Skocz do zawartości

Jaki SSD pod Windows 10 o pojemności ~512GB (np. Samsung 850 PRO czy EVO)


Recommended Posts

Poszukuję dobrego dysku SSD pod drugi system Windows 8/10, który nie wyczerpie mojego budżetu a zapewni przyzwoitą jakość, transfer i bezawaryjną pracę.

Głównie siedzę pod OSX (oddzielny SSD), ale czasami wskakuję pod Windows np. aby zagrać. Obecnie Win8.1 jest na Raptorze - dysk jest szybki ale to dalej nie to. Dlatego chce go w pełni przenieść na oddzielny SSD.

Środki jakie chcę przeznaczyć: ~1100 zł (niewydana kasą zawsze się przyda)

Przeznaczenie: System Windows, oczywiście gry również będą na SSD, żadnych RAM dysków czy szyfrowania

Pojemność: ~512GB

Co mam na oku:

Samsung SSD 850 Pro (bardzo fajny pod każdym względem);

Samsung SSD 850 EVO (fajna wydajność za nie tak dużo jak za wersję PRO).

Link to post
Share on other sites

 

 

Albo dodać 100 zł do wersji 850 PRO?

 

Normalna cena za 850 PRO 512GB to około 1,100 zł. 

 

Dla mnie ktoś, kto nagle wystawia 8 sztuk po cenie o wiele niższej od rynkowej, nie jest wiarygodny, a w przypadku przedmiotu, który ma 10 lat gwarancji, kluczowym czynnikiem jest to, czy po kilku latach będziesz miał do kogo się zwrócić w razie awarii.

 

Przy obecnych cenach M550, tak wielka dopłata do Samsung'a mija się kompletnie z celem, a piszę to jako posiadacz 850 PRO 256GB.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od EVO i kostek TLC z daleka 
M550 512GB 750zl

850 PRO 512GB 1100zl 

 

pytanie czy dasz 350 zl ( za lepsze kostki, 10% wzrostu wydajności i 10 lat gwarancji ) 

 

Ja przymierzam się do kupna i tez mam problem ( 850 PRO 256GB, czy M550 512GB )

Link to post
Share on other sites

Kupiłem 850 PRO z tamtej aukcji Allegro.

Ogólnie sprawdziłem i dysk działa tak jak trzeba, papiery się zgadzają. Aha to był hurtownik - dodał fakturę a na niej kilkanaście dysków zakupionych bezpośrednio od Samsunga.

 

 

Teraz czekam na Win 10. Nie chcę aktualizować zasyfionej 8.1.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

"wear leveling count" na RAW jest 0 wiec na pewno nieużywany :D

Nic tylko czekać na podobne oferty. 

A jak z gwarancja, trzeba wysyłać bezpośrednio do serwisu samsunga, razem z dowodem zakupu ( kopia faktury ) od niego ? czy inaczej ?
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...