Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

posiadam słuchawki Takstar HD 6000 i słucham z nich z telefonu ( jak jestem poza domem, Nokia Lumia 735) lub integry z kompa (MSI B85-G43). Zastanawiałem się nad jakimś "polepszeniem dźwięku", najlepiej przenośnym. Natknąłem się na FiiO E10k Olympus 2, i wydaje mi się że to jest coś czego szukałem (chodzi o typ, nie konkretnie model/dźwięk), coś co mogę podłączyć i do kompa, i chyba do telefonu, tak? Jak tak to przez micro USB czy jacka? 

 

Nie jestem do końca pewny czy moje słuchawki potrzebują wzmacniacza, podobno nie są wymagające ( chociaż 60 Ohmowe) a jeśli potrzebują to może czegoś tańszego? Zakładając że jednak potrzebują, to co innego polecacie tak do 300 zł? Muzyka jakiej słucham to głównie wszelakiego rodzaju elektronika.

 

Przepraszam za trochę chaotyczną wypowiedź i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

Pare dni temu sprzedałem właśnie FiiO e10k o2, jest to dac/amp stacjonarny. Więc z telefonem raczej nie będzie działał, jeśli twoja lumia ma OTG, mógł byś spróbować, ale nie wiem czy napędzi to całe kombo. Imo o wiele lepszym wyjściem było by kupno jakiegoś odtwarzacza :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja tak od siebie dodam że praktycznie wszystkie odtwarzacze/dac itd od FiiO są ciemne, więc nie wiem czy to by było dobre połączenie do tak ciemnych słuchawek jakimi są hd6000, po prostu może wyjść tak że będzie jedna wielka ciapa ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmm, wygląda interesująco. Zakładam że nie da się go podłączyć do komputera? Do odtwarzania przenośnego chyba się sprawdzi, spróbuję go gdzieś przesłuchać, zobaczę jaka jest zmiana. A polecacie coś do komputera? Jakaś karta dźwiękowa? najlepiej do 200 zł, jak będzie mniej to się nie obrażę.

Dzięki za pomoc i propozycje.

Link to post
Share on other sites

Może być wewnętrzna, na płycie wszystkie złącza wolne oprócz PCI express 3.0 x16.


no tak, akurat e6 jest neutralny. Tylko czy twórcy tematu zależy na dac czy amp ? 

 

polecam lekture 

 

http://www.audiofanatyk.pl/kiedy-i-czemu-potrzebny-jest-wzmacniacz-sluchawkowy/

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Przeczytałem, ale nie wiem czy potrzebuję DACa czy amp, w tym co wysłałeś o DACach było mało, czytałem że to po prostu zewnętrzne karty dźwiękowe.


A do tego FiiO E6, to można podłączyć telefon Jack - Jack? Czy musi być Micro USB - Jack?

Link to post
Share on other sites

Można przez jack.


Ta płyta gł. którą posiadasz ma dobrą muzyczną zintegrowaną i nie wiem czy jest sens przesiadki na coś taniego do 200zł typu xonar podstawowy bo może nie być dużej różnicy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli tak, to dzięki, słyszałem że wszystkie integry są słabe i nawet karta za 100 zł by je przebiła, ale chyba bardziej zaufam tobie.

To teraz, myślę czy nie kupić FiiO E11K, jak czytałem recenzje to jest to czego szukałem, lekko chłodny, gra niewielką V-ką i myślę że to będzie bardzo dobre połączenie do moich słuchawek. Trochę słaba scena jak czytałem, ale i tak będzie lepiej niż teraz, a tragicznie nie jest.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jak macie jakieś opinie co do E11k to śmiało piszcie, jak nikt nic nie napisze to temat można zamknąć.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz dorzucić jakiś dac/amp z czasem jeśli by to było za mało, żeby odczuć dużą różnice względem zintegrowanej to te 300zł to minimum a żeby było już w miarę fajnie to 500-600zł z czasem apetyt rośnie :)

Link to post
Share on other sites
Ja tak od siebie dodam że praktycznie wszystkie odtwarzacze/dac itd od FiiO są ciemne, więc nie wiem czy to by było dobre połączenie do tak ciemnych słuchawek jakimi są hd6000, po prostu może wyjść tak że będzie jedna wielka ciapa ;)

Jak dla mnie ciemny jest tylko E12, E10 wersja pierwsza na wolfonie jest raczej jaśniejsza i sporo produktów fiio gra też neutralnie.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie pytanie, czy ten wzmacniacz Fiio E11k mógłbym podłączyć do komputera? Nie jako kartę/DAC ale jako zwykły wzmacniacz który wzmocniłby sygnał od integry (dodał sceny, trochę zmienił dźwięk). Myślę że tak, ale wolę się upewnić.

I teraz, jeśli odpowiedź brzmi tak, to gdybym kupił jakąś kartę dźwiękową np. tą AIM SC8000 która ma wbudowany wzmacniacz, to podłączenie do tego jeszcze wzmacniacz FiiO, miałby jakiś sens? 

Dla uproszczenia wyglądałoby to tak:

 

Karta AIM SC8000 (z wzmacniaczem) ---> podłączam przez kabel mini jack- mini jack wzmacniacz FiiO E11k ---> i do 2. wzmacniacza podłączam słuchawki

Byłoby to warte zachodu? Czy raczej by to pogorszyło/zniekształciło dźwięk? 

 

Przepraszam za tyle pytań, ale dopiero wkraczam w świat audio i coraz bardziej mnie ciekawią różne połączenia. Ja napisał sowix71 z czasem apetyt rośnie :D

 

Pozdrawiam

 

Ktoś odpowie?

Edytowane przez jankers2403
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...