Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Jak wyczyścić zalaną klawiaturę

klawiatura czyszczenie lenovo g510

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 czarodziej1968

czarodziej1968
  • Amator

• 58 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 10:26

Witam

Siostra kupiła 2 miesiące temu notebooka Lenovo G510, jej syn dorwał się do sprzętu z kubkiem soku i wiadomo. Smok zalał laptopa. Na szczęście tylko klawiatura ucierpiała. 

W fabryce niechlujnie nakleili plomby gwarancyjne, udało się w miarę bezproblemowo go rozbebeszyć, wyprułem klawiaturę. Klawisze się kleją, a rozebrać jej się nie da, jest zgrzewana.

Czy da się ją jakoś wymyć? Myślałem, żeby zrobić jakąś mieszankę wody destylowanej z dodatkiem alkoholu izopropylowego.  Utopić w tym klawiaturę, może zaschnięty sok się rozpuści i wymyje. 

Macie jakieś doświadczenia w temacie? Z góry dzięki za pomoc. 

Użytkownik czarodziej1968 edytował ten post 16 czerwiec 2015 - 10:29

• 0

#2 sappi

sappi
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:38

mialem dwunkrotnie do czynienia z zalana klawiatura a wlasciwie calego laptopa, bo wszystko w srodku plywalo. najwazniejsze by laptopa nie wlaczac dopoki nie mamy pewnosci ze wszystko jest suche w srodku. moze doprowadzic to do zwarcia i nieodwracalnego uszkodzenia. pierwszym razem trzeba bylo wymienic klawiature na nowa, drugim razem (po zalaniu alkoholem) po dniu suszenia z powrotem dzialala. mylem ja pod prysznicem akurat, woda z mydlem w misce.

• 0

#3 _Skipper_

_Skipper_
  • Maniak

• 6120 postów
  • 3DMark 06:0

Napisano 19 czerwiec 2015 - 00:50

Kontakt - specjalny preparat.

Klawisze montowane są w 'koszykach'. Wyjmij wszystkie, i wyczyść dokładnie całą klawiaturę.

Użytkownik dawid12345678 edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 00:54

• 0

Ekspert działu: Notebooki, netbooki i palmtopy

Pełne zestawienie Ekspertów

#4 elvismt

elvismt
  • ...

• 1308 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 19 czerwiec 2015 - 07:06

Najlepiej wyjąć klawisze gdyż może z nich odejść farba i umyć w pojemniczku wypełnionym tym: http://allegro.pl/li...chl-1-moda-0610

Ja odratowałem tak logitech k800 iluminated :)

• 0

PC - I7 3770 MSI Z77A-G43, Macho rev.B 32GB DDR3 1600MHz, MSI GeForce GTX1070, EVGA Supernova 750W, SSD 512GB Kingstone, HDD1 3TB Hitachi HDD2 WD black 1TB, HDD3 WD red 6TB, System:   MacOS High Sierra / Win 10 Pro Notebook - MacBook Pro 2015 16GB/256GB i7 Catalina

#5 czarodziej1968

czarodziej1968
  • Autor tematu
  • Amator

• 58 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 13:48

Panowie dzięki za rady. Klawiatura niestety nierozbieralna. W zasadzie i tak była stracona, więc ryzyka nie było. Zrobiłem mieszankę wody destylowanej i spirytusu (siostra dała, więc nie płakałem, że lepiej wypić :P  )

Zabezpieczyłem taśmą złącza elektryczne i utopiłem klawiaturę na dobre pół dnia, Od czasu do czasu mieszałem, żeby płyn wypłukał zaschnięty już sok. Potem suszenie i sukces. Klawiatura już drugi dzień działa bez zarzutów. Klawisze się nie kleją i wszystkie poprawnie funkcjonują. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: klawiatura, czyszczenie, lenovo g510

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych