Skocz do zawartości

CHIEFTEC GPA-500S8 500W czy da rade w nowszym setupie


Recommended Posts

Witam posiadam zasilacz CHIEFTEC GPA-500S8 500W planuję modernizację niektórych podzespołów i pojawiło się pytanie czy zasilacz poradzi sobie z nowym sprzętem.
Sprzęt jaki będzie zasilał to:

proc: i7 4790k(bez OC)
Płyta główna: MSI B85-G43 Intel B85 LGA 1150 
Grafika: AMD Radeon HD 6700 series 1GB(taktowanie procesora 775MHz, pamięci 1200MHz)
RAM: GeIL DDR3 16 GB 1600MHZ Dual Veloce CL.9 (2x 8gb)
dysk twardy : Seagate barracuda 7200

do tego jakaś karta wifi na płycie głównej się znajdzie 
no i oczywiście podświetlana klawiatura i mysz podłączona do portów usb.


Oto dane znajdujące się na zasilaczu : http://scr.hu/2vsm/m8wl8

Link to post
Share on other sites

Zestaw wymaga poprawki

co masz na myśli mówiąc że zestaw wymaga poprawki?

zasilacz prawdopodobnie będzie wymieniany przy następnej karcie graficznej planuję to zrobić w okolicach grudnia. (Na tą chwilę brak środków na jakąś sensowną grafikę). planuję też dysk ssd za jakiś miesiąc ale to raczej nie ma większego wpływu skoro jest naddatek mocy.

Edytowane przez zgrywusek
Link to post
Share on other sites

Procesor za 1500 zł przeznaczony do oc, płyta na b85 - to nie ma sensu.

płyta jest z takim chipsetem b85 ponieważ poradzi sobie z tym procesorem. Wiem że lepszy byłby z97 ale ze względu na bon który posiadam w sklepie na około 700zł w którym nie jest dostępna wersja z97 pozostaję przy b85

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W ogóle do czego ma być ten zestaw?

zestaw będzie wykorzystywany głównie do gier. Wiem że na obecne czasy procesor i5 z odblokowanym mnożnikiem w zupełności by wystarczył ponieważ gry nie wykorzystują wielowątkowości ale nie wiem co będzie za rok lub 2. Z tego względu zdecydowałem się na tak mocny procesor do tych komponentów ponieważ chce mieć pewność że mam solidną podstawę w postaci procesora do dalszej rozbudowy sprzętu w przyszłości.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak samo mówiono kilka lat temu, a większość gier nadal nie wykorzystuje 8 wątków.

 

Możesz przyoszczędzić na RAMach, 8 Gb o taktowaniu 1600 mhz cl9 wystarczy. 

nie muszę tego robić bo mam na to bon którego w inny sposób niestety nie mogę wykorzystać ;/ a muszę to zrobić do końca czerwca więc szkoda żeby przepadła taka kwota...

Link to post
Share on other sites

po tych zakupach będziesz miał topowy procesor z możliwością kręcenia+płytę bez możliwości kręcenia+ słabą grafikę-dobrze rozumiem? grafikę wymienisz w grudniu czy z pół roku będziesz się dusił...a do grudnia to Paaaanie!!! Rząd się zmieni,Bóg jeden wie co tam wyprodukują,jakie gry się pokażą i ile będą chciały zeżreć zasobów itd-może się okazać że ta i7 z pozostałymi komponentami się dusiła od czerwca a już jest trochę przestarzała bo grafika jaką kupisz (może coś tam wyjdzie za pół roku) będzie zarzynać procesor itd itp...to są oczywiście gadki jak u wróżbity Macieja ale....moim zdaniem jak zmieniać zestaw to tak by od razu miał ręce i nogi i by nic nie dusiło niczego. 

Link to post
Share on other sites

po tych zakupach będziesz miał topowy procesor z możliwością kręcenia+płytę bez możliwości kręcenia+ słabą grafikę-dobrze rozumiem? grafikę wymienisz w grudniu czy z pół roku będziesz się dusił...a do grudnia to Paaaanie!!! Rząd się zmieni,Bóg jeden wie co tam wyprodukują,jakie gry się pokażą i ile będą chciały zeżreć zasobów itd-może się okazać że ta i7 z pozostałymi komponentami się dusiła od czerwca a już jest trochę przestarzała bo grafika jaką kupisz (może coś tam wyjdzie za pół roku) będzie zarzynać procesor itd itp...to są oczywiście gadki jak u wróżbity Macieja ale....moim zdaniem jak zmieniać zestaw to tak by od razu miał ręce i nogi i by nic nie dusiło niczego. 

jak pisałem wyżej mam bon do wykorzystania w sklepie do końca tego miesiąca i nie chce żeby mi to przepadło. Jeśli nie kupię tego co opisałem to w rzeczywistości nie mam co kupić w danym sklepie ponieważ mają bardzo skromną ofertę. I tak źle i tak nie dobrze...

Link to post
Share on other sites

to może już lepiej spróbować opylić bon np za 600 na allegro?zawsze lepiej mieć 6 stów w ręku niż bon za 7 stów którego nie wykorzystasz tak jakbyś chciał na to co byś chciał i wtedy kiedy byś chciał -bo masz czas do końca miesiąca....

Link to post
Share on other sites

a nie lepiej zrobić tak jak ja kiedyś? trafiłem na fajną promocję (kredyt bez żadnych opłat,odsetek itd) wrzuciłem tu adres strony sklepu i poprosiłem o pomoc-w przeciągu 2 godzin już wiedziałem co kupić :) daj adres sklepu-ludzie popatrzą i na 100% coś Ci doradzą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...