Skocz do zawartości

Podkręcanie i7-5820 z literką k na końcu


Recommended Posts

Witam, 

Chciałbym zapytać o overclocking tego procesora bo starałem się znaleźć jakieś informacje na necie ale ile osób robiących oc tyle opinii. Działamy na platformie:

CPU - i7-5820k

MOBO - MSI x99 SLI Plus

Cooler - Dark Rock Pro 3

PSU - Corsair 850 RM

 

Temp w idle 28.

Max temp 52 - ze względu na ostatnie upały

 

A mianowicie mam pytanie co do Ring Ratio. Jedni mówią że powinno być takie jak max taktowanie procesora w turbo czyli w moim przypadku 37 natomiast w innym tutku przy OC  na poziomie 4.0 GHz referent stara się wytłumaczyć że powinno być na poziomie 39 ale ma słaby procesor więc tylko 36 ustawia.

 

Drugą rzeczą jaka mnie zastanawia jest jak ustawić poprawnie offset na płytach MSI z Click Bios 4. Znalazłem filmik od Pana blackwhite gdzie na podobnej płycie ustawiał offset 0.25. Próbowałem podobnych praktyk u siebie niestety komputer nawet nie wstał i to przy symbolicznym OC do 4.0 GHz. Ogarnia ktoś może jak to wygląda na tych płytach. Nie chciał bym tego robić na sztywno a z offsetem nie bardzo umiem sobie poradzić. Będę wdzięczny za każdą pomoc :) Jak by ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda u mnie to możemy się umówić na konfe na skype to nakręcę mój bios albo mogę nawet podjechać gdzieś w okolicach małopolski. Pozdrawiam


Witam ponownie. Mam pytanie co do ring ratio(uncore ratio). A mianowicie czy faktyczynię powinno się je ustawiać jak najwyżej? Udało mi się wykręcić 4.3 GHz przy 1.190v i temperaturze w granicach 70-72 w stresie. Czy w/w ring ratio ma wpływ na oc i powinienem szukać optymalnej dla niego wartości? Przy RR na poziomie 4.2 i napięciu 1.190 nie odpalił się i musiałem bios resetować. Za wszelkie podpowiedzi o sugestie z góry dziękuję.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...