Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,


 


Jeśli ktoś chce pomóc, a ma mało czasu to może pominąć opis, jak do tego doszło oraz jak i co sprawdzałem i przejść do ostatniego akapitu.


 


Miałem włączony komputer, wybrałem opcję "Uruchom ponownie" i na chwilę wyszedłem. Gdy wróciłem ku mojemu zdziwieniu komputer nie był gotowy do użytku, a raczej próbował się włączyć.


Objawiało się to tym, że wentylator na CPU przyspieszał (jak podczas włączania komputera), po czym zwalniał (jak przy wyłączaniu) i tak w kółko. Zaznaczam, że monitor ani przez moment nie wykrył sygnału wideo. Postanowiłem sprawdzić co jest winne.


Wyłączyłem zasilacz, sprawdziłem czy kable, RAM i grafika się nie wypięły. Sprawdziłem <Nic> Zamieniłem GPU, też nie pomogło. Chciałem sprawdzić czy CPU dobrze "siedzi" w gnieździe (AMD), odpiąłem chłodzenie i pociągnąłem. Wyciągnąłem radiator razem z CPU, który był przyklejony do radiatora za pomocą pasty Arctic Cooling MX-2. Ostrożnie go odkleiłem, wyczyściłem z pasty, włożyłem do socket'u, nałożyłem pastę, zamocowałem chłodzenie, sprawdziłem i dalej nie działa.


 


Proszę was o pomoc, co się mogło zepsuć? Sprawdziłem GPU, Monitor i kabel - działają, czyli winny jest PC.


Zostały: 2x HDD (1 z systemem)CPUMoBo, bo zasilacz temu winny raczej nie jest.


Gdy chcę włączyć nawet na moment nie ma obrazu wychodzącego (czyli do biosu też nie wejdę).


 


Za pomoc z góry dzięki


Link to post
Share on other sites

Przyczyn może być mnóstwo. Ale Robiłeś OC? Ja mam tak ze przy standardowych taktach nie działa. I musze podbić napiecie. Nie powiemy ci co jest. reset biosu odłącz wszystko pozamieniaj kości ram odłóż dołóż. Może jakieś zwarcie. Kable podociskaj. Jak cię uruchamia to wyłacz go z prądu i tak z kilka razy moze wstanie.

Edytowane przez michal07901
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

dasz radę wejść do biosu

Problem w tym, że obrazu w ogóle nie było i nie mogłem wejść do biosu. Reset biosu robiłem, wyciągnąłem baterię na kilka minut, nawet zasilacz wyłączyłem (o dziwo tym razem ustawienia się nie zresetowały, nie wiem dlaczego)

 

 

 

Robiłeś OC

OC (właściwie to ustawienie taktowania, bo procek to FX-8320 3,5GHz z turbo na 4,0GHz, a ja ustawiłem go na 3,6 zamiast 3,5 a turbo wyłączyłem, bo wtedy był za głośny) było cały czas, od dawna zrobione, w momencie awarii nic nie zmieniałem. Nie w tym był problem.

 

 

Ram sprawdź, moze uszkodzony. Sprobuj na jednej kości, jesli masz kilka.

Mam jedną, 8GB, ale pożyczyłem, żeby sprawdzić, a w zasadzie zamieniłem i... niespodzianka oba kompy odpalają. Problem w tym, że mój RAM u mnie (obojętnie ile razy bym go wkładał, dociskał, itd. nie działa, nie sprawdzałem czy tam nie wywala błędów, ale oddam go, bo gwarancja jest).

 

PS: Gdy zmieniłem RAM i odpaliłem kompa, wszedłem do BIOSu i się zdziwiłem, ponieważ ustawienia nie były zresetowane...

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...