Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, otóż na mojej ulicy nie ma dostępu do dobrego internetu. Od kilku lat korzystam z usług Orange (telefon domowy + internet - Livebox). Na początku miałem 1mbs, potem 2mbs, następnie oferta " do 10mb/s" - wow, mam teraz niecałe 3 mbs downloadu. Z tego co wiem to światłowodu nie będzie w najbliższym czasie a mi prędkość tego internetu trochę przeszkadza, (np, słaby ping w grach), mój dom liczy 4 osoby co wiąże się z tym, że wieczorami ten internet ledwo zipie, gdy wszyscy chcą na raz korzystać. 


A więc, jaka byłaby najlepsza opcja? Netia odpada bo ma zasięg ten sam co orange i pewnie prędkość też ta sama, upc też nie ma zasięgu. Myślałem nad LTE, gdzie i co się najlepiej opłaca?


Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

jestem w podobnej sytuacji i zamierzam przejść do Play, mają tam LTE z "nieograniczonym" transferem danych

ogółem musisz też sprawdzić jak u ciebie z zasięgiem itd.

 

a co do tego "nieograniczonego" transferu - regulamin określa, że operator ma możliwość ograniczenia prędkości przesyłu danych po przekroczeniu 100GB w razie gdybyś zawalał im łącze (?), choć w rzeczywistości mój kumpel ma tego neta i miesięcznie po 300-400GB pobiera i ani razu nie miał tego ograniczenia nałożonego, więc nie wiem jak to do końca jest.

Link to post
Share on other sites

jestem w podobnej sytuacji i zamierzam przejść do Play, mają tam LTE z "nieograniczonym" transferem danych

ogółem musisz też sprawdzić jak u ciebie z zasięgiem itd.

 

a co do tego "nieograniczonego" transferu - regulamin określa, że operator ma możliwość ograniczenia prędkości przesyłu danych po przekroczeniu 100GB w razie gdybyś zawalał im łącze (?), choć w rzeczywistości mój kumpel ma tego neta i miesięcznie po 300-400GB pobiera i ani razu nie miał tego ograniczenia nałożonego, więc nie wiem jak to do końca jest.

 

jaka cena takiego LTE i prędkość? gdzie mogę sprawdzić czy by u mnie zadziałało? bo na ich stronie nie widzę tej oferty

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

pierwszy miesiąc chyba 29,99 później do 7 miesiąca 39,99 i od tego 7 miesiąca 49,99 już nie pamiętam

 

łap link: http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online-tylko-sim/

 

@UP

Podsumowanie

  • Do zapłaty przy odbiorze

    0 zł

  • Suma zobowiązań miesięcznych

    29,99 zł

  • Od 1. miesiąca

    29,99 zł

  •  
  • Od 2. miesiąca

    38,99 zł

  •  
  • Od 7. miesiąca

    58,99 zł

  •  
  •  
  • Opłata aktywacyjna*

    49 zł

  • *Opłatę aktywacyjną za abonament i extra usługi zapłacisz raz przy pierwszej fakturze.

Edytowane przez NieTrafiam
Link to post
Share on other sites

z tego co zrozumiałem - przez cały okres trwania umowy w zasięgu 4G LTE PLAY masz bez ograniczeń, a tam gdzie tego 4g nie ma masz 25gb transferu

 

no i tak jak mówisz- potrzebny specjalny router- z tym sam mam problem, bo budżet ograniczony no i prawdopodobnie potrzebne będzie combo router obsługujący modem+modem lte, bo cena i możliwości routerów obsługujących LTE są śmieszne

 

i przy okazji sprawdź, czy masz ten zasięg:

http://www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu/

Edytowane przez NieTrafiam
Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem kiedyś w tym regulaminie to musi być zasięg Play na własnym nadajniku Play(!) żeby te 100gb obowiązywało. Ale jak jesteś w takim zasięgu to dobra oferta. Dopytaj jeszcze o kwestie nadajników i doczytaj w regulaminie. Pewnie i tak net lepszy niż plusa.

Link to post
Share on other sites

do tego zamawiając online masz 14 dni na zrezygnowanie z usługi bez podania przyczyny.

Ja zamawiam w momencie jak mi się neostarda skończy, bo już im wręczyłem rezygnację. (czyt. niedługo)

 

ps. można wiedzieć skąd jesteś?

Edytowane przez NieTrafiam
Link to post
Share on other sites

Ten nieogranizony (100gb limit bezpieczeństwa) net w play to tylko przy usłudze internet bez limitu. W zasięgu play LTE (4g) na jego własnej sieci infrastrukturalnej. Więc jak weźmiesz zwykły net jaki kolega wyżej podał to nie ma tej usługi i potem możesz sobie ją chyba włączyć. Droższa oferta ma włączoną tę funkcję od razu http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online-tylko-sim/. Można też wziąć z routerem, ale to drożej o jakieś 20 do 30 pln i za router 300 pln. Normalnie kosztują około 600 chyba.

