Skocz do zawartości

Jaki telewizor wybrać?


Recommended Posts

Dobry wieczór.

Przyznam, że na początku próbowałem samemu dojść do tego "co będzie dla mnie najlepsze", lecz nawet, gdy już dotarłem do konkretnego modelu, nie mogłem się do niego przekonać (ze względu na brak opinii kogoś, kto się na tym zna).

 

Otóż, potrzebuję telewizora, z którego moje oczy będą korzystały z odległości mniej więcej 3,6m (wstyd przyznać, ale na chwilę obecną nie mam czym zmierzyć odległości^^). Ponadto chciałbym, aby odznaczał się następujący parametrami:

- co najmniej 50'' (55'' byłoby wielce satysfakcjonujące);

- full HD;

- wejścia HDMI & USB (co najmniej po dwa);

- format 16:9;

- odświeżanie co najmniej 100Hz (ale celowałbym w minimum 200, jeśli da radę);

 

Czy LED, czy nie LED/ czy Smart TV, czy nie Smart TV/ czy 3D, czy nie 3D... w tym zakresie nie mam już predyspozycji. Oczywiście miło by było, gdyby zasugerowany mi model posiadał wszystko, co najlepsze, lecz, choć to może zły kierunek, najbardziej liczą się dla mnie cale, odświeżanie oraz to, aby był full HD. Jeżeli więc mam stracić opcję Smart TV, a zyskać parę cali, bądź nie mieć obrazu 3D, ale za to w miejsce 100Hz mieć ich 200, to takie wymiany uważam za korzystne :)

 

Nie jestem specem w tych tematach, dlatemu jeżeli ktoś będzie miał jakieś sugestie, pytania naprowadzające, czy inne rady, to z chęcią ich wysłucham/ odpowiem- byle tylko wybrać to, co najlepszego :)

Cena: do 2706zł (bez przesyłki^^)
Przeznaczenie: w większym stopniu- gry na Playstation4. W stopniu pozostałym- oglądanie filmów (oczywiście kupionych :P ). Telewizja zapewne sporadycznie.

Z góry niezmiernie dziękuję za pomoc!

Z niecierpliwością wyczekuję odpowiedzi :)

EIDT:
Za pamięci dodam, jaki model był ostatnio moim faworytem (może to będzie jakiś punkt odniesienia- czy jest on najlepszy za taką cenę, czy ma coś nieodpowiedniego, czy lepiej celować w zupełnie inne rzeczy itd.)
http://allegro.pl/telewizor-lg-55lb650-led-ips-wifi-smart-3d-500hz-i5441383189.html

Ewentualnie poniższy, lecz akurat chyba temu modelowi internety wystawiają nie za dobrą opinię:
http://allegro.pl/tv-toshiba-55l5445-smart-wifi-400hz-usb-3d-zywiec-i5421334533.html

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Panasonic TX-55AS640 - 2700zł z małym hakiem

 

lub Samsung UE55H6400 - tutaj trzeba dozbierać 300zł

 

Ewentualnie Sony z serii W8 ale za ponad 3tys. jest "tylko" 50 cali. Ten model byłby najlepszy pod ps4 ze względu na to, że ma bardzo niski INPUT LAG i właśnie ten bym polecał z tych trzech.

 

Pozdrawiam, udanego zakupu :)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Nie ma za co ;)

 

Poczytaj:

 

1. Sony http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd-led-sony-sony-kdl-50w805b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

 

2. Panas http://hdtvpolska.com/topic/33339-test-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va/

 

lub taki http://hdtvpolska.com/topic/33430-test-panasonic-seria-tx-50as600-as600-va-tani-do-filmow/

 

3. Samsung http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

 

Czego nie kupisz będziesz zadowolony, kwestia kompromisu w tej półce cenowej. Zwróć uwagę na to co dla Ciebie najważniejsze. Sony byłby idealny do ps4, jednak jest najdroższy. Najlepiej byłoby też obejrzeć każdy w sklepie przed podjęciem decyzji.

Link to post
Share on other sites

(super, że w końcu wymiana zdań ruszyła)

Coraz bardziej chciałbym się przekonać 3D, dlatemu zacząłem o tym czytać... Jest napisane, że przy technologii aktywnej mogą wystąpić bóle głowy... Jestem niemal przekonany, że u mnie miałoby to miejsce (nie jestem hipochondrykiem, lecz wiem z autopsji- kiedyś, o ile dobrze pamiętam, coś podobnego miało miejsce).

