Skocz do zawartości

Słuchawki głównie do gier.


Recommended Posts

REgulacja głośności na kablu - pierwsza rzecz do zepsucia się.

 

Potem będą szumy i trzaski przy zmianie głośności, po czym później będą na stałe. Fakt to ryzyko jest mniejsze im lepsze słychawki. Wcześniej wiele razy wymieniałem różne kossy. któreś z nich na pewno mają takową regulację.

Link to post
Share on other sites

Czemu nie chcesz sb49?

 

Nie podpinaj do przedniego panelu - zazwyczaj jest to słabsza jakość.

 

Gdzie HQ2 zbierają baty i gdzie pisze że są słabe?

Jeżeli chodzi o wibracje - zbędny bajer, więc baty za to nie powinny nas obchodzić. Jakość wykonania jest na wysokim poziomie - nie udało mi się ich zepsuć.

Kabel - nie jest to coś co wytrzyma wszystko, ale w użytku domowym nie powinien się zepsuć.

Materiał jest dobry, ale nie każdemu się podoba. Dziwne, ze napisali, że się niszczy. Sam użytkowałem słuchawki bardzo długo (spokojnie ponad rok), a moi znajomi nawet trochę dłużej. Nikomu nic się nie stało z nimi.

 

Skoro wolisz nie ryzykować to lepiej kup sb49. To samo co sb45 ale mają regulacje głośności.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam AKG K512. Nie mają co prawda mikrofonu, ale jak szukasz mocnego dźwięku to te go zapewnią. Ewentualnie K77, ale nie mają takich dobrych niskich tonów. K512 kupisz za ok. 140pln, a K77 za 125pln.

http://allegro.pl/sluchawki-nauszne-akg ... 54523.html - tutaj z przesyłką masz 140pln (zazwyczaj z przesyłką wychodzi 155).

http://allegro.pl/akg-k-77-k77-k-77-now ... 93979.html - tu też za 140pln z przesyłką.

 

Jeszcze odpowiednik K512 to K514 jak wolisz otwarte, ale to już 160pln (z przesyłką 165).

http://allegro.pl/akg-k-514-k514-kurier ... 61714.html

Link to post
Share on other sites

Podłączenie do przedniego panelu to strata jakości?

No to mamy problem, bo na płycie głównej mam tylko 3 wejścia do których są podpięte głośniki...

A CAL'e nie koniecznie muszą być wygodne tak? Bo mnie przede wszystkim zależy na wygodzie, dopiero później na jakości dźwięku.

SB45/49 mi się nie podobają... Sb40 podobają, ale nie wiem jak można rozwiązać problem z brakiem potencjonometra...

Nad HQ2 się jeszcze zastanawiam... Są jeszcze te wszystkie Akg, ale nie jestem do nich przekonany.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak kierować się wyglądem... Trochę za dużo wymagasz jak za tę cenę. CAL!e są wygodne, ale niektórym coś tam przeszkadza - jak zwykle ;)

 

POdłączenie pod przedni panel najczęściej wiąże się z utratą jakości. Zależy od panelu :/ W głośnikach nie masz wejścia słuchawkowego? Tam nie powinieneś stracić jakości.

Link to post
Share on other sites

No niby w głośniku mam, ale jakby były z mikrofonem to du*a... bo wejście mam tylko na przednim panelu.

 

Wygląd... no jednak ma znaczenie, ale ważniejsza jest wygoda.

Jak będę mógł dołożyć do CAL to wezmę je, ale nie wiem czy będę miał "aż" tyle kasy.

Tak więc wybieram między SB40, UR40, HQ2 i ewentualnie jakieś Akg, a i jeszcze Pleomax PHS 2100. podawajcie argumenty za danymi słuchawkami itp.

Link to post
Share on other sites

Zawsze w necie poszukaj recenzji. Sam posiadam AKG k512, Znam osobę co w profesjonalnym studio ich używa i nie zamierza zmienić. Po za tym są bardzo wygodne, a w grach znakomicie się sprawdzają, głównie ze względu na genialne basy. Za taką cenę według mnie warto. Po za tym na każdym forum same dobre zdania o nich jak widziałem.

Link to post
Share on other sites

@Saiya-jin. Wystarczy wizyta w jakimś salonie HiFi. Poza informacją podaną przez "handlowca" nie będziesz wiedział więcej. Info pasjonata naświetli Tobie sprawę. Porównaj fizycznie oba produkty na "własnych uszach".

Zrozumiesz.

Pozdrawiam.

Zdajesz sobie sprawę, że na dźwięk wpływają nie tylko przetworniki, ale i budowa muszli?

Link to post
Share on other sites

OK, może budżet wzrośnie w grudniu i kupie coś lepszego + karta dźwiękowa.

Teraz zastanawiam się nad:

1. KOSS UR40

2. Creative Aurvana Live!

3. Sennheiser HD555

4. AKG K514

 

+ jakaś karta dźwiękowa... Xonar DG?

Proszę o wady, zalety itp. I czy warto dopłacać do Senków...

Najważniejsza jest dla mnie wygoda :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...