Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie mam pytanie kiedy nie miałem wiatraków w obudowie które odprowadzały ciepło(cooler master) to temperatura maksymalna płyty była 83 stopnie, a procesora 92 stopnie.

Teraz po zalożenia dwóch wiatraków do obudowy(coller master) w grach temperatura procesora to max 71 stopni a płyty 60 stopni.

Czy to normalne temperatury i te poprzednie wysokie temperatury nie uszkodziły podzespołów. ?

Zauważyłem jeszcze coś. Jak komputer nie jest w stresie to jak włączę HW monitor to temperatura procesora jest 34-35 stopni. w zakładce MAX jest 35. Po 2 minutach w zakładce MAX jest już 45 stopni czy to normalne płyta tak samo. Przez minute w polu MAx jest 28 stopni po 2 minutach jest 37 stopni. Czy to normalne ?

Edytowane przez supersaiyan2
Link to post
Share on other sites

To raczej normalne że temperatury po chwili jak mówisz są wyższe. U mnie gdy włączę komputer hw monitor pokazuje temperaturę procesora około 20-22 stopni. Po kilku minutach jest 27-30 i to się utrzymuje. Komponenty się lekko nagrzewają. Co do twoich temperatur na początku osobiście uważam że troszkę wysokie. Raczej dużych szkód odrazu nie wyrządza ale im chłodniejsze podzespoły tym dłuższą ich żywotność. Pytanie czy masz jakieś chłodzenie na procesorze. Jeśli oryginalne to polecałbym zmianę choćby na Spartana. Zawsze będzie troszkę chłodniej i ciszej. Jeśli masz możliwość zamontowania dodatkowych wentylatorów w obudowie będzie to dobre dla podzespołów. Dodatkowo możesz zmienić pastę na procesorze.

Link to post
Share on other sites

tutaj masz bardzo fajne chłodzenie ktore spokojnie da rade z Twoją podkrecona i5 http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-rev-b-517031/

Z tym że ja nie mam kręconego procesora. Wiecie co jest dziwne pokazuje mi że mam maksymalnie 4078 RPM czy to nie za dużo jak na 3,4ghz ?

czy do czasu zakupu chłodzenia lepiej nie grac ?

czy do czasu zakupu chłodzenia lepiej nie grac ?

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie w biosie masz ustawiony wiatrak na full on ( u mnie takie oznaczenie na plycie) czyli wiatrak pracuje na maks możliwości. Z chłodzenia osobiście posiadam Cryorig H7 ciche u wydajne i5 nie przekracza 60 stopni. Co do wentylatorów u siebie mam 1x 120 front 1x 120 tył 2x 120 top. Jest cicho i chłodno.

Spróbuj ustawić wentylator chłodzenia procesora na konkretną temperaturę tj. ustawiasz temperaturę i obroty z którymi pracuje wentylator po przekroczeniu tej danej temperatury obroty wentylatora wzrastają. U siebie na boxie miałem bodajże 5 5 stopni i lvl 3 ( czyli około 1000rpm ).

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie w biosie masz ustawiony wiatrak na full on ( u mnie takie oznaczenie na plycie) czyli wiatrak pracuje na maks możliwości. Z chłodzenia osobiście posiadam Cryorig H7 ciche u wydajne i5 nie przekracza 60 stopni. Co do wentylatorów u siebie mam 1x 120 front 1x 120 tył 2x 120 top. Jest cicho i chłodno.

Spróbuj ustawić wentylator chłodzenia procesora na konkretną temperaturę tj. ustawiasz temperaturę i obroty z którymi pracuje wentylator po przekroczeniu tej danej temperatury obroty wentylatora wzrastają. U siebie na boxie miałem bodajże 55 stopni i lvl 3 ( czyli około 1000rpm ). Wtedy nie kręcony procesor tez nie przekraczał 60 stopni.

Edytowane przez Puciek15
Link to post
Share on other sites

Podales temperatury gdy komputer nie byl obciazony wiec ciezko powiedziec czy sa one dobre.  Osobiscie mam wentylator w biosie ustawiony na silent i temperatury sa w normie wiec jesli nie podkrecasz procka to mozesz ustawic na silent i obciazyc czyms kompa. Zobaczysz wtedy czy temperatury nie sa za wysokie

Link to post
Share on other sites

Podales temperatury gdy komputer nie byl obciazony wiec ciezko powiedziec czy sa one dobre.  Osobiscie mam wentylator w biosie ustawiony na silent i temperatury sa w normie wiec jesli nie podkrecasz procka to mozesz ustawic na silent i obciazyc czyms kompa. Zobaczysz wtedy czy temperatury nie sa za wysokie

Podałem temperatury podczas grania w Wiedzmin 3 to maksymalnie 70 stopni procesor i 60 stopni plyta głowna. W biosie mam ustawione wentylatory na normalny. 

Mam podkręconego 4670K do 4,5ghz.

Sprawdzić wam?

Tylko zauważyłem jak gorąco na polu to 4,5 sie wiesza. 4.4 moge podać.

Dzięki ale wolę nie podkręcać bo gwarancje stracę.Taka wydajności mi wystarczy tylko boje się o te temperatury nie wiem czy mogę grac czy lepiej nie. I zagrac jak wymienię chłodzenie.Bo obecnie mam to boxowe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...