Tak więc jeśli można jeszcze raz... ~55cali, Full HD, matryca najlepiej co najmniej 200Hz, 3D pasywne, przeznaczenie- przeważnie PS4 (w drugiej kolejności filmy)... znajdzie się coś?

 

Uratuj mnie z wyborem tego przyszłego cuda, a Cię ozłocę :D

Link to post
Share on other sites

Podpowiem Ci z innej strony: załóż konto i zapytaj na specjalistycznym forum np. na tym co podlinkowałem testy czyli hdtvpolska.com i tam powinieneś otrzymać więcej odpowiedzi lub dowiedzieć się z wcześniejszych podobnych tematów w stylu "jaki tv do 3000PLN" co warto kupić.

 

Dobre 55 cali niewiele przekraczające Twój budżet to Samsung UE55H6400 ;) Im dłużej będziesz myślał i czytał tym mniej będziesz wiedział i miał większe rozterki co kupić :D Przerobione na sobie :P

Link to post
Share on other sites

Okejos.

Obiecuję, że Twoja opinia będzie miała 50% głosu (^^)- czy za kwotę 3600zł (wiadomo, że +/- parędziesiąt złotówek) model podany przez Ciebie jest najlepszy, a za razem będzie świetnie się sprawował zarówno jako ekran do gier na PS4 (jak dziwnie by to nie brzmiało) jak i telewizor do zwykłego oglądania filmów, bądź zwykłych programów telewizyjnych?

 

Oświeć mnie! ;)

Link to post
Share on other sites

Panie kochany no bez przesady :D Mój głos to max 5% jest, więcej ma do powiedzenia Twoja żona/dziewczyna/współlokatorzy a potem kot czy pies :P Napisz mi z jakiej telewizji korzystasz i jaki masz sprzęt obecnie do tego (jaki tv i jaki tuner satelitarny czy dekoder od kablówki a może tv naziemna). Do tego jakie filmy Cie interesują (BluRay, dvd, mkv) czy oglądasz sport oraz czy masz amplituner lub planujesz mieć. Będzie mi łatwiej coś więcej doradzić. Bo jak wydać 3,5 tysiaka to porządnie :)

Link to post
Share on other sites

Prawdę powiedziawszy, to zaczynam od zera :P Naszło mnie zdziecinnienie wołające "kce PS4". A że do mikrofali go nie podłączę, to pozostało mi kupić telewizor. Jednak byle czego mieć nie chcę, stąd ta cała afera :)
Podobnie z telewizją... Jeżeli będę coś oglądał, to zapewne z tych kanałów, jakie oferuje odbiornik sam w sobie (jeżeli ma wbudowany chociaż jakiś najprostszy "dekoder"), czyli te podstawowe. Możliwe, że w przyszłości jakiś pakiet telewizyjny zakupię.
Natomiast odnośnie filmów... Zapewne będę miał styczność z każdymi w pewnej mierze. Możliwe, że w większym stopniu z dvd, ale głowy nie dam ;)
Sportu (wstyd :'( ) nie oglądam, a o amplitunerze na razie nie myślałem^^

 

Co jeszcze chcesz wiedzieć? Jakie informację pomogą Ci w rozgryzieniu mojego problemu i pomocy w stopniu satysfakcjonującym zarówno Ciebie, jak i mnie? :)

!! Pytaj !! Pytaj !! Pytaj !!

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: czy kupisz 55" Sonego czy Samsunga będziesz zadowolony w podobnej mierze ;) Zapuścisz sobie naziemną cyfrową na początek i będzie super :) Teraz zasadnicze pytanie brzmi: czy chcesz dopłacić do marki Sony 500zł i dostać bonus w postaci bardzo niskiego opóźnienia czy oszczędzić 500zł i wziąć równie dobrego o ile nie lepszego jako całokształt Samsunga? Jeśli nie jesteś hardcorowym graczem to uwierz, że nie poczujesz różnicy i moim zdaniem Samsung wygrywa i ten telewizor spełni Twoje oczekiwania. Do tego portfel cięższy to i człowiek szczęśliwszy. Jak już wybierzesz a potem kupisz to daj znać, poradzę Ci też jak zechcesz jakie ustawienia wybrać do filmów a jakie do ps4 bo na Sonym i Samsungu po wyjęciu z pudełka można dostać oczopląsu.

