Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy 4,5k - wątpliwości odnośnie płyty głównej i zasilacza


Recommended Posts

Cześć,

 

 

  • Zastosowanie komputera : gry, obróbka graficzna/filmowa
  • Maksymalna kwota : 4,500zł
  • Których części potrzebuję : buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie w najbliższym czasie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: LCD HP L2245W 22''
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu 

Intel Core i5-4690K /3.5GHz

MSI Z97 Gaming 7 

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance Red

Seagate 1 TB 7200rp! m 64MB 

Crucial BX100 120GB (

Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4GB

Corsair CS750M 750W 80+ Gold 120mm

  •  

Moim celem jest złożenie sprzętu będącego w stanie udźwignąć wymagania obecnie wydawanych gier, a także obsługę programów do obróbki graficznej i filmowej. Jednocześnie zależałoby mi na ewentualnym zminimalizowaniu kosztów, tak aby nie przekroczyć bariery 4.500zł (obecnie wychodzi mi ponad 4.600zł), dlatego też zastanawiam się nad wymianą płyty głównej na tańszy model ASrock Z97 Extreme4 i zasilacza na zwykłe 80+, nawet do 550W. Zastanawiam się jak bardzo wpłynęło by to na wydajność przy zachowaniu reszty konfiguracji, a także czy nie przyśpieszyło by zużycia. Zastanawiam się również nad koniecznością dokupienia dodatkowego chłodzenia, więc tutaj również prosiłabym o radę.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Które podzespoły zostały zakupione z myślą o 

 

obsługę programów do obróbki graficznej i filmowej
??

Jak dla mnie zwykład gamingowa maszynka i nic ponad to ...

MSi Z97 G43 - dobre tanie mobo

XFX 550W - dobry tani zasilacz 550W (ale nie modularny)

Link to post
Share on other sites

Które podzespoły zostały zakupione z myślą o 

 

??

Jak dla mnie zwykład gamingowa maszynka i nic ponad to ...

MSi Z97 G43 - dobre tanie mobo

XFX 550W - dobry tani zasilacz 550W (ale nie modularny)

 

Jeśli chodzi o grafikę, to jest to faktycznie sprawa drugorzędna - chodzi po prostu o to, żeby maszyna była w stanie od czasu do czasu udźwignąć np. Lightrooma, kiedy przyjdzie na to potrzeba (z komputera będzie korzystać parę osób). Jeśli masz jakieś sugestie co do wypoziomowania konfiguracji pomiędzy gamingiem a obróbką graficzną, to też chętnie przeczytam. 

 

Tak czy siak, dzięki za info. ;)

Link to post
Share on other sites

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Liteon iHAS122 SATA (black)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Antec VSP5000 (b/z) / Zalman R1 USB3.0 (b/z)

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

4579 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

16 GB DDR3 oraz dysk SSD 250 GB. Tańsza ale i świetna płyta pod OC na Z87 za śmieszne pieniądze. Oczywiście Z87 nie obsłuży nowej generacji CPU od Intela, ale wątpię abyś była zmuszona do tak szybkiej przesiadki. EwentualnieMSI Z97 Gaming 3 /intel Z97, LGA1150/ i korzystaj ze zwrotu https://toptechcashback.com/pages/cpumb/promo_select

 

Jeżeli będzie tutaj więcej obróbki filmowej to warto zastanowić się nad drugim HDD aby mieć jeden pod odczyt oraz zapis. Jednoczesny odczyt / zapis na jednym dysku staje się wąskim gardłem dla CPU. Na koniec warto dorzucić dysk SSD pod scratch / swap. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli masz jakieś sugestie co do wypoziomowania konfiguracji pomiędzy gamingiem a obróbką graficzną, to też chętnie przeczytam. 
 

Dużo ramu załatwi temat  ;) , a reszta podzespołów spokojnie wystarczy do w miarę komfortowej pracy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...