Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym Was poprosić o radę i propozycje. Zamierzam kupić sobie komputer "składaka", na którym chciałbym grać w najnowsze gry, ale też je nagrywać. Będę też dużo renderował. Zależy mi na tym, żeby był on w miarę cichy. Tak wiem, że już 2 miesiące temu pytałem o zestaw ale niestety troszeczkę sprawy rodzinne spowodowały przesunięcie zakupu sprzętu.
 

Edytowane przez Twinblade
Link to post
Share on other sites

Niee... Zejść do i5 przy częstym renderowaniu raczej niezbyt wchodzi w grę. Ale z tego zestawu, który tam wyżej zaproponowałem mogę być zadowolony? A może inną kartę graficzną? W sensie inną niż Asus, bo GTX 970 to na pewno. No chyba, że jednak poczekam na te radeony. Mam jeszcze pytanie czy ten dysk SSD jest w porządeczku? Czy może jakiś inny wziąć?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale sam nie wiem... Czekać na nowe radeony? W sumie niewiele czekania bo mogę nawet cały czerwiec poczekać.

 

Można  i nie można. Ciężko powiedzieć czy warto będzie czekać ....

 

 

 

Zastosowanie komputera : Granie w gry (30%), nagrywanie ich (20%), renderowanie filmów w FHD (40%) - nie tylko materiałów z gry, ale także z kamerki GoPro Hero 4 Silver, Zwykłe użytkowanie komputera (10%

 

Tutaj być może są ważne kwestie, które przemawiają z góry za nV. Jeżeli renderujesz coś w pakiecie Adobe to oczywiście warto celować w nV z racji CUDA. Dodatkowo, przy nV masz ShadowPlay. Bardzo dobrze zoptymalizowany soft do nagrywania, który znacznie mniej obciąża sprzęt niż konkurencja w postaci RAPTR od AMD

 


 

 

Jeśli ten zestaw jest OK, to czy da się tutaj na czymś zaoszczędzić? Bo co jak co ale przekraczam 5000zł o ok. 600zł.

 

Jest ok, ale wyszarpanie tutaj oszczędności rzędu 600 zł odbije się jednak na wydajności. Patrz propozycje wyżej oraz może pomyśl póki co nad 1 x HDD + 8 GB DDR3 z opcją dołożenia w przyszłości.  

Link to post
Share on other sites

Chyba tak też zrobię, że kupię 1 x HDD. Tylko teraz mam pytanie. Co z kartą graficzną? Brać tego Asusua? Czy może kartę innego producenta? Tą od MSI? Jaką polecasz? No i którą płytę wybrać, tę co zaproponował mi Sadek czy Z97-G43?

Link to post
Share on other sites

CO do karty na te chwile taniej o 50zł masz MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman

równie cichy i wydajny układ chłodzenia, dysponuje również Bacplate, a teraz dają do niej nawet podkładkę  ;).

W kwestii płyty głównej ja za Ciebie decyzji podjąć nie mogę, ale wybrałbym Gigabyte z racji na lepsze wyposażenie bo i tak wsparcie pod jeszcze jedną generację procesorów nic tutaj ciekawego nie wnosi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy może kartę innego producenta? Tą od MSI?

 

Ta wersja wyżej 100ME jest obecnie bardzo konkurencyjna i warto ją brać.  

 

 

 

No i którą płytę wybrać, tę co zaproponował mi Sadek czy Z97-G43?

 

Sam gdybym stał przed takim wyborem, to zdecydowanie brałbym Gigabyte na Z87. Przy procesorze i7 4790K nie będziesz tak szybko myślał o jego wymianie. Broadwell nie wniesie takiego wzrostu wydajności żeby trzeba było myśleć tutaj o zmianie CPU. Natomiast następna generacja będzie oznaczać również nowy socket / chipset.  