Link to post
Share on other sites

Hmmm...
A gdyby cena była taka sama- czy wtedy poleciłbyś SONY? Fragment " i wziąć równie dobrego o ile nie lepszego jako całokształt Samsunga" skłania do refleksji :P
Powiedzmy, że biorę Samsunga, ponieważ jest tańszy... a gdyby ceny byłyby porównywalne?

(odpowiedz i  idę do sklepu :P )

EDIT:
Czy telewizor "
SONY KDL-55W815B" jest lepszy od "SONY KDL-55W805B"

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Wtedy też postawiłbym jednak na Samsunga bo Ciebie interesuje również dobre 3D a Sony nie wiedzieć czemu wyświetla 3D w niepełnej rozdzielczości, do tego ma poniższe wady których nie ma Samsung:

 

•Drobne mankamenty w kwestii odwzorowania barw

•Brak dotykowego pilota w zestawie (trzeba dokupić)

 

O ile to pierwsze to pryszcz bo tylko wprawne oko jest w stanie to wychwycić to pilot fajna sprawa i w Samsungu masz go w komplecie a Sony 500zł drożej i pilota brak :(

 

SAMSUNG!

 

:)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Wierzę i byłbym skłonny go kupić, gdyby nie cholerny pech w postaci tego, że w sklepie, z którego miałem nabyć ten sprzęt (i który mógłby mi zaoferować zniżkę) nie ma tego modelu :/

Czy poniższy model jest znacznie gorszy, niż polecany przez Ciebie? 

SAMSUNG UE55J5600

Jeżeli tak, to pozostaje mi kupić ten, który wybrałeś, ale w innym sklepie.

 

Pech to pech :(


Tak więc oddział, który ma odciążyć mój portfel na do zaoferowania modele (oczywiście w danym przedziale cenowym):

-PHILIPS 55PFS7109/12 -LG 55LB700V -SONY KDL-55W815B -SAMSUNG UE55J5600

Jeżeli uważasz, że lepiej kupić bez zniżki, lecz konkretny, polecany przez Ciebie model (w dodatku nie wiem czy ta zniżka byłaby znacząca...), to tak też uczynię ;)
Link to post
Share on other sites

Zaraz Ci więcej napiszę o tym J5600 ;)

 

A na SONY KDL-55W815B byłaby ta zniżka?

 

edit1: ten Samsung to jest nowość, z tego co widzę nie ma 3D i nie bardzo wiadomo co to za cudo, moim zdaniem odpada.

 

Jak dadzą Ci dobrą cenę na W815b można się zastanowić, ja bym się upierał dalej żeby brać h6400 Samsunga 55 - jest to sprawdzony model a nowości wiadomo, różnie z nimi może być ;)

 

Różnice między w805 a w815

 

http://hdtvpolska.com/MEGATEST/sonyw805/6.JPG

 

lepszy upłynniacz w w815 i srebrna obudowa (w805 ma czarną)

 

polecam kupić np. tutaj (brałem u nich Sonego W705b do ps4) i masz darmową dostawę:

 

https://www.mall.pl/3d-telewizory/samsung-ue55h6400?v=651363

 

dodatkowo warto Ci uświadomić, że Samsung ma bardzo dobry serwis jak na polskie realia, mi w ostatniej plaźmie naprawili a konkretnie wymienili na nową matrycę w tydzień czasu a w dużych miastach robią to czasem na miejscu u klienta ;)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Zależy czy godzisz się z wadami Sonego i traktujesz to jako "wady". Chcesz dużo korzystać ze Smarta to Samsung wygrywa, masz do tego wygodnego pilota dodatkowego a Sony go nie ma (trzeba dokupić). Poza tym Samsung łyka wszystko z multimediów jak młody pelikan a Sony mimo, że z roku na rok jest lepiej to może negatywnie zaskoczyć jak mu włączysz jakiś film z pendrive'a czy dysku zewnętrznego i dostaniesz komunikat że "format nieobsługiwany." Na Samsungu lepiej da radę wyregulować funkcję upłynniacza obrazu a na Sonym jest mniejszy zakres ustawień choć nie znaczy że gorszy, kwestia czego wymagasz i co lubisz. Kiedyś robiliśmy ze znajomym listę plusów i minusów obu tych modeli i wyszła nam wygrana Samsunga jako ogół :) Jeśli jednak ktoś jest przede wszystkim graczem to warto zainwestować w Sonego i mieć opóźnienie poniżej 33ms i więcej trybów obrazu (Samsung ma 4+tryb GRA a Sony ma ich ponad 10 i jest z czego wybrać). Są ludzie, którzy są wyczuleni na input laga (ja jestem a np. mój znajomy nie) stąd kupiliśmy konkurencyjne modele lecz koniec końców bardzo podobne telewizory, kwestia priorytetów.

