Skocz do zawartości

Pierwsze chłodzenie wodne - zielony w temacie wybiera części


Recommended Posts

 

 

Jak nie wypali mi zestaw złożony z części od reszty producentów to możliwe, że będę mógł coś od nich dobrać i dorzucić do tego S24, żeby było kompletnie.

co masz na myśli?

jeżeli chcesz AIO rozszerzać o dodatkowe np; bloki musisz wziąć pod uwagę że pompka jest słaba

Wybacz ale troszkę Cie nie rozumiem o co Ci chodzi :)

Link to post
Share on other sites
No co? ^^

Koledze pewnie chodzi o to że chcesz do AIO kupować dodatkowe węze

Ja rozumiem ze nie jestes obeznany w temacie i masz do tego prawo, ale widzę że potrzebna jest u Cb wiedza teoretyczna

NIe jestesmy w stanie Ci pomoć skoro pytasz się o takie banalne i proste rzeczy któe powinieneś wiedzieć przychodząc tutaj

Poczytaj więcej poradników, do edukuj się itp i potem formułuj pytania :) bo to nie ma sensu

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Nie dodatkowe węże, a stockowe zamienić na przezroczyste. Doedukuję się, teraz deczko nie mam na nic czasu, ale na pewno zainteresuję się tematem ;) Mam takie ogólne pytanie - skąd wiecie jak będzie wyglądała cała buda z całym setupem LC? Jak to wszystko wizualnie rozplanować, żeby wiedzieć jakie części kupić, żeby wszystko pasowało fajnie wyglądało? Trochę to dziwnie brzmi... Kolorystykę mam w głowie, kwestia ułożenia tego w obudowie, ciężko to zrobić nie mając pod ręką części :)

Link to post
Share on other sites
Nie dodatkowe węże, a stockowe zamienić na przezroczyste

AIO są teoretycznie nierozbieralne. Jeżeli nie bedziesz miał danych jakie jest OD oraz ID (zew. i wew. srednica) lub jeszcze lepiej, jakie są złączki, to nie dobierzesz węża

 

 

Mam takie ogólne pytanie - skąd wiecie jak będzie wyglądała cała buda z całym setupem LC? Jak to wszystko wizualnie rozplanować, żeby wiedzieć jakie części kupić, żeby wszystko pasowało fajnie wyglądało? Trochę to dziwnie brzmi... Kolorystykę mam w głowie, kwestia ułożenia tego w obudowie, ciężko to zrobić nie mając pod ręką części

1. Szukasz worklogów z obudową którą posiadasz, wybierasz to co Ci się podoba i starasz uzyskać podobny efekt

2. Robisz schematy, choćby nawet w paincie czy na kartce papieru

3. Jeżeli czegoś nie wiesz to się pytasz autorów worklogu (np jakie części zastosowali itp)

Proste? Proste :D

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites
Kolorystykę mam w głowie, kwestia ułożenia tego w obudowie, ciężko to zrobić nie mając pod ręką części

A myślisz skąd ja wiem co mam zamówić ? 

Jest takie coś jak projekt ... kartka papieru, notatki, obliczenia ... tak się to robi. Do tego jest net i setki worklogów w niemal każdej obudowie jaką sobie wymarzysz. Tylko działać i ... wydawać ;)

  

Tylko uprzedzam że to jest zabawa dla fanatyków i entuzjastów.

Koszt całego LC to ......uj tam z kosztami  :evil:     << jeśli nie myślisz w ten sposób to daruj sobie

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Powtórzę to, co już ktoś wcześniej napisał... poczytaj najpierw o LC, o częściach, co do czego pasuje, a później zastanawiaj się nad składaniem wszystkiego w całość. Zestaw powyżej składałeś bez żadnego zastanowienia: wybrałeś do D5 rezerwuar na DDC.
To czy lepszy będzie rezerwuar zatokowy, czy tuba, też można znaleźć w sieci. Ogólna zasada jest taka, że jak nie zmieścisz do budy tuby, to wybierasz zatokowy, z którym jest więcej problemów - wibracje, problem z zalewaniem i odpowietrzaniem układu (szczególnie 1 slotowe). Jeżeli uda Ci się zmieścić do budy tubę, to kupuj właśnie tego rodzaju rezerwuar (mniej potencjalnych problemów).

Dwie najbardziej polecane pompki to Laing DDC (350, 355 itd.) oraz Laing D5 (655...). Przewagą DDC jest jej rozmiar oraz moc (w zależności od modelu DDC), natomiast D5 jest cicha, chłodna i potrafi przepompować więcej cieczy. Minusy DDC to hałas (znów... w zależności od modelu... wersja 10W nie jest podobno aż tak głośna), wibracje oraz to, że potrafi się grzać (wersja 10W z pewnością nie aż tak bardzo). Minusem D5 jest rozmiar. Tak samo jak w przypadku rezerwuarów, jeżeli zmieścisz D5, bierz D5, bo kulturą pracy bije DDC, szczególnie 18W wersję DDC. Jeżeli nie zmieścisz D5, a uda Ci się wcisnąć DDC, to weź DDC, ale pamiętaj o konsekwencjach - hałas. Jeżeli wodujesz tylko CPU i weźmiesz pompkę z PWM (zarówno D5 jak i DDC są już z PWM) to i tak nie powinieneś narzekać na hałas, niezależnie od rodzaju pompki, jaki wybierzesz.

Jeżeli nie wiesz co się zmieści do Twojej obudowy - świat internetu stoi przed Tobą otworem - z pewnością ktoś już próbował wodować sprzęt w takiej obudowie jak Ty. Zobacz jak to wygląda i dobierz sprzęt.

Pozdrawiam i życzę powodzenia! ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...