Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak wyczyścić zalaną klawiaturę

klawiatura czyszczenie lenovo g510

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarodziej1968

czarodziej1968
  • Amator

• 58 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 10:26

Witam

Siostra kupiła 2 miesiące temu notebooka Lenovo G510, jej syn dorwał się do sprzętu z kubkiem soku i wiadomo. Smok zalał laptopa. Na szczęście tylko klawiatura ucierpiała. 

W fabryce niechlujnie nakleili plomby gwarancyjne, udało się w miarę bezproblemowo go rozbebeszyć, wyprułem klawiaturę. Klawisze się kleją, a rozebrać jej się nie da, jest zgrzewana.

Czy da się ją jakoś wymyć? Myślałem, żeby zrobić jakąś mieszankę wody destylowanej z dodatkiem alkoholu izopropylowego.  Utopić w tym klawiaturę, może zaschnięty sok się rozpuści i wymyje. 

Macie jakieś doświadczenia w temacie? Z góry dzięki za pomoc. 

Użytkownik czarodziej1968 edytował ten post 16 czerwiec 2015 - 10:29

• 0

#2 sappi

sappi
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:38

mialem dwunkrotnie do czynienia z zalana klawiatura a wlasciwie calego laptopa, bo wszystko w srodku plywalo. najwazniejsze by laptopa nie wlaczac dopoki nie mamy pewnosci ze wszystko jest suche w srodku. moze doprowadzic to do zwarcia i nieodwracalnego uszkodzenia. pierwszym razem trzeba bylo wymienic klawiature na nowa, drugim razem (po zalaniu alkoholem) po dniu suszenia z powrotem dzialala. mylem ja pod prysznicem akurat, woda z mydlem w misce.

• 0

#3 _Skipper_

_Skipper_
  • Maniak

• 6089 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 00:50

Kontakt - specjalny preparat.

Klawisze montowane są w 'koszykach'. Wyjmij wszystkie, i wyczyść dokładnie całą klawiaturę.

Użytkownik dawid12345678 edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 00:54

• 0

Ekspert działu: Notebooki, netbooki i palmtopy

Pełne zestawienie Ekspertów

#4 elvismt

elvismt
  • ...

• 1281 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 19 czerwiec 2015 - 07:06

Najlepiej wyjąć klawisze gdyż może z nich odejść farba i umyć w pojemniczku wypełnionym tym: http://allegro.pl/li...chl-1-moda-0610

Ja odratowałem tak logitech k800 iluminated :)

• 0

PC - I7 3770 MSI Z77A-G43, Macho rev.B 32GB DDR3 1600MHz, MSI GeForce GTX1070, EVGA Supernova 750W, SSD 512GB Kingstone, HDD1 3TB Hitachi HDD2 WD black 1TB, HDD3 WD Green 1,5TB, HDD4 WD Green 1TB, HDD5 WD 500GB Backup System: Windows 7 Pro / MacOS High Sierra / Win 10 Pro Notebook - MacBook Air 2015 8GB/256GB i5 Mojave

#5 czarodziej1968

czarodziej1968
  • Autor tematu
  • Amator

• 58 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 13:48

Panowie dzięki za rady. Klawiatura niestety nierozbieralna. W zasadzie i tak była stracona, więc ryzyka nie było. Zrobiłem mieszankę wody destylowanej i spirytusu (siostra dała, więc nie płakałem, że lepiej wypić :P  )

Zabezpieczyłem taśmą złącza elektryczne i utopiłem klawiaturę na dobre pół dnia, Od czasu do czasu mieszałem, żeby płyn wypłukał zaschnięty już sok. Potem suszenie i sukces. Klawiatura już drugi dzień działa bez zarzutów. Klawisze się nie kleją i wszystkie poprawnie funkcjonują. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: klawiatura, czyszczenie, lenovo g510

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych