Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Planuję zakup komputera do grania - nie jestem hardocre'owym graczem, ale lubię sobie pograć po pracy. Chciałbym, żeby na komputerze dało się grać w wysokich detalach w nowe gry.Górna granica mojego budżetu to 4500 PLN, mogę ją przekroczyć o 100-200 pln jeśli przyniesie to znaczną poprawę wydajności. Komputer składam od zera, nie mam żadnych części do przełożenia. W cenie musi zmieścić się też system operacyjny, monitor, klawiatura i mysz. 

Będę wdzięczny za propozycje zestawów oraz ich charakterystykę.

 

pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Antec VSP5000 (b/z)

Liteon iHAS122 SATA (black)

ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + Batman

LG 23MP65HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)

Cooler Master Storm Devastator

 

4498 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Taki dość standardowy zestaw oparty o mocny procesor bez możliwości OC wraz z GTX 970. Bogato wyposażona płyta główna w pełnym ATX, obudowa z fabrycznym wygłuszeniem, kontrolerem obrotów i trzema wentylatorami 120 mm w zestawie. Zasilacz z modularnym okablowaniem i z ogromnym zapasem na linii +12V do takiego zestawu. 8 GB DDR3 zapewniają komfort w każdej grze. GTX 970 od ZOTAC z pięcioletnią gwarancją producenta po rejestracji produktu na stronie. 

 

Dokładając 200 zł możesz skupić się np na kulturze pracy. Wrzucić cooler na CPU oraz wybrać model GPU z chłodzeniem półpasywnym SilentiumPC Fera 2 HE1224 + MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2 pytania co do tego zestawu:

1), czy płyta z chipsetem B85 nie będzie stanowiła problemu przy późniejszych rozbudowach,

2).czy zasilacz nie jest trochę za słaby? Wszędzie piszą, żeby zasilacz miał przynajmniej 600W

 

Dzięki za odpowiedź ;-)

 

 

EDIT - Dodatkowe 200 PLN pójdzie pewnie na klawiaturę + myszkę

Edytowane przez radom1989
Link to post
Share on other sites

 

 

1), czy płyta z chipsetem B85 nie będzie stanowiła problemu przy późniejszych rozbudowach

 

O co dokładnie chciałbyś rozbudowywać zestaw ? Jeżeli chodzi o pamięci ram, dyski SSD, karty dźwiękowe, karty graficzne, to nie będzie z tym żadnego problemu. Jeżeli chcesz dodatkowo zostawić sobie możliwość do wymiany CPU na nową generację od Intela to bierz AsRock H97 Pro4 . Nie wiem jednak czy jest sens. H97 obsłuży jeszcze tylko jedną generację więc wątpię aby wymiana taka miała jakikolwiek sens 

 

 

 

2).czy zasilacz nie jest trochę za słaby? Wszędzie piszą, żeby zasilacz miał przynajmniej 600W

 

Zestaw w obciążeniu będzie pobierać mniej niż 300W. Masz tutaj ogromny zapas. Te rekomendowane 600W tyczy się bardziej niemarkowych zasilaczy.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście pod B85 będziesz mógł sobie włożyć i7 4790. Tutaj nie ma żadnego problemu. Jeżeli jednak chodzi o przeskok generacji, to spokojnie przeczekasz jedną czy dwie. Tutaj i tak będą potrzebne już nowe płyty główne. 

 

Hmmm, możesz też kupić sobie np AsRock Z87 Extreme3 / Gigabyte GA-Z87X-OC zostawiając sobie otwartą drogę do modernizacji o procesor z odblokowanym mnożnikiem pod OC. Dla przykładu wkładasz tutaj za jakiś czas i7 490K i kręcisz go znacznie powyżej 4.0 GHz

Link to post
Share on other sites

No to wszystko jasne. Jakbyś mógł to wrzuć sobie może Palit GeForce GTX 970 JetStream 4GB DDR5 256Bit (1304/7000) + Batman 

 

Wyższe taktowanie na rdzeniu oraz chłodzenie półpasywne. 

Złożyłem już zamówienie, kartę wybrałem MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + B http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=60416 - Do MSI mam jakoś większe zaufanie.

 

Jak zestaw przyjdzie dam znać jak się sprawuje ;-). Dzięki jeszcze raz za pomoc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...