Skocz do zawartości

Myszka komputerowa do ~300 zł


Recommended Posts

  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech B110

  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 DPI (brak możliwości regulacji/zmiany)

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia

czułość w Windows: niska/średnia

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak sterowników

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~8 cm

w co grasz (podaj tytuły gier): Legue of Legends oraz bardzo sporadycznie w Counter Strike: Global Offensive

jaką masz obecnie podkładkę: prawdopodobnie nostromo A1 (lub jakiś inny model tej marki)

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): żadnego

twój budżet: ~300 zł

jaki chwyt stosujesz: fingertip

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~18 cm

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~2 cm

czy chcesz zmienić swój chwyt?: jeśli przyniesie to większe korzyści to mogę go zmienić

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: jeśli przyniesie to większe korzyści to zaakceptować inny zakres dpi

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wydaje mi się, że myszka nie sprawdza się w grach - jakby nie patrzeć jest to typ nisko-budżetowy

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak

uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie mam jakiś odgórnych zastrzeżeń co do dokładnego wyglądu (lepiej ocenia mi się poszczególne jednostki)

 

Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Grając dużo w lola automatycznie przyzwyczaisz się i będziesz używał chwytania myszki fingertipem. (tak to już jest,  ponad 70% zaawansowanych graczy właśnie takiego stylu używa(albo jest wymuszona), ponieważ wówczas najłatwiej spamuje się prawy klawisz) to taki odruch.

 

Myszki Zowie w tym wypadku odpadają, mają za twarde klawisze i do LOLA na pewno się nie sprawdzą.

 

Obecnie na rynek weszła mysz Logitech G303 (mała - dobra do trzymania właśnie fingertipem, z dobrymi przełącznikami oraz najlepszym obecnie sensorem 3366)

 

Mysz można dostać już w 5 sklepach w polsce (musisz popatrzyć na ceneo) bo na allegro były kilka temu, lecz chyba aukcje się pokończyły. Swoją sztukę zamówiłem z oleole. Sklepu nie polecam totalnie, a do myszy mogę Ci powiedzieć, że sensor jest świetny, natomiast do przycisków głównych od tygodnia nie mogę się przyzwyczaić (te przyciski wydają mi się dużo szybsze od razer DA, którego uważałem zawsze za króla miękkich switchy, w G303 te przyciski jeszcze szybciej odbijają się do góry - a to za sprawą jakiegoś nowego mechanizmu magnetycznego, ale to zupełna nowość, także nie jestem w stanie z własnego doświadczenia Ci nic powiedzieć, bo wiem tyle ile przeczytam, a rozkręcić póki co się boję, bo nie wiem czy dam radę poskładać :)

 

Kształt w tej myszy jest strasznie kontrowersyjny, mógłby być znacznie lepszy, aczkolwiek jest to +/- symetryczna mysz, jednak dedykowana dla praworęcznych graczy ze względu na boczne przyciski. A i jeden wielki minus, kabel w oplocie od logitecha to straszna porażka, jest mega gruby że nawet nie mieści mi się na Zowie Camade (mouse bungee) w dodatku ten materiał jest jakiś taki dziwny?

 

Można  by było też wrzucić do worka Asus Strix Claw czy Roccat Kone Pure Military - więc dopowiem Ci.

 

Asus Strix Claw miałem, ale jakoś nie przekonałem się do myszy. Nie sprzyjała mi w żadnym stopniu ( jest krótka, i wysoka) w dodatku dosyć wyprofilowana. Irytował mnie strasznie program Asusa, miałem kilka problemów, bo mysz czasami potrafiła się samoistnie przełączyć z trybu Firmware na Hardware i resetowały mi się ustawienia. W dodatku szybkość reakcji myszy była dosyć opóźniona ( dlatego Asus ostatnio często wypuszcza do niej jakieś aktualizacje ) i bardzo dobrze, może coś się pojawiło ciekawego.

