Skocz do zawartości

Offset czy Fixed


Recommended Posts

  • Auto. Tryb automatyczny. Procesor dynamicznie zmienia napięcie zasilające w zależności od warunków pracy. W spoczynku napięcie zmniejszane jest do 0,8 V, a pod obciążeniem – do około 1,2 V (pod warunkiem, że sprzęt działa w ustawieniach standardowych). 

Manual Mode. Ręczne ustawienie napięcia zasilającego procesor. Jest to najdokładniejszy sposób regulacji (zadane napięcie będzie utrzymywane w każdej sytuacji), ale sprawia, że procesor nie będzie przechodził w niższe stany energetyczne, a przez to zwyczajnie będzie marnował energię. 

Offset Mode. Ta opcja pozwala wykorzystać podczas podkręcania opisany wcześniej tryb Auto. W trybie automatycznym procesor zwiększa napięcie pod obciążeniem w miarę potrzeb, ale robi to odpowiednio tylko do pewnego momentu. W ustawieniach domyślnych wszystko działa świetnie, ale przy podkręcaniu trzeba ustawić pozytywny margines napięcia. Wykorzystujemy wtedy wbudowane mechanizmy procesora, ale dokładamy ustalone napięcie do każdego progu. Przykład mamy powyżej: przy 4,4 GHz pod obciążeniem dobrał on napięcie 1,225 V, co okazało się zbyt małą wartością, a więc trzeba użyć marginesu pozytywnego (np. + 0,050 V), aby osiągnąć stabilność. Warto przy tym zaznaczyć, że ustalona wartość napięcia będzie dodawana do tego, co procesor automatycznie dobrałby w każdej sytuacji – również w spoczynku. 

Adaptive Mode. W praktyce tryb jest tym samym co Offset Mode, z jedną małą zmianą: ustawiony margines nie wpływa na napięcie zasilania procesora podczas spoczynku, a jedynie wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne: pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

No wielkie dzięki w takim razie potrzebuje odpowiedzi jeszcze na pytania:

Jaką metodą nałożyć pastę

Czy trzeba aktualizować bios przed oc procesora. Mam płytę z97 msi gaming 3

Oraz czy przed oc i5 4690k do 4,5 ghz tak planuje nie wiem czy mi się uda, trzeba wyłączyć turbo boost. Bo obecnie jak siedzę w CPU Z mam stałek 3,9ghz bez żadnego wcześniej podkręcania i tu pytanie czy po podkręceniu do 4,5ghz w przypadku gdy włączy się turbo 4,9 to nie będzie za dużo.

I dlaczego Core Voltage w CPU-Z wacha mi się od 0,008 do 0,376

Z góry dzięki

Edytowane przez Koakow
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pastę próbowałem trzech metod i każda z nich charakteryzowała się podobnymi właściowściami i skutecznością

 

1. krzyzyk

2. małe ziarnko grochu

3. rozsmarowanie karta kredytową równiutkiej warstwy

 

Dobra rada żebyś pasty dawał naprawde mało bo ona mimo różnych opinii słuzy do wyrównania powierzchni styku miedzy prockiem a radiatorem czyli taka kuleczka o średnicy 4-5mm na środek i jedziesz :)

 

Bios zaktualizuj. Oczywiscie najlepiej na nowy kolejny który ma w zmianach system stability

Turbo boost chyba miałem wyłączone i dokonałem stabilnego OC . Zależy od sztuki...

 

4,5 Ghz to nie jest tak łatwo uzyskać na Haswellu :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...