Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Siostra kupiła 2 miesiące temu notebooka Lenovo G510, jej syn dorwał się do sprzętu z kubkiem soku i wiadomo. Smok zalał laptopa. Na szczęście tylko klawiatura ucierpiała. 

W fabryce niechlujnie nakleili plomby gwarancyjne, udało się w miarę bezproblemowo go rozbebeszyć, wyprułem klawiaturę. Klawisze się kleją, a rozebrać jej się nie da, jest zgrzewana.

Czy da się ją jakoś wymyć? Myślałem, żeby zrobić jakąś mieszankę wody destylowanej z dodatkiem alkoholu izopropylowego.  Utopić w tym klawiaturę, może zaschnięty sok się rozpuści i wymyje. 

 

Macie jakieś doświadczenia w temacie? Z góry dzięki za pomoc. 

Edytowane przez czarodziej1968
Link to post
Share on other sites

mialem dwunkrotnie do czynienia z zalana klawiatura a wlasciwie calego laptopa, bo wszystko w srodku plywalo. najwazniejsze by laptopa nie wlaczac dopoki nie mamy pewnosci ze wszystko jest suche w srodku. moze doprowadzic to do zwarcia i nieodwracalnego uszkodzenia. pierwszym razem trzeba bylo wymienic klawiature na nowa, drugim razem (po zalaniu alkoholem) po dniu suszenia z powrotem dzialala. mylem ja pod prysznicem akurat, woda z mydlem w misce.

Link to post
Share on other sites

Panowie dzięki za rady. Klawiatura niestety nierozbieralna. W zasadzie i tak była stracona, więc ryzyka nie było. Zrobiłem mieszankę wody destylowanej i spirytusu (siostra dała, więc nie płakałem, że lepiej wypić :P  )

Zabezpieczyłem taśmą złącza elektryczne i utopiłem klawiaturę na dobre pół dnia, Od czasu do czasu mieszałem, żeby płyn wypłukał zaschnięty już sok. Potem suszenie i sukces. Klawiatura już drugi dzień działa bez zarzutów. Klawisze się nie kleją i wszystkie poprawnie funkcjonują. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...