 

Chyba nie ma takiej ceny za Sonego, żeby warto go było brać z Twojego Punktu widzenia, nie wiem ile kosztuje ten pilot ale załóżmy że 200zł więc cena byłaby ok 2800. Wątpię czy za tyle się wyrwie 55 cali, 50 pewnie tak.

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

To może zrobię tak...

Jeżeli zniżka na SONY KDL-55W815B sprawi, że jego koszt wyniesie 30XXzł, lub mniej, to wezmę go z tego sklepu dającego mi promocję, a w filmach będę najwyżej konwertował format.

Jeżeli jednak zniżka będzie o kant (*&% potłuc, to podziękuję, a zakupię Samsunga za pośrednictwem allegro.

 

Brzmi dobrze, czy mój plan ma luki?

Ja czuję, że Twoja opinia to "Samsung", ale jakbym wziął w tamtym sklepie telewizor, to może i na inne produkty (PS4, akcesoria etc.) dostałbym jakieś zniżki.

Tak czy inaczej liczę na Twoją szczerą odpowiedź!- czy powyższa decyzja ma sens ;)
 

Link to post
Share on other sites

Ma sens ;)

 

A konwertować raczej nic nie będzie trzeba, kłopotliwe mogą być jakieś egzotyczne formaty lub antyki pokroju rmvb. Nowe oprogramowania powinno to naprawić i co najważniejsze ten problem może wcale nie wystąpić.

 

Najważniejsze żebyś był zadowolony a czego nie kupisz z tych dwóch to będziesz :)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Super!

Ehh, naprawdę potrafisz podnieść człowieka na duchu :P

 

No dobra- w takim razie czas wyruszać do sklepu!

 

Jeżeli zakup SONYego dojdzie do skutku (rabat mi zasmakuje) to jeszcze dzisiaj się odezwę. Jeżeli jednak wstyd będzie o nim pisać, to zakupię Samsunga i wtedy dam znać!

 

Pozostań na linii :P

Link to post
Share on other sites

A więc tak... Sklep, z którego usług chciałem skorzystać... no, powiedzmy, że nie spełnił moich oczekiwań.

Pozwalając sobie pomęczyć Cię, Lamparcicho, raz jeszcze, chciałbym spytać czy telewizor SAMSUNG UE55H640 (podam link w celu potwierdzenia targetu^^ - http://allegro.pl/telewizor-3d-led-samsung-ue55h6400-2x-okulary-3d-i5418107505.html )nadal jest uważany za najlepszy w granicach cenowych, jakie podałem (powiedzmy, że to te 3100zł)?

 

Chciałbym nadmienić, iż zmieniłem jedynie wybór dotyczący konsoli- zamiast PS4 mam zamiar zakupić XBOX ONE. Jeżeli nikt nie czuje, że wypadałoby mi ją odradzić (a jeżeli tak, to dlaczemu) po prostu jako samego zakupu konsoli to proszę jeszcze jedynie o wypowiedzenie się, czy konsola ta będzie dobrze współgrała z wymienionym wyżej SAMSUNGIEM (chyba, że zaraz ktoś poradzi mi inny telewizor).

 

Z niecierpliwością wyczekuję odpowiedzi!!

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze? Byłem za PS4 ze względu na dwie gry (no, bardziej na jedną :P ): Magicka 2 (!!!- jedynka bardzo mi się podobała) oraz Bloodborne. Poza tym słyszałem, że gry na PS4 mają lepszą grafikę.

Pytanie więc, dlaczemu XBOX ONE... Otóż, podobno SONY nie zamierza rozwijać gier wykorzystujących kamerę, a te, które już wyszły (wszystkie dwie^^) działają gorzej, niż na XBOX'ie. Na zakup konsoli zdecydowałem się wraz z Miłością Mego Życia, więc i z Nią chciałbym marnotrawić czas przed konsolą :P Gry wykorzystujące kamerkę wydają Nam się świetną zabawą, a że SONY nie chce w tym pomóc swoim konsumentom, to przeboleję te dwa tytuły i będę miał nadzieję, że XBOX ONE również dostarczy mi (i nie tylko) niezapomnianych wrażeń.
Ktoś ma XONE? Wie coś o nim? Poleca? Czy jednak to zły wybór?
Tylko szczerze, proszę! ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...