Skocz do zawartości

GTX 860m - gry ostatnio nagle zaczęły odpalać tylko na zintegrowanej grafice


Recommended Posts

Witam, posiadam notebook Lenovo y50 od 3 miesięcy, nigdy nie miałem z nim żadnych problemów, jednak wczoraj, kiedy podłączyłem nowo zakupiony kontroler od xboxa, zauważyłem, że gry (wcześniej płynnie działające) mocno przycinają.

Po kilku próbach restartu systemu jasnym dla mnie stało się, że nagle, nie wiedzieć czemu korzystają z karty zintegrowanej Intel HD Graphics 4600 zamiast nadal widzianej przez system GTX 860m.

 

Przeczytałem wiele topiców z podobnymi problemami, zaktualizowałem sterowniki obu kart graficznych, w panelu nvidia sprawdziłem chyba każdą konfigurację, próbowałem nawet kombinować w BIOSie - wszystko na nic.

 

Oto moje od dawna nie ruszane ustawienia w panelu nvidia http://www.pl.image-share.com/ijpg-422-13.html, a to moja szczegółowa specyfikacja sprzętowa i wynik w 3dmarku na tychże ustawieniach http://www.3dmark.com/3dm11/9929837 .

 

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną tak nagle występującego problemu? Wspomniałem o podłączeniu kontrolera dla czystego sumienia, ale oczywiście wątpie aby miało to wpływ na cokolwiek.

Edytowane przez raspy23
Link to post
Share on other sites

Oczywyście, że tak. Przypominam, że problem wyniknął z dnia na dzień po 3 miesiącach grania wcześniej bez problemów i nic nie grzebałem w ustawieniach przez ten czas. Jakiś miesiąc temu delikatnie podkręcałem grafikę Nvidia Inspectorem ale dosłownie o 100 MHz na zegarze i 500 Mhz na pamięci.

Link to post
Share on other sites

Czy po podkręceniu grafiki sprawdzałeś stan pracy karty graficznej - temperatury itp.? Nie pojawiły podczas grania żadne nieprzewidziane rzeczy, typu zawieszenie się laptopa itp.? Być może karta została uszkodzona i dlatego teraz w ogóle nie odpala się i laptop korzysta ze zintegrowanej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...