Skocz do zawartości

Zestaw 1600-1800 zł do codziennego użytku


Recommended Posts

Sprawa wygląda tak. W tym tygodniu mój stary komputer kopną w kalendarz. Spuchły kondensatory prawdopodobnie przez zasilacz no-name. Dlatego też nie chcę znów popełnić błędu.

 

Zależy mi na złożeniu zestawu do codziennego użytku. To znaczy oglądanie filmów FullHD, granie w nowe gry na średnich detalach, pracę z programami graficznymi i przetwarzaniem wideo.

 

Mój budżet to 1600-1800 zł. Jak najtaniej tym lepiej ale chodzi mi też o jakość. Nie chcę spalonej płyty i zasilacza.

 

Zastanawiam się nad takim zestawem:

 

Intel i5 4460

MSI H81M-P33

RAM: HyperX 4GB 1600

Zasilacz: Corsair vs 450V 80 plus

Obudowa: Zalman Z3 lub T4

HDD: Seagate lub WD 1 TB 7200 rpm 64 MB

Napęd optyczny: Samsung za 55 zł

 

Kartę graficzną kupię pózniej. Zastanawiam się nad GTX 750 Ti lub serią R9. Tyle że czytałem że te Radeony potrzebują wiecęj niż 450 W.

 

RAM też dokupię później.

 

Zastanawiam się czy ta tania płyta główna ma sens. Nie będę podkręcał. Chcę złożyć kompa który będzie działał przez 2 lata. Ewentualnie poźniej wymnię płytę pod Gen5 i kupie drogą kartę.

 

Ostatnia sprawa to obudowa. Potrzebuję takiej z wiatrakiem i dobrym przepływem powietrza. Z3 jest większa, ale droższa o 60 zł od T4. Czy jest sens kupować obudowę w cenie płyty głównej? Dodatkowo czy do Zalmama t4 zmieści się karta GTX seria 700 lub seria R9?

 

Zakup jest pilny.

Link to post
Share on other sites

 

 

yle że czytałem że te Radeony potrzebują wiecęj niż 450 W.
 

zależy jaki model 

 

 

Dodatkowo czy do Zalmama t4 zmieści się karta GTX seria 700 lub seria R9?

są rożne wersje kart wejdą  np zotac gtx 970 mały 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zastanawiam się nad GTX 750 Ti lub serią R9. Tyle że czytałem że te Radeony potrzebują wiecęj niż 450 W.

 

Bzdura. Spokojnie możesz tutaj wkładać nawet R9 290

 

 

 

RAM też dokupię później

 

Przy H81 ograniczysz się do 8 / 12 GB jeżeli dajesz na start 4 GB. Pod codzienny użytek oraz pod zabawę w 2D, ilość taka będzie wystarczająca. Z czterema slotami na pamięć patrz na Asrock B85 Pro

 

 

 

Zastanawiam się czy ta tania płyta główna ma sens. Nie będę podkręcał. Chcę złożyć kompa który będzie działał przez 2 lata. Ewentualnie poźniej wymnię płytę pod Gen5 i kupie drogą kartę.

 

W takim przypadku ma ona tutaj sens.

 

 

 

Ostatnia sprawa to obudowa. Potrzebuję takiej z wiatrakiem i dobrym przepływem powietrza. Z3 jest większa, ale droższa o 60 zł od T4. Czy jest sens kupować obudowę w cenie płyty głównej? Dodatkowo czy do Zalmama t4 zmieści się karta GTX seria 700 lub seria R9?

 

T4 posiada sporo siatki mesh na boku i o temperatury raczej bym się nie martwił. W komplecie masz jeden wentylator 120 mm oraz możesz dołożyć 3 x 120 mm. Dwa z nich idą jednak na bok, kwestia kolidowania z GPU.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...