Skocz do zawartości

Komputer do gier [~4000] - z cichym chłodzeniem


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : 4000
  • Których części potrzebuję : "buda" + klawiatura i myszka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920 x 1080,  Eizo Foris FS2434
  • Specjalne wymagania : 1) zależy mi na tym, żeby komputer był jak najcichszy, 2) komputer chcę kupić w morele.net (mam bon Sodexo, respektowany w tym sklepie)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : Jestem zielony w temacie dlatego nie podaję mojej propozycji zestawu. Tak jak napisałęm wyżej zależy mi na tym, żeby komputer był cichy. Jestem w stanie dopłacić odrobinę więcej, żeby chłodzenie było ciche. Z góry dzięki za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites
1 x Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

1 x MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B

1 x Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) 

1 x Liteon iHAS122 SATA (black)

1 x Antec Perfomance One P100 (b/z)

1 x Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

~ 4400 zł

 

CPU pod OC wraz z wydajnym i cichym coolerem posiadającym 140 mm wentyl. Obudowa fabrycznie wyciszona, GPU z chłodzeniem półpasywnym oraz zasilacz z dobrą kulturą pracy. Inwestowanie w kulturę pracy odbija się tutaj dość mocno na budżecie. 

Link to post
Share on other sites

Model Z87 nie obsłuży następnej generacji CPU od Intela, Z97 ma taką możliwość. Oczywiście, sam sens wymiany CPU na generację wyżej jest dość rzadko spotykany. 

 

Podany Z87 jest dość high endowym modelem. Obsługa SLI / CF, mocna i dobrze chłodzona sekcja pod OC CPU. Cała masa złącz, pierdółek i przycisków, których i tak raczej nie będziesz musiał używać - patrz strona producenta. 

Link to post
Share on other sites

OK, myślę, że zostanę przy opcji z Z97.

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie pasty termoprzewodzącej. Jest sens kupować odrazu jakąś lepszą? Czy zostawić fabryczną i po jakimś czasie dopiero zmienić jak się ta stara złużyje?

 

Jeśli warto kupić odrazu, to którą byście polecili?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Witam.

Chciałbym odświeżyć temat. Wprawdzie 2 miesiące temu już kupiłem zaproponowany przez kajtka zestaw, ale teraz ktoś z rodziny chce kupić podobny, z tą różnicą, że nie zależy tej osobie na tym żeby był cichy, tylko, żeby był trochę tańszy. Stąd pytanie, na czym można by tu zaoszczędzić, żeby wyszło trochę taniej. Myślę,  że na pewno można zaoszczędzić na obudowie, ale czy jeszcze na czymś? Najlepiej, żeby cena nie przekroczyła 4000 tysięcy (ale ogólnie jak  najtaniej). Aha, i komputer nie musi być z morele.net, może być np esc.pl

 

Dla przypomnienia, taki zestaw zaproponował kajtek:

 

1 x Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

1 x MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B

1 x Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 gold

1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) 

1 x Liteon iHAS122 SATA (black)

1 x Antec Perfomance One P100 (b/z)

1 x Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

 

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez iseeldur
Link to post
Share on other sites

Tak, zestaw pod Full HD z możliwością OC. Jednak w najbliższym czasie nie będzie podkręcany. Generalnie chodzi o to, żeby wydajność była jak najbardziej zbliżona do tego co ja kupiłem i żeby znaleźć jak najwięcej możliwości zaoszczędzenia (np na wyciszonej obudowie, czy np zasilacz z mniejszą rezerwą mocy itp). Można też zrezygnować z nagrywarki DVD, bo sobie może ją wziąć ze starego kompa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...