Link to post
Share on other sites

teraz podałeś ofertę, w której nieograniczony net jest na 6 miesięcy

a w tym co ja podałem, jest przez cały okres trwania umowy

 

@UP

mówię o 3. ofercie za 49.99 zł/mies bo link nie uwzględnia zaznaczonej aktualnie oferty z tego co widzę

Edytowane przez NieTrafiam
Link to post
Share on other sites

do tego zamawiając online masz 14 dni na zrezygnowanie z usługi bez podania przyczyny.

Ja zamawiam w momencie jak mi się neostarda skończy, bo już im wręczyłem rezygnację. (czyt. niedługo)

 

ps. można wiedzieć skąd jesteś?

Wołomin, ulica Kazimierzowska     zobacz czy to o ten zasięg chodzi

 

"Prędkość ograniczona po wyczerpaniu pakietu podstawowego."  o co tu chodzi?

Edytowane przez proqqqe
Link to post
Share on other sites

z tego co widzę, to jesteś dosłownie na pograniczu zasięgu tego ich 4G, więc przekonasz się jedynie składając zamówienie i jak technicy od nich wykonają testy/pomiary

 

 

 

"Prędkość ograniczona po wyczerpaniu pakietu podstawowego."  o co tu chodzi?

taką wiadomość gdzie uzyskałeś? 

Link to post
Share on other sites

z tego co widzę, to jesteś dosłownie na pograniczu zasięgu tego ich 4G, więc przekonasz się jedynie składając zamówienie i jak technicy od nich wykonają testy/pomiary

 

 

 

taką wiadomość gdzie uzyskałeś? 

-> http://www.play.pl/oferta/play-internet/play-online-tylko-sim/   -> pokaż szczegóły -> ostania linijka

Link to post
Share on other sites

bo patrzysz na ofertę za 29,99, która ma ograniczony transfer do 25GB z czego w promocji przez 6 miesięcy masz bez limitów - po 6 miesiącach masz tylko 25gb miesięcznie po których zużyciu transfer zwalnia

 

3. oferta kosztuje 49,99 z czego w promocji 6 miesięcy jest taniej o 20zł i limitów nie ma przez cały okres trwania umowy

Link to post
Share on other sites

bo patrzysz na ofertę za 29,99, która ma ograniczony transfer do 25GB z czego w promocji przez 6 miesięcy masz bez limitów - po 6 miesiącach masz tylko 25gb miesięcznie po których zużyciu transfer zwalnia

 

3. oferta kosztuje 49,99 z czego w promocji 6 miesięcy jest taniej o 20zł i limitów nie ma przez cały okres trwania umowy

 

ok dzięki

Link to post
Share on other sites

bo patrzysz na ofertę za 29,99, która ma ograniczony transfer do 25GB z czego w promocji przez 6 miesięcy masz bez limitów - po 6 miesiącach masz tylko 25gb miesięcznie po których zużyciu transfer zwalnia

 

3. oferta kosztuje 49,99 z czego w promocji 6 miesięcy jest taniej o 20zł i limitów nie ma przez cały okres trwania umowy

Właśnie wcześniej pisałem o tej ofercie za 49. Masz tam w cenie abonamentu "nielimitowany" LTE. Chodzi o to, że ten nielimitowany LTE to do 100GB, ponieważ po przekroczeniu 100GB transferu operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości. Przy czym to 100 GB działa tylko w sieci LTE i tylko na WŁASNEJ infrastrukturze play, czyli nie roaming krajowy. Więc jakieś limity są, ale wysokie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie wcześniej pisałem o tej ofercie za 49. Masz tam w cenie abonamentu "nielimitowany" LTE. Chodzi o to, że ten nielimitowany LTE to do 100GB, ponieważ po przekroczeniu 100GB transferu operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości. Przy czym to 100 GB działa tylko w sieci LTE i tylko na WŁASNEJ infrastrukturze play, czyli nie roaming krajowy. Więc jakieś limity są, ale wysokie.
 

 

 

 

a co do tego "nieograniczonego" transferu - regulamin określa, że operator ma możliwość ograniczenia prędkości przesyłu danych po przekroczeniu 100GB w razie gdybyś zawalał im łącze (?), choć w rzeczywistości mój kumpel ma tego neta i miesięcznie po 300-400GB pobiera i ani razu nie miał tego ograniczenia nałożonego, więc nie wiem jak to do końca jest.
 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...