Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale mam problem z moim GTX 560 Ti do niedawna działał bez zarzutu ale teraz nie daje sygnału wentylatorom na złączu 4pin. Zarówno chłodzenie arctic cooling jak i fabryczny wentyl się nie kręcą więc nie jest to wina padniętych wentylatorów. Znacie jakiś dobry i sprawdzony serwis kart graficznych gdzie mogli by mi naprawić to złącze ? Bez wentylatorów nie mam co uruchamiać komputera, po testowaniu Kumbostorem musiałem wyłączyć test po 58 sec. gdy karta dobiła do 99*C  :o 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Takich przejściówek nie ma ale jeśli chociaż trochę potrafisz używać lutownicy to wykonanie podłączenia jest bardzo proste. Jeśli pozostawisz niesprawny wentylator na karcie to żadne dodatkowe boczne wentylatory nic nie dadzą, karta na pewno będzie się przegrzewać. Najprostsze rozwiązanie bez lutowania to zdjąć obudowę chłodzenia (o ile jest) wraz z oryginalnym wentylatorem i zamontować na karcie uniwersalny wentylator na 3pin dopasowany rozmiarem do radiatora.

Link to post
Share on other sites

Na karcie graficznej raczej ma mniejszą wersję złącza 4pin.

 

http://i.ebayimg.com/00/s/MzAwWDI5OQ==/z/2mwAAOSwd4tT~2wE/$_35.JPG?set_id=2

Fakt

znalazłem coś takiego ale niestety nie w polsce

 

http://www.moddiy.com/products/Mini-4%252dPin-GPU-%28Female%29-to-Mini-4%252dPin-GPU-%28Male%29-%7B47%7D-4%252dPin-Fan-%28Male%29-Cable-Splitter.html

Link to post
Share on other sites

To również na niewiele by się przydało bo czarne 4pin jest typu męskiego a takiego do płyty nie podłączy. Faktem jednak jest że na zagranicznych stronach i zagranicznym ebay można dostać przejściówki praktycznie każdego typu ale co z tego skoro ich zakup jest kompletnie nieopłacalny. Takie nietypowe przejściówki najlepiej wykonać samemu, nie ma prostszego lutowania niż lutowanie kabelków :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli mniej więcej połowa wartości karty, słaby interes. Ale ważne że działa i jesteś zadowolny

Niby masz rację ale jak narazie do tytułów w które gram w zupełności mi wystarczy i (może) posłuży mi jescze trochę ;)

 

Ps.: serwis w którym naprawiali kartę to megaserwis.com.pl

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...