Link to post
Share on other sites

No cóż biorę Gigabyte na Z87 i poczekam do wtorku (16.06) co tam pokażą z tymi Radeonami. Chociaż i tak skierowany jestem bardziej ku nV ze względu chociażby na ShadowPlay'a ;) Zobaczymy, może stanieją ich karty po wyjściu nowych radków.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A więc na tę chwilę zestaw prezentuje się następująco:

 

Fractal Design Define R5 USB 3.0 White
Thermalright HR-02 Macho rev.B
Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/
Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage
Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)
Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB DDR5 256Bit (1253/7010) + Batman

 
Cena: 5468zł
 
Poczekałem na premierę Radeonów i moim zdaniem niezbyt opłaca się zmieniać w tym zestawieniu 970 na 390... Jednakże głupi ja, z ciekawości zagłębiłem się jeszcze bardziej w temacie kart graficznych i głównie czytałem opinie o 970. No i znalazłem takie dosyć negatywne spowodowane między innymi 3,5GB vRAM zamiast 4GB. No i osoby, które tak pisały tłumaczyły to, że niektóre gry już potrzebują tych 4GB i jak przekroczy 3,5 to wtedy są straszne ścinki i w ogóle... Mam pytanie czy naprawdę tak jest? Zależy mi tylko i wyłącznie na graniu w FHD, żadne UHD nie wchodzi w grę. Czy GTX 970 da mi taką możliwość żebym w tym roku jak i przynajmniej w przyszłym mógł grać w najnowsze tytuły na maksymalnych detalach przy 60FPS? Czy może jednak lepiej zainwestować bardziej i dołożyć do GTX 980 Ti. Czy jak na moje wymagania i nie korzystanie z rozdzielczości 4k to się w ogóle opłaca?

Przypomnę, że moim głównym celem zakupu tego komputera jest nagrywanie filmów na YT, więc z wyższej rozdzielczości jak 1080p nie zamierzam na chwilę obecną korzystać ;)
Edytowane przez Twinblade
Link to post
Share on other sites

Aha czyli z kartą graficzną nie będzie problemu... A co do cichości tego zestawu... Bo na tym też mi bardzo zależy. Oczywiście rozumiem, że nie mogę liczyć na to, że żaden szum nie będzie słyszalny no ale nie chciałbym żeby komputer chodził jak suszarka. Co prawda mam mikrofon pojemnościowy i jakość dźwięku z niego jest superek, ale głośniejszy szum spowodowałby, że dosyć mocne odszumianie pogorszyłoby jakość. Stąd też mój wybór R5 od Fractala. Głównie chodzi mi o zasilacz, czy nie będzie on emitował zbyt wysokiego szumu. Mogę być spokojny, że nie będzie to drażniące?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pytam o tą pamięć bo wolałbym kupować na morele.net. Na esc.pl obudowę (bo chcę białą), a także płytę główną bo jej cena jest nieporównywalna z żadnym innym sklepem. Dlaczego na morelach? Mam znajomego, który może mi załatwić fajny rabacik, no i też wszystko co kupuję to z moreli bo mieszkam w Krakowie (odbiór osobisty). No i stąd moje pytanie o tą pamięć bo takiej, którą mi właśnie zaproponowaliście z esc nie widzę na morelach, no i wybrałem chyba coś najbardziej podobnego, no ale mogę się mylić i nie wiem co z tym zrobić, to samo tyczy się zasilacza mam dylemat między

SilentiumPC Supremo M1 550W Gold 80+ 135mm
bequiet! PurePower L8 630W 80+ Bronze 120mm modular

 

Bardziej skłaniałbym się ku SilentiumPC gdyż jest właśnie na morelach, a ponoć również jest bardzo cichy. Co sądzicie?

Link to post
Share on other sites

A czy dałoby radę zrobić tak, że najpierw kupię jedną kość ramu 8GB, a w niedalekim czasie dokupię drugą? Będzie to współgrało? I czy na 8gb ramu przez jakieś 2 miesiące dopóki nie kupiłbym drugiej dałoby się renderować bez problemu czy będzie ciężko?

Np. Kingston 8GB 2400MHz CL11 HyperX Savage

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...