozesz sprobowac wrocic do stanu przed aktualizacjami. :)
  • 0

#15 Sajaku

Sajaku
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 83 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 10:54

Przywracałem do stanu , jest to komp "biurowy" mojej mamy , wiec zadna reinstalacja systemu nie wchodzi w gre. Win 7 zainstalowałem na 2 dysku i działa.

• 0

#16 ksmkio

ksmkio
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 14:31

W końcu znalazłem moją poprawkę
wszystko działa wraca do normy

• 0

#17 nathandev

nathandev
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 28 maj 2019 - 18:58

Le problème DNS n’a pas été résolu par CMD. J’utilise le système d’exploitation, mais ce que j’ai découvert, c’est mon problème de chrome, ce que j’ai trouvé la nuit dernière. https://techloris.co...ished_nxdomain/ tout fonctionne à la normale maintenant.

• 0

#18 sebrauf

sebrauf
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 05 styczeń 2020 - 11:29

For Windows Users, if you are having issues on chrome

1. Try resetting chrome flags by typing chrome://flags on chrome URL
2. check the URL you typed
3. Check your host file by typing C:\Windows\System32\drivers\etc on RUN box, make sure the website you
are trying to open is not listed here, if yes delete from there.
4. Flush the DNS by typing ipconfig/flushdns on cmd and then Enter.
5. Release the IP by typing ipconfig/release on cmd and then Enter.
5. Renew the IP by typing ipconfig/renew on cmd and then Enter.
6. Restart the computer

If still this doesn't fix try other methods and also MAC and Android users visit the below article to fix the problem of dns_probe_finished_nxdomain https://thecustomers...ished_nxdomain/

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych