Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać?


Recommended Posts

Rozejrzę się w tym dziale, ale zapewne zostanę już przy BOKSIE^^

Jest jeszcze tylko jeden niesmak... Na stronach, gdzie sprzedają sprzęt , model tego SAMSUNGA ma dużo opinii negatywnych zarówno odnośnie dźwięku, jak i obrazu czy innych (np.: http://www.ceneo.pl/29606885#tab=reviews). Czy mam się tym nie przejmować?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo, każdy się zawsze czegoś czepi. Nie ma sprzętu idealnego. W linku, który podałeś blisko 400 osób oddało głos i telewizor ma 4,5 pkt na 5. Komuś nie pasuje np. dźwięk. Żeby mieć dobry dźwięk trzeba kupić kino domowe - dobre kino. W recenzjach ten tv dostaje 9/10. Rozumiem Twoje rozterki, sam jak kupowałem parę lat temu pierwszy TV HD miałem tak samo. Dzisiaj po paru modelach wiem na co patrzeć, kogo zapytać i nie czytam już przez miesiąc opinii w necie tylko w ciągu 2-3 dni wiem co jest dobre ;) Czy to będzie Samsung czy Sony to będziesz zadowolony. Czy ps4 czy xbox one to samo.

 

Jak ktoś mi pisze, że wadą takiego telewizora jest zużycie energii to ma nierówno pod kopułą :P

 

Co do obrazu, ten telewizor jest bdb zestrojony w trybie film. Jak będziesz chciał wycisnąć z niego max i otrzeć się o ideał to trzeba zapłacić za usługę kalibracji. A ludzie Panie kochany w większości nie mają za bardzo pojęcia jak wygląda dobry obraz tylko oglądają w trybach dynamicznych czy standardowych na dopalaczach z aktywnym oszczędzaniem energii i innymi trybami ECO a potem piszą takie bzdurki :D Pomijam fakt, że takie minusy mogą nabijać osoby z konkurencji. Gdybyś miał możliwość kupić nową plazmę Panasonica 50ST60 to bym Ci nie polecał tych lcedeków. Niestety takich tv już nie ma w sprzedaży. Plazmy się skończyły, przyszłość to OLED i 4k. 4k Ci nie polecałem świadomie w Twoim budżecie.

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Zrozumiałem :)
W poniedziałek telewizor ma już przybyć- czy jest godny polecenia jakiś punkt, który zajmuje się kalibracją/ poprawą jakości w telewizorach?

Może od razu bym sobie coś takiego zafundował...

 

Edit:
Na parę dni przed otrzymaniem odpowiedzi na tym forum, zadałem te samo pytanie, co tutaj, na innym (z którego bardzo szybko zrezygnowałem), a w odpowiedzi polecono mi zakup telewizora PANASONIC TX-55AS640E.

Wiadomo coś o nim? Nasuwa się myśl "tańszy, więc gorszy", ale chciałbym spytać o różnicę między tymi dwoma modelami :)

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

AS640 też jest dobry, również Ci go polecałem poza Sonym i Samsungiem ;)

 

Różnice? Brak tunera satelitarnego, brak okularów do 3d, wysoki input lag (najwyższy z tych 3 modeli). Jakbyś nie chciał konsoli to ten tv byłby najlepszy biorąc pod uwagę współczynnik cena/jakość ale Ty konsole planujesz, 3D chcesz mieć więc ja tego Panasa odrzuciłem. Jest trochę tańszy ale wcale nie jakoś gorszy :)

 

Kalibracja? Wpisz w google "Maciej Koper skalibruj tv" cena to 350zł z tego co pamiętam + koszt dojazdu. Osoba, która IMO ma wiedzę jak mało kto w Polsce nt. kalibracji oraz dysponuje odpowiednim sprzętem. Moim zdaniem nie będzie potrzeby tego robić, myślę że zadowoli Cie obraz taki jaki będzie fabrycznie. Podpowiem Ci co trzeba zmienić a potem nic tylko cieszyć się nowym nabytkiem!

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Nie ma bo dzisiaj to raczej nie wada, jak bierzesz Polsat cyfrowy czy NC+ to dostajesz tuner na wynajem. Jak jesteś bardziej wymagający kupujesz sobie lepszy ;)

 

Ja jeszcze raz podkreślam: z tego tria czego byś nie kupił byłbyś zadowolony. Wstrzeliłeś się w środek i ja sądzę, że dobrze wybrałeś :) A jeśli będziesz niezadowolony (w co wątpię) to zawsze masz możliwość zwrotu.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę się wtrącić - też planuję zakup nowego telewizora (w wakacje) i wybór padł na UE48H6400. Mam 2 pytania - czy to normalne, że pomiędzy wersja 55 a 48 calową jest prawie 1000 zł różnicy? Raczej będę kupować w sklepie satysfakcja, gdzie 48h6400 kosztuje 2139. I pytanie nr. 2 - oglądać będę czasami z odległości 2m (oczy na poziomie ekranu) i czasami z odl. 3m - oczy jakieś 70 cm niżej niż poziom ekranu - te 48 cali to nie będzie za dużo?

Cholera, znowu sprawdziłem ten model w internecie, i napisane jest, że jest to "matryca led TN" - o co w tym chodzi? Czemu wpisane jest tn a nie ips? Z góry dzięki :D

Link to post
Share on other sites

Optymalna odległość do 48" FHD to 2m ;)

 

http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html

 

TN nie dają do telewizorów, na dziś masz do wyboru VA, którą posiada ten Twój upatrzony Samsung lub IPS (tutaj króluje LG ale i Sony coś ma w ofercie w zależności od przekątnej i serii, Panasonic również).

 

Co do tej różnicy w cenie, nie umiem tego wyjaśnić na 100% :P Może trudniej się wytwarza matryce 50 cali i większe, może Samsung ma dostawy tak jak kiedyś z 5ciu różnych fabryk - nie mam pojęcia. A wielce prawdopodobne, że im większy rozmiar tv tym lepsza zastosowana w nim matryca bo i z tego Samsung jest/był znany - może o to chodzi ;)

Edytowane przez lamparcicho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybaczcie zwłokę w odpisywaniu, ale telewizor doszedł dopiero wczoraj :)

Słucham więc wszystkich pojętych- mam w tym SAMSUNGU coś konfigurować, coś zmieniać ?

I jeszcze pytanie z innej beczki... Ten model nie pozwala na odbieranie bez uprzedniego zakupu dekodera żadnych kanałow? Myślałem, że chociaż te podstawowe bedą :(

Link to post
Share on other sites

Naziemną Ci przecież obsłuży oraz kablówkę ;)

 

Ustawienia: Przełącz na tryb film, podświetlenie dopasuj do warunków oświetlenia a potem:

 

"Opcje obrazu -> redukcja szumów -> wyłaczony

Opcje obrazu -> czysty obraz cyfrowy -> wyłączony

 

następnie powinniśmy zmienić proporcje obrazu na "dopas. do ekranu", ponieważ ustawienie domyślne obcina krawędzie obrazu (overscanuje)"

 

Jak biele wydają się za zółte a twarze za czerwone możesz zmienić temp. ciepły 2 na ciepły 1.

 

Aha - wyłącz wszystkie tryby ECO w ogólnych ustawieniach bo one starują podświetleniem i 10zł rocznie nie jest tego warte. Upłynniacze obrazu zależą od Ciebie, tym musisz się pobawić, polecam zacząć od ustawienia suwaków na pół.

 

:)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie!

A co z tymi kanałami? Jakoś tego nie potrzebuje, ale użyłem opcji wyszukiwania i, niestety, żadnej stacji telewizyjnej mi nie znalazło :/

 

Edit:

Nie widzę opcji "redukcja szumów"...

Tak samo z "dopasuj do ekranu".

 

Edit again:

Jaki jest kod PIN w celu wyłączenia blokowania niektórych kanałow itp.? Nie mając telewizji raczej to niczego nie zmieni, ale po co blokować, skoro nie trzeba^^

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Co do kanałów- nie było pytania xD
A w związku z opcjami- widzę "redukcję zakłóceń". To może być to?
"Dopasuj do ekranu" mam niedostępne- zapewne musi być włączony jakiś program/ film...

EDIT:
Telewizor sprawuje się świetnie, ale jedno mnie dziwi... gdy oglądałem film wydawało mi się, że niektóre sceny są jakby przyspieszone. Ciężko jet to wyjaśnić- podczas rozmów było "normalnie", ale gdy pociąg jechał, bądź ktoś spadał, to wydawało się, jakby było to szybsze, niż powinno.

Czy to moje błędne spostrzeżenie, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy?

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

A soft wgrywam po przez aktualizację czy jakoś inaczej?

Na internet nie narzekam. Nawet, jeżeli rzeczywiście trochę tnie Sparta (a tak niestety bywa) to bardziej mnie martwi zacinanie, gdy "szperam" w dysku- podpinam dysk, i zanim odnajdę interesujący mnie film muszę wejść w pare folderów- za każdym razem jest przzycinka.

 

Tak wiec raz jeszcze pytanie... W jaki sposób zrobić upgrade softa?

 

Edit:

W razie czego sprawdziłem opcje aktualizacji z poziomu MENU- dostałem informacje, ze oprogramowanie jest aktualne. Pragnę nadmienić, ze ściany mam nawet w MENU gdy przechodzę z jednej zakładki do drugiej, bądź po prostu ruszam w gore, bądź w dół :/

Mam nadzieje, ze jest inna, niż reklamacja, opcja rozwiązania problemu...

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc 1 raz się spotykam z czymś takim w tym modelu. Przycinki na dysku to jeszcze rozumiem bo mogą wynikać z wadliwego dysku/kabla USB, wolnego dysku (do wielu dużych plików MKV najlepiej dobry zewn. twardziel na USB 3.0 a nie laptopowy maluszek 5400 RPM na usb 2.0) oraz dużej fragmentacji danych. Jednak przycinki w menu jak wchodzisz w opcje i zmieniasz tryb obrazu oraz bawisz się suwakami są niedopuszczalne. Zadzwoń jutro na infolinie samsunga i zobaczymy co powiedzą. Potem zadzwoń do sklepu, wyjaśnij jaki jest problem i żądaj nowego sprzętu bez wad - to jest Twoje prawo ;) Kupiłeś przez neta więc masz 14 dni na to. Potem zostaje Samsung jako gwarant lub reklamacja na niezgodność towaru z umową. Polecam więc działać póki czas, zabiorą od Ciebie ten tv i albo dostaniesz ten sam bez wady od sklepu gdzie kupiłeś albo zwrot kasy i bierzesz coś innego bo np zniechęciłeś się do firmy samsung. Przykro mi, że tak się stało (okaże się czy na 100% to wada czy nie jak coś podziałasz) ale takie sytuacje się zdarzają, sprzęt to masówka i możesz kupić nawet ultra hd super 8k tv za 30 tys. i będzie bubel bo za przeproszeniem mała chińska rączka była już zmęczona itd itp...

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Dobra, niby Samsung interweniował... Chociaż widzę poprawę (skorzystano ze sterowania zdalnego) to podobno wszystko było OK ze strony technicznej. Dziwne.

 

Następne pytanie!!

Dlaczego nie wyświetla mi napisów w niektórych przypadkach? Pobrałem do filmu i było OK (formatu napisów nie pamietam), a chcąc obejrzeć serial (format napisów txt) napisy sie nie wyświetlały ;(

Żadnych pomysłów?:/

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...