 

 

Co do Roccat Kone Pure military, to chyba najsolidniejsza mysz jaką miałem, wszystko jest w niej perfekcyjne, od sensora, aż po sterowniki które były przyjemnością dla ucha by słuchać jak annoucer mówił o zmianie DPI. Scroll który określany jest jako Tytan w ich myszkach to po prostu cud techniki :) Najlepszy jaki spotkałem, najpewniej czuło się każdy skok na kółku. Ale niestety, myszka mi nie podpadła ze względu tego, że z lewej strony Roccat wymusza na użytkowniku miejsce na kciuk gdzie mamy trzymać... totalnie mi to nie pasowało, i nie miałem gdzie go położyć, a gdy próbowałem zmienić pozycje kciuka to wówczas miałem wielki dyskomfort, a grając w wyznaczonym miejscu nie potrafiłem wykonywać prostych czynności i traciłem precyzję, a do przyzwyczajania się do tego miejsca nie miałem cierpliwości. Jeśli Ci pasuje, to mysz jest świetna :) Przyciski główne również przyjemne, aczkolwiek nie są tak miękkie.

 

 

Razer DA jest również świetną myszą, która odnajduje się w każdego typu grach :) 

 

Napisz czego oczekujesz, czy wolisz bardziej wyprofilowaną konstrukcję czy bliżej ku symetrii. W moim wypadku na razer DA ciężej trzyma mi się mysz fingertipem, bo mysz jest dosyć długa i wysoka i wymusza to na mnie pogłębiania się bardziej ku palmgripowi niżeli fingertipowi :)

Edytowane przez steel116
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.

 

Co to samej konstrukcji myszki trudno mi to ocenić, bo do tej pory miałem styczność wyłącznie z nisko-budżetowymi wersjami myszy komputerowych o różnych kształtach (choć w większości przypadków były to myszy symetryczne) i do każdej moja dłoń potrafiła się przyzwyczaić. Szczerze mówiąc, wcześniej rozmyślałem nad opcją ZOWIE FK2 i podkładka ZOWIE P-SR, ale jeśli nie ten to odpowiednia mysz do gier typu MOBA to raczej ta opcja odpada.

 

Zapomniałem dodać, ale chciałbym aby nie był to zakup na kilka miesięcy, chcę czegoś dobrze wykonanego, solidnego. Moim poprzednim zakupem była X-LUCA, która nie przetrwała próby czasu.

Link to post
Share on other sites

Grając dużo w lola automatycznie przyzwyczaisz się i będziesz używał chwytania myszki fingertipem. (tak to już jest,  ponad 70% zaawansowanych graczy właśnie takiego stylu używa(albo jest wymuszona), ponieważ wówczas najłatwiej spamuje się prawy klawisz) to taki odruch.

Steel, skad Ty bierzesz te dane ze tylu pro graczy w LoLa uzywa fingertpia?;) Sam gram od poltora roku okolo (mialem przerwe ponad pol roku) i uzywam od zawsze clawgripa. Jakos nie zauwazylem by ta gra wymuszala na mnie inny chwyt. Dlatego pytam z ciekawosci, skad te dane? To jakies oficjalne czy wlasne obserwacje?;>

 

(Notabane, wlasnie obejrzalem mecz SK vs Roccat i jako fan Roccat Team niezle sie wkurzylem :P)

 

Co do autora. Skoro Twoj chwyt to fingerip a Steel poleca mysz G303 to dodam od siebie, ze wykonanie oraz trwalosc myszek Logitecha jest bez watpienia jedna z najwiekszych ich cech. Obecnie uzywam g402, wczesniej g400 i musze przyznac ze te myszki sa naprawde nie do zajechania. Jezeli pasuje Ci ksztalt, wielkosc to bez watpienia ta mysz bedzie jednym z najsolidniejszych produktow, znajac marke Logitech. Dodajac do tego ze mysz jest wyposazona w jeden z najlepszych sensorow to wydaje sie to byc jeden z najwlasciwszych wyborow dla Ciebie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat trzymanie się symetrii producenta którego logo jest niczym sponsor nie jest najlepszym rozwiązaniem. W zasadzie nie ma takiej marki której wszystkie produkty, które są w ofercie będą dobre. Każda ma swój flagowy produkt. 

