Skocz do zawartości

Jaki zasilacz pod ten config


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sixtyone,

Recommended Posts

Procesor: Intel Pentium G3258

Karta graficzna: GTX 560 (nie wiem jakiej firmy)

Płyta główna: Gigabyte GA-Z97M-DS3H

RAM: HyperX Fury 1866MHz 2x4GB

HDD: Toshiba 1TB

SSD: Goodram C40 60GB

Cooler: Raijintek Themis

 

Obecny zasilacz który mam w swoim komputerze to Modecom Premium 500 lecz nie wiem czy ten zasilacz uciągnie nowe części.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś jaki masz budżet na nowy zasilacz. W przeciwieństwie do reszty zestawu ta karta trochę prądu ciągnie ale przyzwoity 450-500W załatwi sprawę z dużym zapasem, dając możliwości ew rozbudowy w przyszłości.


Modecom Premium 500 lecz nie wiem czy ten zasilacz uciągnie nowe części.

 

Nieciekawie wygląda ten zasilacz, dwie linie 12V 13A i 14A co daje tylko 320W, ma pasywne PFC. Z taką mocą to może pracować na granicy wytrzymałości. Ile lat jeszcze ma ten zasilacz, bo już mógł nieco stracić ze swojej mocy i nawet z tym oszczędnym zestawem nie pociągnie tego GTXa.

Edytowane przez sixtyone
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie napisałeś jaki masz budżet na nowy zasilacz. W przeciwieństwie do reszty zestawu ta karta trochę prądu ciągnie ale przyzwoity 450-500W załatwi sprawę z dużym zapasem, dając możliwości ew rozbudowy w przyszłości.

 

 

Nieciekawie wygląda ten zasilacz, dwie linie 12V 13A i 14A co daje tylko 320W, ma pasywne PFC. Z taką mocą to może pracować na granicy wytrzymałości. Ile lat jeszcze ma ten zasilacz, bo już mógł nieco stracić ze swojej mocy i nawet z tym oszczędnym zestawem nie pociągnie tego GTXa.

Zasilacz ma już około 4 lata, a na nowy mogę wydać ok 200 zł Edytowane przez Misiek18
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Czyli zasilacz 450W wystarczy pod ten config?

 

Tak, tylko przyzwoity zasilacz jak Corsair VS450, Antec VP500, sprawdzone niedrogie zasilacze, jest jeszcze XFX TS430 jest nieco lepszą konstrukcją i o wyższej sprawności od nich.

Za nieco ponad 200zł masz znowu z wymienionego linku Tt Smart SE3530 także przyzwoity i sprawdzony zasilacz z wygodnym częściowo modularnym okablowaniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...