Ile chcesz przeznaczyć na podkładkę

Link to post
Share on other sites

Steel, skad Ty bierzesz te dane ze tylu pro graczy w LoLa uzywa fingertpia? ;) Sam gram od poltora roku okolo (mialem przerwe ponad pol roku) i uzywam od zawsze clawgripa. Jakos nie zauwazylem by ta gra wymuszala na mnie inny chwyt. Dlatego pytam z ciekawosci, skad te dane? To jakies oficjalne czy wlasne obserwacje?;>

 

(Notabane, wlasnie obejrzalem mecz SK vs Roccat i jako fan Roccat Team niezle sie wkurzylem :P)

 

Co do autora. Skoro Twoj chwyt to fingerip a Steel poleca mysz G303 to dodam od siebie, ze wykonanie oraz trwalosc myszek Logitecha jest bez watpienia jedna z najwiekszych ich cech. Obecnie uzywam g402, wczesniej g400 i musze przyznac ze te myszki sa naprawde nie do zajechania. Jezeli pasuje Ci ksztalt, wielkosc to bez watpienia ta mysz bedzie jednym z najsolidniejszych produktow, znajac marke Logitech. Dodajac do tego ze mysz jest wyposazona w jeden z najlepszych sensorow to wydaje sie to byc jeden z najwlasciwszych wyborow dla Ciebie. 

Bo znam się, i wiem ja kto działa i często obserwuje na każdym streamie ułożenie rąk graczy, a nawet jak jeżdżę na jakieś LANY, to też zwracam na to uwagę. 

Wymuszenie takiego chwytu jest, gdy naprawdę dużo grasz, i masz dość wysoki ranking i spamujesz mocno prawym przyciskiem. Jak napisałem, to nie jest 100% że każdy tak gra. staż nie odzwierciedla jak dobrym się jest w daną grę. :)

 

Jeśli chodzi o koreańczyków, to wszyscy np. grają na małych myszkach, bo są bardziej poręczne i lepiej się właśnie spamuje przyciskami :) Dlatego używają nawet starych Logitechów G1, czy powstają to coraz nowe myszki przy udziale właśnie graczy MOBA jak właśnie G302/303, czy ASUS SICA. - wszystkie te myszki dedykowane są bardzo malutkie, i poręczne i głównie przystosowywane do Fingertipa/claw ze względu na swoją małą długość.

 

na FingerTipie i ClawGripie bardzo dobrze się wciska i spamuje klawisze, w sumie to potraktowałem to jako jedność w moim znaczeniu akurat jeśli chodzi o MOBę.

A co myślicie o podkładce Logitech G240? Będzie współgrać z tą myszką? Fajnie gdybym miał podkładkę i mysz ten samej marki :)

Na 3310, 3366 sensorze praktycznie wszystko śmiga. G240 jest dobrą podkładką jeśli chcesz tą samą markę. 

W dodatku jest cała czarna, więc kolejny plus. Możesz śmiało brać.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

na FingerTipie i ClawGripie bardzo dobrze się wciska i spamuje klawisze, w sumie to potraktowałem to jako jedność w moim znaczeniu akurat jeśli chodzi o MOBę. 

W sumie jak teraz polaczyles FingerTipa z Clawem w odniesieniu do Moba to jestem w stanie uwierzyc ze nawet ten % jest znacznie wiekszy. Ja probowalem wszystkich chwytow i na poczatku mialem chybrydowy chwyt, ni to Claw ni to Palm, pozniej jednak przeksztalcil sie w calkowity clawgrip. Teraz niezaleznie od myszki, moja dlon od razu naturalnie uklada sie w Claw. Fingertipa probowalem zwlaszcza gdy mialem malego i leciutkiego, rat3 (tak wiem, sensorowe harakiri) ale bylo mi mega niewygodnie. ;)

 

Jaki czas temu pisalem o zamiarze kupna myszy i caly czas celowalem w Roccat Military jako nastepna. Ostatnia jednak znowu ciagnie mnie ku Logitechowi i patrzylem na tego g303. G400 i G402  to naprawde solidne myszy, zwlaszcza ta druga teraz im dluzej ja uzytkuje tym bardziej mnie do siebie przekonuje, chyba dlatego ciagle odkladam zakup nastepnej. W sumie gdy pierwsze dni ja uzytkowalem nie sadzilem ze az tak dlugo u mnie zagosci na biurku, tymczasem mam ja juz jakies 9 miesiecy. Dlatego tak bardzo cenie Logitecha, maja kawal solidnego sprzetu w polaczeniu z sensorami najwyzszej klasy. Gdyby jeszcze ta g303 nie byla taka brzydka... :P

 

Co do autora i podkladki g240. Jak koledzy wspomnieli to bardzo dobra podkladka i warta zakupu. Upewnij sie tylko ze jej rozmiar Ci pasuje, bo dla mnie osobiscie jest za mala (34cm/28cm) by ja przymierzac do mojego biurka. ;)

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

W sumie jak teraz polaczyles FingerTipa z Clawem w odniesieniu do Moba to jestem w stanie uwierzyc ze nawet ten % jest znacznie wiekszy. Ja probowalem wszystkich chwytow i na poczatku mialem chybrydowy chwyt, ni to Claw ni to Palm, pozniej jednak przeksztalcil sie w calkowity clawgrip. Teraz niezaleznie od myszki, moja dlon od razu naturalnie uklada sie w Claw. Fingertipa probowalem zwlaszcza gdy mialem malego i leciutkiego, rat3 (tak wiem, sensorowe harakiri) ale bylo mi mega niewygodnie. ;)

 

Jaki czas temu pisalem o zamiarze kupna myszy i caly czas celowalem w Roccat Military jako nastepna. Ostatnia jednak znowu ciagnie mnie ku Logitechowi i patrzylem na tego g303. G400 i G402  to naprawde solidne myszy, zwlaszcza ta druga teraz im dluzej ja uzytkuje tym bardziej mnie do siebie przekonuje, chyba dlatego ciagle odkladam zakup nastepnej. W sumie gdy pierwsze dni ja uzytkowalem nie sadzilem ze az tak dlugo u mnie zagosci na biurku, tymczasem mam ja juz jakies 9 miesiecy. Dlatego tak bardzo cenie Logitecha, maja kawal solidnego sprzetu w polaczeniu z sensorami najwyzszej klasy. Gdyby jeszcze ta g303 nie byla taka brzydka... :P

 

Co do autora i podkladki g240. Jak koledzy wspomnieli to bardzo dobra podkladka i warta zakupu. Upewnij sie tylko ze jej rozmiar Ci pasuje, bo dla mnie osobiscie jest za mala (34cm/28cm) by ja przymierzac do mojego biurka. ;)

Zależy jeszcze od myszy, ale w takiej MOBIE największy procent ludzi własnie gdy dużo gra to przekształca swój styl trzymania w szpon czy właśnie fingertip, bo tak jak wspomniałem - wtedy się najłatwiej spamuje i tappuje, a przy PalmGripie nie wyobrażam sobie spamować prawy przycisk przez 40 minut:)

 

Mam tego Logitecha g303 od  tygodnia. Początkowo 1-wszą sztukę wymieniłem w sklepie od ręki, bo dostałem egzemplarz w którym ślizgacze były postrzępione i lewy ślizgacz miał dziurę w środku (tak, w nowej myszy... - ciekawe jak przeszła kontrolę jakości...)

 

Przyciski główne są trochę dziwnie pochylone w dół, w dodatku są bardzo szybkie, nie potrafię się przyzwyczaić, mimo że plastik jest gruby i dosyć ciężki, to przycisk odskakuje baardzo szybko.

 

Mi tam się podoba nawet G303, chociaż ten tył gdyby był bardziej zaokrąglony niżeli zrobiony w taki punkt kulminacyjny to wyglądało by to lepiej i chyba też trzymało...

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...